184

Uprawa Medycznej Marihuany w Polsce – wydano pierwsze pozwolenie

Jakub Lachowski – przedstawiciel firmy Plantalux w dn. 12.01.2024r. na swoim profilu w Linkedin opubikował informacje o tym, że Główny Inspektorat Farmaceutyczny wydał pierwsze w Polsce zezwolenie na uprawę konopi innych niż włókniste oraz zbiór ziela konopi innych niż włókniste w celu wytwarzania surowca farmaceutycznego. Oznacza to, że w końcu po wielu latach zostanie uruchomiona produkcja medycznej marihuany na terenie Polski.

W grudniu 2023 roku Główny Inspektor Farmaceutyczny wydaje pierwsze w historii Polski zezwolenie na uprawę konopi innych niż włókniste oraz zbiór ziela konopi innych niż włókniste w celu wytwarzania surowca farmaceutycznego. Obiekt znajdujący się w województwie Lubelskim przeszedł pozytywnie weryfikację dokumentacji oraz spełnia wymogi bezpieczeństwa z ustawy z dnia 24 marca 2022 – Jakub Lachowski

Firma Plantalux wraz z Instytutem Biotechnologii Przemysłu Rolno – Spożywczego im. prof. Wacława Dąbrowskiego PIB oraz wraz z zespołem Cannabisland to pierwsze w Polsce podmioty, którym można pogratulować zatwierdzonego przez GIF zezwolenia na uprawę medycznej marihuany.

Czy i kiedy pojawi się susz konopi indyjskich uprawiany przez w/w przedmioty dowiemy się z upływem czasu.

O autorze:

Redaktor naczelny portalu MedycznaMarihuana.com Twórca marki BioHemp.pl, AnandaMed.pl oraz wieloletni aktywista na rzecz popularyzacji i dostępności do konopii indyjskich.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności