76453 2

,,Wyleczyłem syna z raka olejem konopnym, lekarze dawali mu kilka miesięcy życia”

Hubert Bartol jest jednym z czołowych polskich aktywistów działających na rzecz legalizacji medycznej marihuany w Polsce. Z zaangażowaniem walczy o legalny dostęp do konopi indyjskich, które, jak twierdzi, uratowały życie jego synowi.

Guz miał 6 cm

Syn Huberta, Kuba, miał 25 lat kiedy w 2012 roku zdiagnozowano u niego bardzo złośliwy nowotwór mózgu. Glejaka wielopostaciowego – guz był wielkości 6cm, to rozmiar piłki do tenisa. Kuba został poddany operacji, w trakcie której guz został częściowo usunięty. Glejaki charakteryzują się bardzo wysokim współczynnikiem nawracalności – praktycznie w każdym przypadku guz po pewnym czasie odrasta, zahamowanie ich rozrostu jest niezwykle trudne. Stan pacjenta po operacji stale się pogarszał. Mimo podjętej chemioterapii lekarze dawali mi co najwyżej kilka miesięcy życia, a dalsze leczenie pacjenta polegało jedynie na uśmierzaniu bólu, był pod opieką poradni paliatywnej.

,,Nie ma większego bólu niż śmiertelna choroba dziecka.” – komentuje w wywiadzie dla Uwaga! TVN Hubert Bartol.

Olej RSO ostatnią deską ratunku

Kuba był w bardzo ciężkim stanie, kiedy jego rodzice zdecydowali się na terapię olejem RSO z konopi indyjskich. Mężczyzna nie jadł, nie poruszał się samodzielnie, nie można było nawiązać z nim kontaktu. Stan był na tyle ciężki, że rodzina rozważała nawet eutanazję, gdyż perspektywa spędzenia ostatnich dni ich syna w hospicjum na dużych dawkach morfiny była przerażająca. Kuba to jedyne dziecko Huberta i Iwony. Dziś już nie są małżeństwem, a Kuba mieszka z ojcem pod Wrocławiem. Przez wiele lat rodzina mieszkała za granicą, w Niemczech i Holandii. To właśnie z Holandii Hubert Bartol sprowadził po raz pierwszy olej dla syna. Jak twierdzi jego była żona, w ten sposób uratował życie synowi. Zaczął poszukiwać informacji o tym jak można pomóc cierpiącemu synowi, w ten sposób trafił na doniesienia o skutecznym specyfiku, jakim okazał się być nielegalny w Polsce olej RSO wytwarzany z marihuany.

Stał się cud

Efekt stosowania oleju RSO był bardzo szybko widoczny.

,,W ciągu półtorej doby cuda się stały. Zerwał się pełen energii, z uśmiechem na twarzy i zaczął funkcjonować. Z dnia na dzień była ewidentna poprawa.” – opisuje Hubert Bartol

Kuba, który był wyniszczony chemioterapią (zanik mięśni, zniszczone stawy, zniszczone zęby), od 3 lat przyjmuje tylko olej, a jego stan nieustannie się poprawia. Dziś Kuba to niemal całkowicie normalnie funkcjonujący młody mężczyzna. Na materiale nagranym przez ekipę TVN prezentuje jak wygląda jego terapia, uśmiecha się, gra w badmintona. Chłopak, który zgodnie z rokowaniami miał już nie żyć korzysta z życia i, jak twierdzi, jest szczęśliwy, zrelaksowany, uspokojony. 

Za posiadanie takiego oleju grozi nawet 15 lat pozbawienia wolności. Ojciec Kuby nieustannie naraża swoje bezpieczeństwo, aby kontynuować terapię syna. Jak twierdzi stać go na pokrycie jedynie miesięcznych kosztów terapii, zatem po olej musi jeździć za granicę regularnie. Wiąże się to z ciągłym stresem.

Więcej o oleju RSO i innych rodzajach ekstraktów z konopi dowiecie się z tego artykułu:

Najpopularniejsze rodzaje ,,ekstraktów” z konopi

Zapraszamy do obejrzenia pełnego odcinka Uwaga! TVN, w którym wystąpił Kuba oraz jego rodzina.

dd
O innych przypadkach, w których olej RSO wspomógł terapię w leczeniu glejaka wielopostaciowego pisaliśmy także w kilku innych artykułach:

Olej RSO w praktyce: Złośliwy nowotwór mózgu pokonany m.in. dzięki olejowi z marihuany!

Olej RSO w praktyce: sukces w leczeniu glejakomięsaka (nowotwór złośliwy mózgu)

Glejak: Kannabidiol (CBD) może hamować rozwój raka mózgu

mmpoziom

Wszystkich pacjentów zapraszamy do rejestracji na FORUM O MEDYCZNEJ MARIHUANIE. To miejsce, w którym możesz porozmawiać z innymi pacjentami, specjalistami i znawcami konopi.


BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE
dostępne są na stronie www.BioHemp.pl


Izabela Kaczmarska
O autorze:

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej www.medycznamarihuana.com (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody właściciela portalu zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

komentarze 2

 1. Avatar
  Anonim

  tu jest nieścisłość duża,bowiem olej wdrożyłem nie 5 lat temu czyli w 2012 a w 2014 roku a to jest bardzo duża różnica dla przeciętnego czytającego człowieka.
  Przy czym też istotne jest ,że od roku ma zmienione proporcje olejów.
  Hubert Bartol

  1. Izabela Kaczmarska
   Izabela Kaczmarska

   Dziękujemy za wiadomość!
   Można wiedzieć jaką dokładnie terapię stosuje teraz Kuba?

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres E-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
biuro@medycznamarihuana.com Poland