4211

Zioło ABV – drugie życie marihuany

Palenie marihuany zmienia ją w popiół, który nie nadaje się do ponownego użycia. Jednak po waporyzacji pozostaje zioło ABV, czyli ‘already been vaped’. To po prostu zwaporyzowany pączek, który możesz ponownie wykorzystać. Co zawiera zioło ABV, czy powoduje haj i co można z nim zrobić?

Chociaż niektóre kannabinoidy i terpeny zostały wyczerpane w procesie waporyzacji, zwykle w ABV pozostaje ich wystarczająco dużo na drugą rundę konsumpcji. Związki te zostają zachowane zwłaszcza, jeśli Twój waporyzator nie był ustawiony na wysoką temperaturę. Im wyższa temperatura, tym więcej związków ulega spaleniu.

Jak wykorzystać zioło ABV?

Palenie

Ta metoda jest stosowana przez ludzi, którzy cenią prostotę i oszczędność. Po wapowaniu marihuany możesz zawinąć ABV w jointa i wypalić. Weź jednak pod uwagę, że dym będzie nieco ostrzejszy, przez co może powodować np. ból gardła po paleniu, a sam efekt działania marihuany słabszy. Również smak nie będzie tak przyjemny i intensywny. Niestety, podczas waporyzacji wiele terpenów zostaje bezpowrotnie utraconych.

zioło AVB powstaje po waporyzacji

Gotowanie

To jeden z lepszych sposobów na wykorzystanie ABV, ponieważ brownie, ciasteczko, czy inna potrawa skutecznie zamaskuje specyficzny smak użytego wcześniej pąka. Niektóre przepisy wymagają dekarboksylacji marihuany przed jej użyciem. W przypadku wykorzystywania ABV w kuchni możesz ten proces pominąć bo waporyzator zrobił to już za Ciebie. Zioło AVB doskonale sprawdza się w roli posypki. Możesz również dodać je do kawy lub herbaty, albo wykorzystać do przygotowania masła konopnego.

Nalewki

Chociaż nalewki zrobione ze zwaporyzowanego zioła nie mają tyle mocy, co te wykonane z pączków używanych po raz pierwszy, to nadal są wystarczająco dobre, aby można je było stosować jako krople pod język lub dodawać do jedzenia i napojów i osiągać terapeutyczny efekt.

Kapsułki konopne

Jeśli nie chcesz gotować, piec ani palić ABV, możesz kupić puste kapsułki żelowe i spożywać je doustnie. Użyj grindera, aby rozdrobnić zioło, wymieszaj z olejem kokosowym i napełnij formy strzykawką.


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


Czy zioło ABV wywołuje haj?

Oczywiście, ale jest to możliwe tylko w przypadku użycia większej ilości niż w przypadku suszu, który nie był waporyzowany. Z tego powodu konsumenci marihuany wolą użyć ABV do innych celów.

Generalnie trudno jest określić moc zioła ABV. Szacuje się, że zawiera maksymalnie 30% kannabinoidów i innych związków, które zawierał susz zanim został poddany waporyzacji. Jest to zależne w dużej mierze od temperatury waporyzacji.

Podsumowanie

Niezależnie od tego, w jaki sposób zdecydujesz się wykorzystać ABV, ważne, że nie chcesz go wyrzucać. Nie bój się eksperymentować i próbować rzeczy których wcześniej nie znałeś. W ten sposób odkryjesz to, co odpowiada Ci najbardziej.

Pamiętaj, że trudno jest oszacować ostateczną zawartość związków w suszu po waporyzacji. Dlatego zachowaj umiar i paląc lub konsumując potrawy z ABV poczekaj na efekt zanim sięgniesz po więcej.


Źródło: hellomd.com

O autorze:

Dziennikarka oraz autorka licznych publikacji na temat konopi i medycznej marihuany na największym w Polsce portalu branżowym www.medycznamarihuana.com Autorka licznych tłumaczeń badań oraz doniesień z świata naukowców, pacjentów i lekarzy na temat konopi medycznych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności