311

Kannabichromen (CBC) obiecujący w leczeniu raka

Gdy weźmiemy pod uwagę główne kannabinoidy, kannabichromen (CBC) jest swego rodzaju brzydkim kaczątkiem. CBC nie poświęca się wiele uwagi, chociaż wykazuje wiele korzyści medycznych. Podobny do kannabidiolu (CBD) i tetrahydrokannabinolu (THC), CBC pochodzi z bardzo ważnego kwasu kannabigerolowego (CBG-A).

“Kwas kannabigerolowy (CBG-A) jest często określany jako komórki macierzyste kannabinoidów. Jest prekursorem THC, CBD i CBC.”

Kannabichromen obiecujący w leczeniu raka

Chociaż kannabichromen nie jest najpopularniejszym kannabinoidem, to badania sugerują, że CBC może być bardzo korzystne. Według Halent Labs, CBC hamuje stany zapalne i ból. Ponadto uważa się, że pobudza wzrost kości.


BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE
dostępne przez liveczat lub pod nr tel.+ 48 574 942 179

“Kannabichromen jest skutecznym lekarstwem na migreny. Wykazuje również oznaki w minimalizacji bólu i stanów zapalnych.”

Jednym z najbardziej intrygujących odkryć dotyczących kannabichromenu jest jego związek z rakiem. CBC przeciwdziała proliferacji komórek, co oznacza, że hamuje wzrost guzów nowotworowych.

Może to być wynikiem interakcji z anandamidem. Anandamid jest endokannabinoidem, co oznacza, że nasz organizm produkuje go w sposób naturalny. Wpływa on na receptory CB1 i CB2 i stwierdzono, że przeciwdziała rakowi piersi. CBC hamuje absorpcję anandamidu, który pozwala na dłuższy pobyt w krwiobiegu.

CBC ma nie tylko wiele własnych korzyści, ale wydaje się, że współpracuje z innymi kannabinoidami, powodując efekt synergii. Chociaż kannabichromen występuje w dużo mniejszych stężeniach niż THC i CBD, to nie można zapominać o jego znaczeniu. Efekt synergii kannabinoidów to coś, czego nie można lekceważyć.

Jarosław Stadnik
O autorze:

Redaktor naczelny portalu www.medycznamarihuana.com, marihuana.info.pl oraz www.konopie.info.pl Twórca marki BioHemp.pl oraz wieloletni aktywista na rzecz popularyzacji i dostępności do medycznej marihuany.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 714 179

Płatności