257
leczenie medyczną marihuaną

Leczenie medyczną marihuaną – Przeprowadzka do Kolorado jedynym wyjściem, aby leczyć córkę chorą na padaczkę

Leczenie medyczną marihuaną. Oto historia 3 letniej Addyson, której rodzice musieli przeprowadzić się do Kolorado, aby móc leczyć córkę chorą na epilepsję miokloniczną.

U Addyson zdiagnozowano epilepsję miokloniczną, kiedy miała 14 miesięcy. Testy wykazały, że miała nawet ponad 1000 napadów dziennie. Po bezskutecznym próbowaniu wielu leków, rodzice byli już prawie bez nadziei.

leczenie medyczną marihuaną

Rodzice młodej Addyson przenieśli się z West Chester (Ohio) do Castle Rock w Kolorado, aby zapewnić medyczną marihuanę dla 3 letniej córki, która choruje na padaczkę.

W Kolorado otrzymali od lekarza receptę na plastry z THCA (Kwas tetrahydrokannabinolowy), który nie jest psychoaktywny.

“Natychmiast po obudzeniu musimy podać jej pierwszą dawkę leku”, mówi jej mama Heather Benton. “Bez tego napady padaczki mogą występować klastrowo, czyli jeden za drugim.”

leczenie medyczną marihuaną

Rodzina mieszkała w West Chester w stanie Ohio, gdzie każda forma leczenia konopiami jest zabroniona przez prawo. Bentonowie musieli opuścić swój dom i przenieść się do Kolorado, aby mogli legalnie podawać lekarstwo swojej córce.

Leczenie okazało się sukcesem. “Bo było fantastyczne! Liczba jej napadów spadła ze 100 dziennie, do dziewiętnastu już następnego dnia!”

Dr Margaret Gedde, która podjęła się leczenia Addyson twierdzi, że marihuana jest cudownym lekarstwem, pomaga 2500 pacjentom w Kolorado otrzymać dostęp do medycznej marihuany, w celu leczenia 8 różnych schorzeń


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


Terapia konopiami dramatycznie poprawiła również mobilność Addyson. Jak twierdzi jej mama, wcześniej ledwo mogła chodzić, nie mogła utrzymać równowagi i wywracała się. Natychmiast po aplikacji plastra z THCA, z łatwością zaczęła chodzić. Poprawiły się również inne zdolności motoryczne i komunikacyjne.

leczenie medyczną marihuanąTHCA jest kannabinoidem, który po podgrzaniu zamienia się w tetrahydrokannabinol (THC), który jest odpowiedzialny za efekty psychoaktywne. Ale THCA w swojej pierwotnej formie nie powoduje efektów psychoaktywnych i uważa się, że ma właściwości przeciwzapalne, neuroprotekcyjne, redukuje nudności i co najważniejsze w tym przypadku – jest skuteczny w walce z napadami padaczki. Można go stosować w połączeniu z olejem CBD, który również nie jest psychoaktywny i jest równie skuteczny w walce z padaczką.

Rodzice i aktywiści na całym świecie walczą o dostęp do CBD i medycznej marihuany, aby żadne dziecko nie pozostało bez dostępu do skutecznego leku ratującego życie. W Stanach Zjednoczonych, obecnie 24 stany zalegalizowały stosowanie marihuany w celach leczniczych, a 13 stanów pozwala na ograniczony dostęp do CBD. Rodzice więc są zmuszeni do przeprowadzki do stanu bardziej przyjaznego leczeniu, lub do łamania prawa kupując marihuanę na czarnym rynku.

Bentonowie twierdzą, że przeprowadzka do Kolorado przysporzyła im trudności finansowych, pogorszyła relację z rodziną i przyjaciółmi, ale zrobili to, co musieli zrobić, aby skutecznie leczyć córkę.

To smutne i przerażające, że tak wielu pacjentów musi podejmować wybór o przeprowadzce, aby otrzymać dostęp do skutecznego leku. Jest wielu ludzi, którzy nie mogą sobie pozwolić na taki ruch, a wtedy ich dziecko nie dostanie lekarstwa, które potrzebuje…


LECZENIE PADACZKI MEDYCZNĄ MARIHUANĄ – BADANIA

O autorze:

Redaktor naczelny portalu MedycznaMarihuana.com Twórca marki BioHemp.pl, AnandaMed.pl oraz wieloletni aktywista na rzecz popularyzacji i dostępności do konopii indyjskich.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności