834

Izrael: ponad 90% pacjentów medycznej marihuany raportuje znaczący spadek odczuwania bólu i poprawę ogólnego funkcjonowania

Izrael medycznej marihuanyIzrael jest jednym z państw, w których zalegalizowano dostęp do medycznej marihuany. W krótkim czasie stał się jednym ze światowych liderów w zakresie badań nad efektywnością marihuany oraz wiodącym eksporterem wysokiej jakości medycznych odmian marihuany i produktów wytwarzanych na jej bazie.

Wiele wyspecjalizowanych odmian o precyzyjnie wyważonych proporcjach THC i CBD zostało stworzonych właśnie w Izraelu, głównie za sprawą znanego dziś na całym świecie producenta suszu i ekstraktów Tikun Olam. Wyniki najnowszych badań kolejny raz potwierdzają skuteczność medycznej marihuany! 

Marihuana skutecznie redukuje ból

W Izraelu, podobnie jak w Stanach Zjednoczonych, ponad 20 000 pacjentów podlega pod federalny program, który zezwala na stosowanie marihuany w uzasadnionych przypadkach. Na 6 międzynarodowej konferencji dotyczącej polityki zdrowotnej, która odbyła się w Jerozolimie (Sixth International Jerusalem Conference on Health Policy) podano oficjalne statystyki dotyczące pacjentów objętych programem leczenia medyczną marihuaną. Wśród pacjentów przeprowadzono badanie (ankieta), którego wyniki głoszą, że ,,ponad 90% pacjentów medycznej marihuany raportuje znaczący spadek odczuwania bólu i poprawę ogólnego funkcjonowania’’.

Badacze z  Ben-Gurion University of the Negev przeanalizowali dane statystyczne dotyczące pacjentów, którzy w ciągu ostatnich dwóch lat dołączyli do rządowego programu. Wśród badanej grupy ¾ pacjentów stosowało marihuanę poprzez palenie suszu, a 21% korzystało z oleju. Tylko 6% z nich określiło działanie marihuany jako nieskuteczne. Sprawdzono także dlaczego pacjenci zdecydowali się podjąć terapię marihuaną. 99% badanych wskazało na brak skuteczności leczenia konwencjonalnego jako główną przyczynę przystąpienia do programu.

Pozostałe efekty i skutki uboczne

Oprócz wyraźnej ulgi w bólu ankietowani raportowali także wyraźną poprawę w przypadku nudności, redukcję stanów napięcia nerwowego oraz zwiększony apetyt. Najczęściej wskazywanymi efektami ubocznymi była natomiast suchość w ustach i zmiana nastroju wywołana THC.

Izrael w kwestii medycznej marihuany oraz terapii przy jej wykorzystaniu znajdują się w światowej czołówce.

źródło: http://www.thedailychronic.net/2016/58059/israel-medical-cannabis-efficacious-in-most-patients/  

mmpoziom


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


Wszystkich pacjentów zapraszamy do rejestracji na FORUM O MEDYCZNEJ MARIHUANIE. To miejsce, w którym możesz porozmawiać z innymi pacjentami, specjalistami i znawcami konopi.

O autorze:

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej www.medycznamarihuana.com (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody właściciela portalu zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności