149
legalizacja marihuany w Niemczech

Legalizacja marihuany w Niemczech nabiera rozpędu

Dobra wiadomość dla miłośników marihuany: legalizacja marihuany w Niemczech coraz bliżej! Minister zdrowia SPD Karl Lauterbach i minister rolnictwa Partii Zielonych Cem Özdemir przedstawili w środę nowe kluczowe punkty reformy. Stanowią one podstawę projektu ustawy, który ma zostać przygotowany w kwietniu.

Lauterbach i Özdemir przedstawiają plany legalizacyjne jako dwa „filary”

Pierwszy, „szybki” filar przewiduje zwolnienie ze ścigania posiadania do 25 gramów marihuany

Odpowiada to ilości około 50 jointów. Można będzie także posiadać do trzech roślin konopi na własny użytek.

Zasady te będą działać wstecz, tzn. osoby, które mają wpisy w centralnym rejestrze federalnym, ponieważ zostały złapane z mniej niż 25 gramami zioła lub 3 posiadanymi roślinami zostaną z tego rejestru wykreślone.

Sprzedaż marihuany powinna początkowo odbywać się za pośrednictwem tak zwanych klubów konopnych. Kluby mają być zorganizowane jako „stowarzyszenia non-profit” i zezwalać członkom na sprzedaż marihuany uprawianej prywatnie. Liczba członków byłaby ograniczona do 500. W budynkach klubowych nie będzie można spożywać marihuany ani alkoholu.

Modelowe regiony jako „drugi filar”

Członkowie będą mogli kupić jednorazowo maksymalnie 25 g i 50 g miesięcznie, a osoby poniżej 21 roku życia do 30 g. Ponadto kluby obowiązywać będzie minimalna odległość od szkół i przedszkoli. Zasadniczo należy zakazać publicznej konsumpcji w pobliżu szkół i przedszkoli, a palenie w strefach dla pieszych dozwolone będzie dopiero po godzinie 20:00.

Legalizacja marihuany w Niemczech budziła obawy

Od czasu pierwszego przedstawienia planów legalizacyjnych pod koniec 2021 r., wielokrotnie pojawiały się społeczne obawy, czy plany w ogóle uda się zrealizować w ramach prawa unijnego i międzynarodowego. W szczególności sprzedaż konopi w licencjonowanych sklepach jest utrudniona ze względu na konwencję z Schengen.

Rząd federalny chce teraz połączyć siły z innymi krajami Unii Europejskiej, aby pracować nad ogólnoeuropejską strategią legalizacji marihuany. Procesowi legalizacji powinien towarzyszyć także wzrost edukacji młodzieży. Według Özdemira należy uwzględnić również system edukacji. Nieletni przyłapani na używaniu konopi indyjskich muszą uczestniczyć w programach interwencyjnych i profilaktycznych.


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.comŹródło: taz.de

O autorze:

Dziennikarka oraz autorka licznych publikacji na temat konopi i medycznej marihuany na największym w Polsce portalu branżowym MedycznaMarihuana.com Autorka licznych tłumaczeń badań oraz doniesień z świata naukowców, pacjentów i lekarzy na temat konopi medycznych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności