309

Konopie w Lublinie rosną między blokami – niebawem żniwa

Na jednym z lubelskich osiedli, między blokami założono plantację konopi. Rolnik, który jest właścicielem pola wydzierżawił je firmie zajmującej się uprawą i przetwórstwem konopi włóknistych. Konopie w Lublinie wkrótce zostaną zebrane. Co z nich powstanie?

Pole pry ul. Jantarowej, które obsiano konopiami jest już dość znane i należy do jednego z najpopularniejszych rolników w Polsce. Mężczyzna odmówił sprzedaży swojej ziemi deweloperowi, który kupił okoliczny teren by wybudować na nim bloki.

Konopie w Lublinie rosną zamiast rzepaku

Początkowo na polu rósł rzepak. Kiedy został zaorany mieszkańcy zaniepokoili się. Niemal od razu pojawiła się plotka, że przed ich oknami ‘wyrosną’ kolejne bloki. Plotka ta jednak się nie potwierdziła, gdyż na polu powstała testowa plantacja konopi włóknistych.

Lubelska firma dzierżawi 50 hektarów plantacji konopi na terenie województwa, jednak są one oddalone od siedziby firmy o kilkadziesiąt kilometrów. Wówczas zrodził się pomysł by obsiać 0,5 ha pole w Lublinie. Urząd Miasta Lublin wydał zezwolenie. Zalecono jednak by teren został ogrodzony przed niepowołanymi osobami, a czas pokazał, że ta decyzja była słuszna. Kilku śmiałków próbowało sforsować ogrodzenie i wejść na teren plantacji.

konopie w Lublinie przy ul. Jantarowej

Jak zareagowali mieszkańcy?

Jak się okazuje, mieszkańcom osiedla pomysł konopnej plantacji bardzo się spodobał. Doceniają piękny zapach roślin i wolą je zdecydowanie bardziej od kolejnego bloku.

Konopie włókniste Cannabis Sativa L osiągają wysokość 3 – 4 metrów i ze względu na znikomą zawartość THC, nie powodują efektu psychoaktywnego, o czym miłośników ‘trawki’ informują umieszczone na ogrodzeniu tabliczki.

Konopie rosnące w Lublinie wykorzystane zostaną do produkcji kosmetyków. Żniwa zostały zaplanowane na koniec września.


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.comŹródło: spottedlublin.pl, money.pl

O autorze:

Dziennikarka oraz autorka licznych publikacji na temat konopi i medycznej marihuany na największym w Polsce portalu branżowym www.medycznamarihuana.com Autorka licznych tłumaczeń badań oraz doniesień z świata naukowców, pacjentów i lekarzy na temat konopi medycznych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności