4974
marihuana powoduje trądzik

Jak to jest być na haju? – Fazy działania THC

Po spożyciu marihuany reakcje organizmu są różne, m.in. w zależności od zawartości aktywnych związków w użytej odmianie. Osoby, które nigdy nie paliły marihuany ciekawe są jak to jest być na haju. Proces ten przebiega w kilku etapach.

Czynniki wpływające na odczuwany efekt psychoaktywny

Jak wspomniano wcześniej, na odczuwany haj wpływ ma użyty szczep marihuany, jego moc i oczywiście wykorzystana ilość. Efekt działania danej odmiany zmienić mogą równocześnie spożywane narkotyki lub alkohol. Liczy się także metoda konsumpcji. Działanie konopi w dużej mierze zależy od sposobu ich przyjmowania, a różne metody mają odmienny wpływ na biodostępność kannabinoidów. Wiek, płeć, waga i tolerancja THC organizmu to inne istotne czynniki wpływające na odczuwany efekt psychoaktywny.

Jak to jest być na haju?

Faza 1

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę, palisz marihuanę po raz pierwszy masz niską tolerancję, kilka zaciągnięć może wystarczyć, aby wywołać u Ciebie uczucie szumu. To ten moment, gdy kannabinoidy przekraczają barierę krew-mózg. Efekt sprawi, że zaczniesz czuć się bardziej zrelaksowany. Większość ludzi staje się też bardziej wrażliwa na bodźce – muzyka staje się bardziej fascynująca, kolory są żywsze, a smaki bardziej wyraziste.

Może to nastąpić szybko, zwłaszcza jeśli waporyzujesz skoncentrowany produkt lub np. obtaczasz jointa dodatkowo w kiefie by zwiększyć jego moc. Jeśli delektujesz się jedzeniem, pamiętaj, że na odczuwanie efektów THC musisz trochę poczekać. Nie sięgaj po kolejne ciasteczko, tylko daj sobie trochę czasu, aby poczuć efekty.

Faza 2

Kilka minut po zaciągnięciu się (albo pół godziny po zjedzeniu ciasteczka) z reguły pojawia się euforyczny haj. To będzie coś więcej niż radosny szum, który poczułeś, gdy po raz pierwszy zacząłeś palić. Ta faza przypomina bardziej uniesienie. Ty i Twoi znajomi będziecie śmiać się do rozpuku, albo wręcz przeciwnie.

Niektórzy ludzie twierdzą, że czują się bardziej produktywni w tej fazie, zwłaszcza gdy sięgają po odmiany sativa. Nie zdziw się jeśli na tym etapie wpadniesz na genialny pomysł. Nie zapomnij go tylko później zrealizować.

Faza 3

Nadal będziesz odczuwać szczęście i wrażliwość na otaczający Cię świat, tak jak w poprzednich etapach, tylko w większym stopniu.


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


W tej fazie wiele osób odczuwa spokój i zapada w letarg, zwłaszcza gdy delektuje się odmianą indica. Jest to również etap głębokich rozmów, podczas których Ty i Twoi przyjaciele możecie zastanowić się nad ważnymi kwestiami życiowymi. Upewnij się, że masz pod ręką trochę przekąsek bo może Was dopaść gastrofaza.

Faza 4

Niektórzy ludzie doświadczają łagodnych halucynacji, zwłaszcza przy wysokich dawkach THC. Może to obejmować widzenie lub słyszenie rzeczy, które nie są prawdziwe. Dla wielu osób może to być przyjemne i ciekawe doświadczenie, jak wyprawa na magiczne grzybobranie. Sporadycznie może wystąpić nerwowość lub stany depresyjne.

Niektórzy palacze marihuany mają również predyspozycje do odczuwania niepokoju. Pamiętaj, aby dawkować THC stopniowo i opiekować się tymi, którzy przesadzili i mają bad trip.

Faza 5

Ostatnia faza bycia na haju przypomina trochę powrót do rzeczywistości. To moment, w którym trzeba zdecydować, czy kończysz na dziś i bierzesz się za robotę, czy… odpalasz kolejnego jointa.


Źródło: cannabisandglass.com

O autorze:

Dziennikarka oraz autorka licznych publikacji na temat konopi i medycznej marihuany na największym w Polsce portalu branżowym MedycznaMarihuana.com Autorka licznych tłumaczeń badań oraz doniesień z świata naukowców, pacjentów i lekarzy na temat konopi medycznych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności