1571

Kief, czyli pyłek z marihuany. Jak go zebrać i wykorzystać?

Kief to skoncentrowana forma konopi w postaci proszku. Ma wysokie stężenie kannabinoidów. Odseparowanie kiefu od reszty rośliny jest łatwe i przede wszystkim ekonomiczne. Za pomocą tego drogocennego pyłu możesz skręcić supermocnego jointa lub ugotować wyjątkowe danie.

Co to jest kief i jak go zbierać?

Kief to proszek zebrany z gruczołów żywicznych konopi, czyli trichomów. Trichomy zawierają terpeny i kannabinoidy w wysokim stężeniu. Dlatego jeśli oddzielisz te żywiczne kuleczki od pąka, możesz uzyskać coś znacznie mocniejszego. Jak to zrobić?

Trzykomorowy grinder

Kiedy pąki zostają zmielone w górnej części młynka, kief spada przez bardzo drobne sitko do dolnej części. Młynkiem warto wstrząsnąć podczas rozdrabniania marihuany.

Jednak proces ten zajmuje dużo czasu i wymaga sporo pracy, więc jeśli się spieszysz lub masz dużo materiału roślinnego do przerobienia, możesz skorzystać z innej, bardziej produktywnej metody.

co to jest kief i jak go zebrać

Wykorzystanie suchego lodu

Chociaż do tej metody potrzeba więcej konopi, oddzielanie kiefu suchym lodem jest jedną z najprostszych i najskuteczniejszych metod.

Potrzebna jest siatka filtrująca 220 mikronów, wiadro i oczywiście suchy lód, który można kupić w każdej aptece. Pamiętaj jednak, że suchy lód wymaga zastosowania odpowiednich środków bezpieczeństwa m.in. grubych rękawic i okularów ochronnych.

Rozdrobnione pąki umieść w wiadrze z suchym lodem. Następnie naciągnij sitko na wiadro i lekko nim potrząśnij. Gruczoły żywiczne zaczną zamarzać, dzięki czemu łatwo się oderwą. Odwróć wiadro do góry dnem nad czystą i suchą powierzchnią i dalej potrząsaj. Kief wpadnie przez siatkę. Zbierz gotowy kief bogaty w THC i ciesz się nim na różne sposoby.


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


Jak wykorzystać kief?

Lubisz proste rozwiązania? Zapal sobie!

Jeśli nie lubisz komplikować rzeczy, nie jesteś sam. Palenie kiefa w np. fajce to jeden z najpopularniejszych sposobów by się nim nacieszyć. Niektórzy mieszają go nawet z tytoniem. Inna opcja to dodanie kiefu do jointa. Po prostu wymieszaj trochę pyłku ze zmielonym pączkiem, nałóż na bibułkę i dobrze zroluj aby joint się nie rozpadał. Uważaj, aby nie użyć za dużo kiefu! Jest ekstra mocny.

Użyj do waporyzacji

Kief można łatwo przekształcić w liquid do waporyzacji. Potrzebny będzie filtr do ekspresu do kawy, garnek z wodą i żaroodporna miska do zrobienia kąpieli wodnej oraz kilka strzykawek. Możesz również dodać ulubiony aromat np. truskawkowy lub karmelowy wykorzystywany  do robienia liquidów do e-papierosów.

Miseczkę żaroodporną umieść na garnku z wodą i ustaw na kuchence. Kiedy woda zacznie lekko wrzeć do miseczki dodaj glicerynę, glikol propylenowy i kief. Zwykle stosunek gliceryny do glikolu propylenowego wynosi 1:1. Jest to jedno z najbardziej ekonomicznych zastosowań kiefu.

Poczekaj aż całość dokładnie się rozpuści i połączy, a następnie przecedź wszystko przez filtr do kawy. Gdy płyn prawie całkiem ostygnie weź strzykawkę, napełnij ją, a następnie napełnij ponownie kartridż lub waporyzator. Oddychaj parą i ciesz się swoim własnoręcznie zrobionym liquidem.

Używaj kiefu podczas gotowania

Kief daje dwukrotnie lepszy smak niż pąki, ale jednocześnie nie tłumi głównego smaku potrawy. Kolejną zaletą jest to, że do uzyskania tego samego efektu, kiefu potrzeba znacznie mniej niż kwiatów. Jeśli chcesz, aby twoje jedzenie było wyjątkowo mocne, wymieszaj kief i pąki. Jeśli zamierzasz zrobić olej z konopi indyjskich, będzie on również odpowiedni do tego celu. Bardzo ważne jest, aby zawsze dekarboksylować kief przed gotowaniem.

Kief można dodać także do konopnego masła. Przepis na masło konopne jest bardzo prosty, a jeśli chcesz wykorzystać w nim kief to wystarczy, że dodasz go do rozdrobnionych kwiatów.

Zrób haszysz

Może jakość nie będzie powalająca, ale z kiefu można zrobić haszysz. Potrzebny jest papier do pieczenia i żelazko. Jeszcze lepiej, gdy zamiast żelazka użyjesz prostownicy do włosów. Złóż papier do pieczenia na pół i włóż do środka kief. Następnie przyciśnij papier gorącym żelazkiem lub zaciśnij między płytkami prostownicy. Pod wpływem temperatury i nacisku gruczoły żywiczne zostaną rozerwane.

Kawa, czy herbata?

Kief to doskonały dodatek do ciepłego napoju. Wystarczy wsypać odrobinę do kubka z płynem i zamieszać. Pod wpływem ciepła kief rozpuści się, a kannabinoidy w nim zawarte zostaną aktywowane. Na efekt ich działania trzeba będzie jednak poczekać, ponieważ jak wszystkie artykuły spożywcze – muszą zostać strawione przed trafieniem do krwioobiegu.


Źródło: fourhundredandtwenty.biz

O autorze:

Dziennikarka oraz autorka licznych publikacji na temat konopi i medycznej marihuany na największym w Polsce portalu branżowym www.medycznamarihuana.com Autorka licznych tłumaczeń badań oraz doniesień z świata naukowców, pacjentów i lekarzy na temat konopi medycznych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności