2726
jak długo trwa haj

Jak długo trwa haj po marihuanie?

Wielu początkujących użytkowników marihuany zastanawia się jak długo trwa haj po marihuanie i czego mogą spodziewać się po paleniu. Odpowiedź nie jest łatwa, ponieważ różne szczepy marihuany w odmienny sposób wpływają na każdą osobę. Efekt zależny jest wieku, płci, wzrostu, wagi i predyspozycji biochemicznych.

Czynniki wpływające na to jak długo trwa haj po marihuanie

Metoda konsumpcji

Palenie lub waporyzacja marihuany powoduje szybkie przeniknięcie jej składników do krwioobiegu. W zależności od mocy danej odmiany, haj pojawia się w ciągu kilku minut, osiąga szczyt po około 30 minutach i słabnie w ciągu następnych kilku godzin. Marihuana zawarta w produktach spożywczych zanim wywoła haj musi zostać strawiona w układzie pokarmowym. Trwa to około 90 minut. Po 3 godzinach haj jest najsilniejszy i słabnie przez kolejne 12 godzin.

Jeśli zdecydujesz się na dabbing lub wybierzesz wysoko skoncentrowane ekstrakty, prawdopodobnie efekt będzie silniejszy. Wdychanie koncentratu lub izolatu prawdopodobnie uderzy bardzo szybko, ale nie powinno trwać dłużej niż haj po paleniu.

Palenie jointa – spraw, aby przyjemność trwała dłużej!

Organizm

Twój wiek, płeć, wzrost, waga i styl życia wpływają na metabolizm. Jeśli masz skłonność do problemów z układem oddechowym, sezonowe alergie, astmę lub zapalenie oskrzeli będą one utrudniać wchłanianie składników marihuany, a efekt ich działania może być słabszy.

Zawartość THC w używanej odmianie

Palona lub waporyzowana marihuana o wysokiej zawartości THC bardzo szybko wywoła efekt psychoaktywny. Im więcej THC, tym efekt będzie silniejszy. Zbyt duża ilość THC może doprowadzić do tzw. bad tripu, któremu często towarzyszą halucynacje i paranoje, a sam użytkownik marihuany przez brak poczucia rzeczywistości nie będzie w stanie określić jak długo trwa haj.

Marihuana plus różne używki

Użytkownicy konopi często konsumują jednocześnie alkohol i tytoń, co wpływa na biochemiczne przetwarzanie marihuany. Alkohol i tytoń mogą nasilać działanie marihuany i wpływać na długość haju.

Alkohol odwadnia organizm, powodując kaca. Jednocześnie wpływa na mózg, ośrodki motoryczne i pamięć, co zmienia również wpływ marihuany na mózg.


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


jak długo trwa haj po marihuanie

Dawkowanie

Każdy użytkownik marihuany powinien znać swoje możliwości. Sięgnięcie od razu po wysoką dawkę THC wywoła bardzo silny efekt i sprawi, ze haj będzie trwał dłużej. O wiele bardziej sensowne jest rozpoczęcie od niskiej dawki i zwiększanie jej w razie potrzeby. Pamiętaj, że marihuana na każdego działa inaczej. Ta sama dawka może wywołać lekki efekt u Ciebie, ale drugą osobę zwali z nóg.

Podsumowanie

Czas trwania haju po marihuanie uzależniony jest od wielu czynników. Oznacza to, że w przypadku jednej osoby może trwać dłużej, a u innej krócej, nawet jeśli  obie osoby użyły tej samej odmiany konopi i w tej samej ilości. Początkujący użytkownicy konopi nie powinni używać ich samodzielnie, ponieważ reakcje organizmu mogą być niespodziewane.


Źródło: allbud.com

O autorze:

Dziennikarka oraz autorka licznych publikacji na temat konopi i medycznej marihuany na największym w Polsce portalu branżowym MedycznaMarihuana.com Autorka licznych tłumaczeń badań oraz doniesień z świata naukowców, pacjentów i lekarzy na temat konopi medycznych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności