4458
jak zrobić dab

Jak zrobić dab? Koncentrat z marihuany w 5 minut!

W ciągu ostatnich kilku lat dabbing zyskał popularność jako sposób używania marihuany. Intensywne efekty, jakie zapewnia dabbing, doceniają użytkownicy rekreacyjni marihuany, ale nie tylko. Dabbing przynosi pacjentom szybką ulgę m.in. w silnym bólu. Jak zrobić dab w domu? Wystarczy, że masz kwiat konopi i prostownicę do włosów.

Co to jest dab?

Dab to forma skoncentrowanej marihuany. Daby powstają poprzez ekstrakcję kannabinoidów i terpenów z kwiatu konopi. Istnieją różne sposoby na robienie dabów, co wpływa na ich ostateczną postać – wosk, hasz, czy olej. Niektóre metody ekstrakcji wykorzystują rozpuszczalniki, takie jak etanol lub butan, które często pozostawiają toksyczne związki. Najprostszym i pozbawionym rozpuszczalników sposobem robienia dabów jest wykorzystanie ciepła i nacisku.

jak zrobić dab

Jakie są korzyści dabbingu?

Główną zaletą dabbingu jest to, że zapewnia mocniejszy i szybszy haj, ale silne działanie jest także szczególnie korzystne dla osób cierpiących np. na przewlekły ból. Dabbing może być mniej szkodliwy dla płuc niż palenie trawki, zwłaszcza jeśli używasz waporyzatora, który pozwala kontrolować temperaturę. Co więcej, para jest bardziej dyskretna i ma mniej intesywny zapach niż dym.


Jeśli szukasz wysokiej jakości naturalnych kosmetyków z konopi oraz zdrowej żywności i soków koniecznie odwiedź stronę BjoCoCo.com


Jak zrobić dab krok po kroku?

Jakość stworzonego koncentratu będzie oczywiście zależeć od jakości użytego kwiatu.

Czego potrzebujesz?

 • prostownicę do włosów (najlepiej z regulacją temperatury)
 • papier do pieczenia
 • wysokiej jakości kwiat konopi
 • żyletkę
 • dab rig lub waporyzator do dabbingu

Wykonanie:

 1. Złóż papier do pieczenia na pół.
 2. Umieść w środku papieru kwiat konopi.
 3. Rozgrzej prostownicę do około 150 stopni Celsjusza.
 4. Umieść papier z kwiatem pomiędzy płytkami prostownicy.
 5. Mocno zaciśnij prostownicę i trzymaj około 5 sekund.
 6. Wykorzystując żyletkę delikatnie zeskrob z papieru powstałą żywicę.
 7. Twój koncentrat jest gotowy do użycia.

Źródło: hellomd.com

O autorze:

Dziennikarka oraz autorka licznych publikacji na temat konopi i medycznej marihuany na największym w Polsce portalu branżowym MedycznaMarihuana.com Autorka licznych tłumaczeń badań oraz doniesień z świata naukowców, pacjentów i lekarzy na temat konopi medycznych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności