143

Zakup medycznej marihuany w Polsce – prawie 1 mln gramów

Dopiero co wkroczyliśmy w drugą połowę 2023 roku a już wiemy, że w Polsce chętnych na zakup medycznej marihuany nie brakuje. Z udostępnionych przez Ministerstwo Zdrowia danych wynika, że do połowy czerwca Polacy zrealizowali recepty na prawie milion gramów marihuany leczniczej.

Jak wygląda sprzedaż medycznej marihuany od momentu legalizacji?

Zapotrzebowanie na medyczną marihuanę rośnie z każdym rokiem. Rafał Mundry, ekonomista, absolwent studiów doktoranckich na Uniwersytecie Wrocławskim, zwrócił się do Centrum e-Zdrowie (Ministra Zdrowia) o udostępnienie danych, które pozwoliły ustalić ile medycznej marihuany kupują Polacy. Udostępnione dane obejmują okres od 1 stycznia 2019 roku do 14 czerwca 2023 roku. Co dokładnie z nich wynika?

Jak widać, na dzień dzisiejszy, w porównaniu do roku 2019 Przede wszystkim od 2019 roku ilość sprzedanej medycznej marihuany wzrosła około 20 – krotnie. Taki wzrost zapewne po części wynika z faktu, że pierwsze dostawy surowca farmaceutycznego były mocno ograniczone. Dostępna (i to z trudem) była tylko jedna odmiana w ilości kilku kg na cały kraj. Przez ostatnie lata zarejestrowano kolejne surowce, dzięki czemu teoretycznie oferta dla pacjentów jest dość szeroka. Niestety, w praktyce sporo odmian, głównie tych pożądanych przez pacjentów (np. Red No 2) jest niedostępna i nie wiadomo kiedy znowu się pojawią. Zapewne gdyby w aptekach bez problemu do nabycia były wszystkie zarejestrowane surowce na dzień dzisiejszy sprzedaż medycznej marihuany w Polsce byłaby dużo większa.

Póki co, biorąc pod uwagę tegoroczne dane możemy przypuszczać, że pod koniec bieżącego roku pacjenci zakupią w Polsce nawet 2 mln gramów marihuany leczniczej. Oczywiście wszystko zależy od dalszej dostępności produktów, regularnych dostaw i nowych odmian. Ostatnio w aptekach pojawiła się odmiana Gorilla Glue.

zakup medycznej marihuany w Polsce

Refundacja medycznej marihuany i produktów zawierających CBD, CBG, THC

Zakup medycznej marihuany w Polsce to wciąż spory wydatek. Obecnie 1 gram kosztuje około 65 zł. Taka cena przekracza możliwości finansowe wielu pacjentów. W Polsce medyczna marihuana nie jest refundowana, ale można skorzystać ze wsparcia jednej z organizacji pozarządowych świadczących pomoc w zakresie zakupu leczniczej marihuany, ale nie tylko. Dofinansowanie można uzyskać także na zakup wysokiej jakości, produkowanych w Polsce olejów CBD i ekstraktów BioHemp.

Listę organizacji pozarządowych
refundujących produkty z konopi znajdziesz tutaj:
>>> KLIKNIJ <<<

Nie wiesz jaki produkt będzie dla Ciebie odpowiedni? Masz problem z właściwym dawkowaniem? Dodatkowo korzystając z terapeutycznych konsultacji konopnych zapewnisz sobie lub bliskiej osobie w pełni bezpieczną terapię prowadzoną przez wykwalifikowanego specjalistę posiadającego rzetelną wiedzę i doświadczenie w zakresie terapii konopnej.


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.comŹródło: weedweek.pl

O autorze:

Dziennikarka oraz autorka licznych publikacji na temat konopi i medycznej marihuany na największym w Polsce portalu branżowym www.medycznamarihuana.com Autorka licznych tłumaczeń badań oraz doniesień z świata naukowców, pacjentów i lekarzy na temat konopi medycznych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności