931
sploof

Sploof zamaskuje zapach palonej marihuany [ZRÓB TO SAM]

Marihuana, mimo wszystkich swoich zalet, ma jedną sporą wadę – brakuje jej subtelności podczas palenia. Aromat jointa, którego zapalisz w jednym pokoju, może się utrzymywać przez dłuższy czas, a nawet rozprzestrzeniać po całym mieszkaniu. Szybka sesja w samochodzie lub nawet w parku też nie gwarantuje dyskrecji. Na szczęście pomysłowi palacze zaprojektowali rozwiązanie tego problemu, a jest nim sploof.

Co to jest sploof?

Zamiast wpychać ręcznik pod drzwi, gdy następnym razem będziesz palić trawkę, przenieś kontrolę zapachu na wyższy poziom. Sploof to gadżet używany do redukcji zapachu palonego zioła i co najważniejsze, można go wykonać ze zwykłych artykułów gospodarstwa domowego. Sploof to swego rodzaju ręczny filtr dymu, który oddziela cząstki stałe od wydychanego dymu, ograniczając ostry zapach i zapewniając dyskrecję.

Sploofy nie ograniczają zapachu w 100%, ale pomogą  go zredukować

Jego skuteczność będzie zależała od tego, jak go wykonasz lub gdzie go kupisz. Wiadomo, że elektroniczny sploof wykonany przez firmę zajmującą się akcesoriami konopnymi zawsze przebije domowy sploof wykonany z rolki papieru toaletowego.

Niezależnie jednak od tego, czy tworzysz własny, czy kupujesz gotowy sploof, proces jego działania pozostaje taki sam. Po zaciągnięciu się po prostu dmuchnij dymem w jeden koniec urządzenia, a sploof przefiltruje dym podczas jego przechodzenia.

sploof

Jak zrobić sploof?

Potrzebne będą:

  • tekturowa rolka po papierze toaletowym
  • 6 chusteczek do suszarki
  • 2 gumki recepturki

Wykonanie:

Rolkę po papierze toaletowym luźno wypchaj 4 chusteczkami do suszarki. Dwiema pozostałymi zakryj jeden koniec rolki i zabezpiecz je gumkami. Masz gotowy sploof, który możesz nawet udekorować wedle uznania.

Nie masz chusteczek do suszarki? Zrób sploof wykorzystując papierowy ręcznik

Jego działanie może być nieco mniejsze, ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma.

Potrzebne będą:

  • tekturowa rolka po papierze toaletowym
  • 1-2 listki ręcznika papierowego
  • odświeżacz powietrza lub olejek zapachowy
  • 2 gumki recepturki

Wykonanie:

Spryskaj ręczniki papierowe odświeżaczem powietrza lub nanieś kilka kropli olejku. Upewnij się, że zapach jest wyczuwalny. Wypełnij rolkę papieru toaletowego częścią ręcznika papierowego. Zakryj jeden koniec rolki resztą ręcznika papierowego i przymocuj go gumkami.


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


Czy sploof jest jednorazowy?

Użyteczność  jest różna. Jeśli zrobiłeś taki z rolki papieru toaletowego i chusteczek do suszarki, nie oczekuj więcej niż zastosowania do kilku sesji. Z kolei wiele profesjonalnych, kupnych sploofów ma filtry, dzięki którym urządzenie można wykorzystać do kilkuset sesji, zanim filtr trzeba będzie wymienić.

jak długo trwa haj

Podsumowanie

Sploofy nie niwelują całkowicie zapachu palonego zioła, ale w dużej mierze go ograniczają. Niezależnie od tego, czy konopie indyjskie są legalne w twoim miejscu zamieszkania, czy nie, zapach marihuany utrzymuje się długo, więc konsumpcja w niektórych miejscach może być problematyczna. Nawet jeśli nie masz nic przeciwko zapachowi marihuany, prawdopodobnie będziesz chciał go ukryć przed współlokatorami, rodzicami, sąsiadami lub innymi osobami, które mogą mieć problem z tym, że palisz zioło. Warto wtedy zaopatrzyć się w sploof zwłaszcza, że koszt jego wykonania w domu jest znikomy.


Źródło: leafly.com

O autorze:

Dziennikarka oraz autorka licznych publikacji na temat konopi i medycznej marihuany na największym w Polsce portalu branżowym MedycznaMarihuana.com Autorka licznych tłumaczeń badań oraz doniesień z świata naukowców, pacjentów i lekarzy na temat konopi medycznych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności