653
wstrzymywanie dymu

Jak wstrzymywanie dymu wpływa na działanie medycznej marihuany?

Wiele osób słyszało mit o wstrzymywaniu dymu w celu zwiększenia działania THC. Jednak czy faktycznie trzymanie go ma na to wpływ? Być może masz już własną odpowiedź na to pytanie, a może jesteś początkującym użytkownikiem i po prostu chcesz się dowiedzieć. Choć z pewnością w internecie jest mnóstwo opinii na ten temat, my chcemy tę sprawę nieco rozjaśnić.

Wstrzymywanie dymu

Chcemy zacząć od obalenia mitu, że dłuższe trzymanie dymu oznacza, że poczujesz mocniejsze działanie. Z doświadczenia możesz uważać, że czujesz większe działanie jeśli to robisz. I tak, to częściowo prawda, ale tylko dlatego, że pozbawiasz swój mózg tlenu, co oznacza, że bardziej prawdopodobne jest, że poczujesz zawroty głowy. Badania udowodniły, że nasze płuca mogą wchłonąć tylko 5-6 ml tlenu na minutę. Również, 95% THC z konopi jest wchłaniane w ciągu kilku pierwszych sekund wdychania. Tak więc, bez względu na to, jak głęboko oddychasz i jak długo trzymasz, istnieją ograniczenia. Kannabinoidy ze spalonych konopi są wchłaniane dość szybko, więc zbyt długie wstrzymywanie dymu spowoduje niepożądane pochłanianie dymu i smoły. W rzeczywistości około 88% zawartości dymu marihuanowego to elementy niekannabinoidowe. Palenie daje szybki efekt, który utrzymuje się przez krótki czas, a przytrzymanie dymu przez kilka sekund powinno dać oczekiwane efekty. Wstrzymywanie potężnego bucha powoduje przyjęcie większej ilości dymu, niż mogą znieść twoje płuca. Z drugiej strony, konopie indyjskie, które są waporyzowane lub dabowane, są czystsze i zawierają mniej smoły lub innych składników niebędących konopiami indyjskimi. Te metody są również postrzegane jako znacznie bezpieczniejsze niż palenie. Waporyzacja jest również wydajniejsza, nawet o 40%, od palenia. Ponieważ wdychasz tylko parę, trzymanie buszka z vapka nieco dłużej podczas sesji nie spowoduje wchłaniania żadnych szkodliwych substancji zawartych w normalnym dymie. Jeśli chcesz zadbać o swoje zdrowie i nie wdychać szkodliwych substancji z dymu, polecamy waporyzatory dostępne w naszym sklepie oraz nasze susze CBD, dzięki którym wesprzesz swoje zdrowie. Kupując u nas wspierasz działanie naszego portalu.

wstrzymywanie dymu

Nie wstrzymuj dymu za długo tylko bierz głębsze oddechy!

Kiedy się zaciągasz, płuca rozszerzają się, aby pobrać tlen i kannabinoidy, a następnie przekazać je do naczyń krwionośnych. Zamiast wstrzymywać bucha tak długo, jak to możliwe, rozważ wdychanie go głębiej do płuc.
Głębsze oddychanie wypełnia płuca nawet pięcioma litrami powietrza, płytkie oddychanie zapewnia tylko ok. 0,5 l. To daje kannabinoidom więcej miejsca na wejście do krwiobiegu. Chociaż istnieje wiele spekulacji na temat tego, jak długo wstrzymywać dym, wydaje się, że istnieje pewien konsensus w sprawie magicznej liczby. Wiele źródeł podaje, że trzy sekundy to najlepszy czas wstrzymania. Wystarczy dać płucom odpowiednią ilość czasu na przetransportowanie jak największej liczby kannabinoidów do krwiobiegu, jednocześnie chroniąc mózg przed zbytnim pozbawieniem tlenu. Tak więc, aby jak najlepiej wykorzystać swój następny zakup marihuany, zastanów się, jak ją konsumujesz i odpowiednio bierz każdego buszka. Rozważ wdychanie odrobiny czystego powietrza po zarwaniu bucha i poświęć trochę czasu między hitami, aby organizm mógł wchłonąć kannabinoidy we własnym tempie. Zawsze zachęcamy do eksperymentowania, więc weź zegarek i przeprowadź testy, aby odkryć najlepszy czas i intensywność dla siebie.

O autorze:

Konopny aktywista na rzecz medycznej marihuany, student psychologii, fascynat tematu zdrowia psychicznego, fizycznego i szeroko pojętego rozwoju w połączeniu z duchowością.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności