1117
Waporyzator

Waporyzator – najlepszy prezent dla bliskiej osoby!

Niezależnie od tego, czy bliska Ci osoba korzysta z marihuany dla przyjemności czy ze względów medycznych, świetnym prezentem dla niej będzie waporyzator. Dzięki takiemu prezentowi korzystanie z marihuany nie będzie wiązać się ze szkodami dla zdrowia, będzie też o wiele przyjemniejsze i bardziej ekonomiczne. Czym jest waporyzator, jaki model będzie najlepszy i gdzie najlepiej go kupic?

Z niniejszego artykułu dowiesz się, jakie modele waporyzatorów najlepiej nadadzą się do użytku rekreacyjnego, a jakie będą najlepsze dla medycznych użytkowników marihuany. Podpowiadamy także, gdzie najlepiej kupić waporyzator. Zacznijmy jednak od początku, czyli od tego, czym jest waporyzator i dlaczego warto w niego zainwestować.

Waporyzator – co to jest?

Waporyzator to urządzenie, najczęściej elektroniczne, które służy do waporyzacji, czyli odparowania kannabidoidów z suszu marihuany bez doprowadzenia do jego zapłonu. Takie rozwiązanie zapewnia szereg korzyści. Po pierwsze, używając waporyzatora można korzystać z marihuany bez jakiegokolwiek uszczerbku na zdrowiu – zamiast dymu, zawierającego szereg toksyn i substancji rakotwórczych, użytkownik wdycha niegroźną dla zdrowia parę, wolną substancji smolistych oraz wszystkich toksyn powstających podczas spalania. To szczególnie istotne w przypadku osób chorych, które marihuanę stosują ze względów medycznych. Waporyzacja pozwala na dostarczenie choremu kannabidoidów bez narażania jego zdrowia na szwank, co nie jest możliwe w przypadku klasycznego palenia. Jest to również rozwiązanie lepsze od oleju RSO – olej taki często jest zanieczyszczony rozpuszczalnikami, jest drogi i niestety często jest niskiej jakości. Waporyzacja jest najlepszą metodą aplikacji marihuany – co do tego faktu zgodni są wszyscy eksperci oraz lekarze zajmujący się medyczną marihuaną.

Również jednak w przypadku osób używających marihuany rekreacyjnie waporyzator jest świetnym rozwiązaniem. Poza wspomnianymi powyżej korzyściami zdrowotnymi, ogromną zaletą waporyzacji jest jej oszczędność – waporyzując jesteśmy w stanie osiągnąć takie same (jak w przypadku palenia) efekty przy użyciu znacznie mniejszej ilości suszu, co przekłada się na ogromne oszczędności. Waporyzacja to również brak dymu, który może być biernie wdychany przez innych domowników i który wnika w ubrania, meble i ściany. Brak dymu oznacza też bez porównania większą dyskrecję – zapach pary jest jedynie ledwie wyczuwalny i znika bardzo szybko – podobnie jak w przypadku pary z e-papierosa. Łatwość w zachowaniu dyskrecji jest więc ogromną zaletą, szczególnie cenną w kraju o nieprzyjaznych dla użytkowników marihuany regulacjach prawnych.

Waporyzator będzie więc świetnym prezentem, niezależnie czy podarujemy go bliskiej osobie korzystającej z marihuany ze względów medycznych, partnerowi sięgającemu po marihuanę dla przyjemności, czy sobie samemu, chcąc dać wytchnienie sfatygowanym wieloletnim paleniem płucom.

Jaki waporyzator do użytku rekreacyjnego? Jaki do użytku medycznego?

Choć większość sprzedawanych obecnie waporyzatorów przeznaczonych jest do rekreacyjnego używania marihuany, istnieje też szereg modeli idealnie nadających się do inhalacji przy pomocy medycznej marihuany. Zacznijmy od najlepszych waporyzatorów do użytku rekreacyjnego. Najpopularniejszym obecnie modelem jest PAX 3 Vaporizer, uznawany za najlepszy waporyzator kiedykolwiek stworzony. Jest to bardzo małe i dyskretne urządzenie, które produkuje wysokiej jakości parę i jest niezwykle zaawansowane technicznie – przykładowo, jego pracą da się sterować z poziomu naszego smartfona, za pomocą aplikacji mobilnej. Nieco bardziej przyjazną portfelowi, ale wciąż bardzo dobrą opcją jest AirVape XS Vaporizer – to również bardzo niewielkie i dyskretne urządzenie, wyglądem przypominające luksusowego e-papierosa.

Waporyzator

Model Pax3

W przypadku użytkowników medycznych o wiele istotniejsza jest precyzyjna regulacja temperatury oraz łatwość użytkowania. Najlepszym waporyzatorem do zastosowań medycznych jest bez dwóch zdań Volcano Vaporizer. To urządzenie stacjonarne – przeznaczone do użytku w domu i wymagające dostępu do gniazda elektrycznego. Para produkowana przez Volcano Vaporizer jest wtłaczana do odczepianego balonu, z którego następnie jest wdychana przez użytkownika. Taka metoda zapewnia ogromną łatwość inhalacji oraz możliwość przeniesienia napełnionego parą balonu w miejsca, w którym znajduje się pacjent – to niezwykle istotne w przypadku osób, dla których poruszanie się jest problemem. Przenośnym odpowiednikiem Volcano jest zasilany bateriami Mighty Vaporizer. Również oferuje on najwyższą możliwą jakość pary i idealnie nadaje się do zastosowań medycznych. Oba modele (Volcano i Mighty) są zresztą modelami zalecanymi pacjentom leczonym medyczną marihuaną w krajach, w których jest ona legalna.


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


Gdzie najlepiej kupić waporyzator? Czy warto?

W Polsce działa wiele sklepów z waporyzatorami, natomiast najlepszym miejscem na zakup waporyzatora wydaje się być sklep internetowy VapeFully – posiada on w swojej ofercie jedynie sprawdzone i bezpieczne dla zdrowia modele waporyzatorów, co nie w przypadku wszystkich sklepów jest takie oczywiste. Przede wszystkim jednak, w sklepie VapeFully kupujący może liczyć na fachową i darmową poradę w zakresie wyboru waporyzatora, co jest szczególnie cenne dla laika – wybór jednego spośród kilkudziesięciu oferowanych modeli wcale nie jest zadaniem łatwym.

Waporyzator

Vaporizer Mighty

Waporyzacja to zdecydowanie najlepsza droga przyjmowania marihuany, o czym pisaliśmy już wcześniej – artykuł na ten temat znajdziesz tutaj. Zdecydowanie warto więc nabyć wysokiej jakości waporyzator, niezależnie czy będzie on przeznaczony do użytku medycznego czy rekreacyjnego, dla bliskiej nam osoby czy dla nas samych – waporyzacja to przyszłość marihuany!

mmpoziom

Wszystkich pacjentów zapraszamy do rejestracji na FORUM O MEDYCZNEJ MARIHUANIE. To miejsce, w którym możesz porozmawiać z innymi pacjentami, specjalistami i znawcami konopi.

O autorze:

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej www.medycznamarihuana.com (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody właściciela portalu zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności