33100
leczy medyczną marihuaną

Szpital w Lublinie leczy medyczną marihuaną – lekarze dobrze oceniają terapię!

Jak donosi Dziennik Wschodni w Lublinie funkcjonuje jeden z nielicznych polskich szpitali, w którym leczy się medyczną marihuaną. Prowadzone są tam terapie oraz badania z wykorzystaniem produktów na bazie konopi. Na Oddziale Neurologii wojewódzkiego szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie medyczna marihuana jest podawana pacjentom cierpiącym na padaczkę lekooporną. Źródło nie podaje niestety w jakiej formie są to produkty.

leczy medyczną marihuaną

,,W ramach terapii eksperymentalnej nadal prowadzimy ośmiu pacjentów z padaczką lekooporną w wieku 18–30 lat. Wyniki są bardzo dobre” – mówi dr n. med. Jacek Gawłowicz z Oddziału Neurologii wojewódzkiego szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie.

,,U połowy pacjentów obserwujemy wyraźną redukcję napadów padaczkowych, o ponad 50 proc., a w drugiej grupie zaobserwowaliśmy wyraźną poprawę w codziennym funkcjonowaniu. Pacjenci nie są już tak wycofani, np. chętniej biorą udział w terapiach zajęciowych.”

Na przełomie lutego do terapii mają także zostać włączeni pacjenci cierpiący na padaczkę wywołaną uszkodzeniami mózgu w przebiegu stwardnienia guzowatego. Dr Gawłowicz podkreśla, że w ostatnim czasie zostały wykonane trzy badania klinicze, które potwierdzają skuteczność i bezpieczeństwo fitokannabinoidów (kannabinoidy wyizolowane z konopi indyjskich ) w ciężkich postaciach padaczki.

Lekarze podkreślają, że leczenie medyczną marihuaną bardzo dobrze sprawdza się w przypadku padaczki, jednakże są sceptycznie nastawieni do wspierającego kuracje antynowotworowe działania konopi indyjskich. Czy zostaną przeprowadzone badania kliniczne w Polsce, które będą tyczyły tego zagadnienia? Miejmy nadzieję, że tak. Brawa dla dr Gawłowicza oraz innych lekarzy ze szpitala w Lublinie, którzy będą leczy medyczną marihuaną!

Więcej na: www.DziennikWschodni.pl

O autorze:

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej www.medycznamarihuana.com (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody właściciela portalu zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności