113117

Lekarze dawali mu 18 miesięcy życia- Olejem z konopi wyleczył raka

U 33-letniego Davida Hibbit zdiagnozowano raka jelita grubego, a lekarze dawali mu 18 miesięcy życia. Jak sam twierdzi, wyleczył raka olejem z konopi.

W 2012 roku, David przeszedł chemioterapię, radioterapię i operację usunięcia jelita grubego.

Lekarze powiedzieli mu, że jego stan jest terminalny. Nie miał więc nic do stracenia i postanowił spróbować ostateczności – oleju z konopi, który kupił u lokalnego dilera w cenie 50 funtów za gram oleju.

“Przyjaciele powiedzieli mi o oleju z konopi, jednak na początku zdecydowanie odmówiłem. Nigdy nie brałem narkotyków.”

“Ale w lutym ubiegłego roku powiedziano mi, że mam tylko 18 miesięcy życia, a maksymalnie 5 lat, więc poczułem, że muszę spróbować wszystkiego, co może mi pomóc. Czułem jak chemioterapia powoli mnie zabija i nie miałem nic do stracenia. Nie mogłem zaakceptować, że umrę.”

27A9B14D00000578-3043607-image-a-59_1429279439460

Po przestudiowaniu badań dostępnych w internecie, David odkrył wiele informacji na temat oleju z konopi i postanowił spróbować tej metody terapii.

“Zapłaciłem około 50£ za gram oleju od faceta, który wiem, że go wytwarza”. Powiedział, że “to zwykle trwa około miesiąca”. Olej jest bardzo mocno psychoaktywny, ale nie jest tak zły jak chemioterapia.”

Wydawało mi się, że ból zniknął, a olej spełnia swoje zadanie. Po prostu chcę, aby inni ludzie byli świadomi, że istnieją inne opcje niż chemioterapia.

Po kuracji w Christie Hospital w Manchesterze, rak powrócił i potrzebna była kolejna operacja, a następnie kolejna dawka chemioterapii. David znalazł guza w węzłach chłonnych w pachwinie, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia.

Tym razem powiedziano mi, że nie da się już wiele zrobić. Zdecydowałem się na przerwanie chemioterapii. Przeszedłem operację usunięcia węzłów chłonnych w Royal Stoke University Hospital

Ale David nie poddawał się i zdecydował się przyjmować olej z konopi, bez żadnych innych form leczenia, takich jak chemioterapia.

Kilka miesięcy później, po przejściu badań wszystko okazało się, że guzy zniknęły.


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


“Nigdy nie przypuszczałem, że tak się może stać! Czuję się bardzo dobrze i mam nadzieję, że moja historia pomoże innym ludziom.”

Jego narzeczona Heather, pielegniarka, powiedziała: “Na początku nie chciałam, aby używał oleju z konopi, ponieważ jest nielegalny, ale widziałam jak jego stan powoli się poprawia. David jest zdeterminowanym człowiekiem. Przeczytał wiele badań na temat oleju z konopi – chciał żyć.”

olej-z-konopi-historia-leczenia

Naukowcy z Cancer Research w Wielkiej Brytanii twierdzą, że mają świadomość i znają pacjentów stosujących wyciagi z konopi, ale podkreślają, że “nie ma dowodów”, aby potwierdzić, że jest to skuteczne i bezpieczne.

Dr Kat Arney z Cancer Research UK powiedziała:

Wiemy, że kannabinoidy – aktywne substancje chemiczne występujące w konopiach indyjskich mogą posiadać szereg różnych zastosowań w leczeniu komórek nowotworowych hodowanych w laboratorium i nowotworów u zwierząt. Ale w tej chwili nie ma potwierdzonych badań klinicznych, które udowadniają bezpieczne i skuteczne leczenie raka u pacjentów. Mimo to, niektórzy chorzy na raka decydują się na leczenie wyciągiem z konopi indyjskich. Cannabis Research UK wspiera badania kliniczne, w leczeniu raka za pomocą leków opartych na kannabinoidach, w celu zebrania wiarygodnych danych na temat tego, czy są one skuteczne w leczeniu raka u ludzi.

Ten przypadek to tylko jeden z wielu, które potwierdzają skuteczność oleju z konopi w leczeniu raka. Takie przypadki potwierdzone są również w Polsce. Jakub Bartol miał nieoperowalnego glejaka IV stopnia wielkopostaciowego w płacie czołowym wielkości 6,5 cm. Guz w najgorszych momentach potrafił rosnąć 1,5 cm na miesiąc. Chemioterapia nie zadziałała na guza, a lekarze dawali Jakubowi miesiąc życia. Po 10 miesiącach leczenia olejem z konopi, skany mózgu wykazały brak obecności guza, raka. “Guza nie ma, jest już tylko loża.”

“Nie można się poddawać, bo lekarz wyznaczył ci termin śmierci, twój system immunologiczny jest w stanie poradzić sobie z każdą ziemską chorób.”

Pozostaje nam tylko czekać na badania kliniczne, które potwierdzą skuteczność oleju z konopi w leczeniu różnych form raka. Do tego czasu pacjenci, którzy wiedzą o medycznych zastosowaniach oleju z konopi i chcący go używać, będą zmuszeni do łamania prawa, aby uzyskać skuteczne lekarstwo…


Przeczytaj także:

CBD w leczeniu epilepsji -Historia Harper Howard i jej walka z chorobą

Co jeść żeby się lepiej upalić? Przedstawiamy wpływ jedzenia na działanie marihuany


O autorze:

Redaktor naczelny portalu MedycznaMarihuana.com Twórca marki BioHemp.pl, AnandaMed.pl oraz wieloletni aktywista na rzecz popularyzacji i dostępności do konopii indyjskich.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności