1278

Jak wyczyścić grinder i przy okazji osiągnąć haj?

Dobry młynek do zioła jest niezbędny by palenie było udane. Przede wszystkim pozwala zaoszczędzić czas, gdyż mielenie zioła jest dużo szybsze niż rozdrabnianie go palcami. Z drugiej strony prawidłowo zmielona marihuana to lepsze wrażenia z palenia, ponieważ równe cząsteczki suszu zapobiegają nierównomiernemu spalaniu jointa. Z biegiem czasu cząsteczki kiefu i zioła utkną w otworach i innych częściach młynka, zmniejszając jego wydajność. Jak wtedy wyczyścić grinder?

Istnieje kilka różnych sposobów czyszczenia młynka

Jednym z nich jest namoczenie wszystkich części w alkoholu izopropylowym w celu rozluźnienia resztek roślinnych, a następnie wytarcie pozostałego materiału np. szczoteczką do zębów. Ta metoda jest bardzo prosta, ale gotowanie młynka jest równie skuteczne i przynosi korzyści, których nie daje czyszczenie alkoholem.

Zanim spróbujesz wygotować młynek w mleku (bo o tym sposobie mowa), pamiętaj, że czyszczenie młynka w ten sposób można wykonać tylko w przypadku metalowych młynków. Plastikowe lub malowane młynki mogą pod wpływem temperatury ulec zniszczeniu.

Jak wyczyścić grinder i jednocześnie osiągnąć haj?

Gotowanie w mleku

Brzmi dziwnie? Nie szkodzi. Gotowanie młynka w mleku jest bardzo skuteczną metodą czyszczenia, która daje fajne rezultaty. Otrzymujesz czysty młynek, a dodatkowym produktem ubocznym jest mleko z dodatkiem THC – idealne na filiżankę pysznej gorącej czekolady.

Jak to działa?

Tłuszcz w mleku rozkłada się i wchłania THC z powierzchni młynka. Gotujące się mleko zmiękcza wszystkie cząsteczki przyklejone do młynka, ułatwiając ich oddzielenie. Najlepiej działa mleko o wysokiej zawartości tłuszczu. Jeśli jesteś weganinem, wybierz swój ulubiony rodzaj mleka – z orzechów nerkowca, płatków owsianych, kokosowego lub migdałowego – ale wybierz takie o wysokiej zawartości tłuszczu zamiast wersji odtłuszczonej.

Jak to zrobić?

Wykorzystaj tzw. kąpiel wodną. Do rondelka wlej wodę i ustaw na nim żaroodporną miskę. Zwróć uwagę, aby woda nie dotykała dna miski. Do miski wlej mleko. Rozłóż młynek, a jeśli posiadasz model trzykomorowy zbierz kief i odłóż na bok. Umieść grinder w mleku i włącz palnik. Doprowadź wodę do wrzenia (mleko zacznie się lekko gotować). Zmniejsz ogień, aby woda nadal parowała, a mleko delikatnie się podgrzewało, ale nie gotowało. Gotuj całość przez około godzinę. Wyjmij młynek i umyj go w ciepłej wodzie z mydłem, a mleko z dodatkiem THC ostudź, a następnie przecedź przez gęste sito lub filtr do kawy.

Czy wypicie mleka z THC powoduje haj?

Picie mleka zawierającego THC, które otrzymasz po czyszczeniu grindera nie sprawi, że będziesz super odurzony, ponieważ poziom THC jest stosunkowo niski. Wiele zależy od tego, ile kiefu i żywicy zgromadzi się w młynku, ale dodanie takiego mleka do kawy lub ulubionego napoju może zapewnić nieco przyjemnego szumu.


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


jak wyczyścić grinder i osiągnąć haj

Czy gotowanie młynka w mleku jest bezpieczne?

Jak wspomnieliśmy, unikAć należy  gotowania plastikowego młynka lub malowanego. Toksyny mogą przedostać się podczas gotowania i zanieczyszczać mleko. Nikt nie chce pić takiego napoju bo może zaszkodzić swojemu zdrowiu.

Warto również upewnić się, że zewnętrzna strona młynka jest czysta, aby nie wprowadzać do mleka brudu ani niesmacznych dodatków innych niż cząsteczki zioła. Jeśli zastosujesz się do tych środków ostrożności, mleko powstałe po gotowaniu i przecedzone będzie nadawać się do picia.


Żródło: lookah.com

O autorze:

Dziennikarka oraz autorka licznych publikacji na temat konopi i medycznej marihuany na największym w Polsce portalu branżowym www.medycznamarihuana.com Autorka licznych tłumaczeń badań oraz doniesień z świata naukowców, pacjentów i lekarzy na temat konopi medycznych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności