297
zakup marihuany na czarnym rynku

Zakup marihuany na czarnym rynku – pacjentka uniewinniona!

Na początku czerwca zapadł wyrok w sprawie pacjentki, u której policja znalazła 22 gramy ziela konopi innych niż włókniste. Decyzją Sądu zakup marihuany na czarnym rynku, w tym konkretnym przypadku, miał na celu ochronę zdrowia i nie stanowił przestępstwa.

Policja interweniowała w związku z zapachem marihuany, który wydobywał się z mieszkania

Zanim oskarżona zdecydowała się na zakup marihuany na czarnym rynku, nabywała ją w aptece na podstawie wystawianej przez lekarza recepty. Jednak kiedy wystąpiły problemy z dostępnością leku, który dodatkowo sporo kosztuje, kobieta nabyła susz z nielegalnego źródła. Tak jak wcześniej, używała marihuany do celów leczniczych, w celu łagodzenia bólu kręgosłupa.

Zakup marihuany na czarnym rynku przez oskarżoną nie stanowił przestępstwa

Po zapoznaniu się z zebranym materiałem dowodowym Sąd Rejonowy dla Warszawy – Mokotowa postanowił uniewinnić kobietę.

„W przedmiotowej sprawie należy stwierdzić, iż oskarżona posiadała legalny dostęp do marihuany, gdyż przyjmowała ją jako lek, nie zaś używkę w celu wprowadzenia się w stan odurzenia i wywołania określonych reakcji organizmu. (…) Wobec tego, zachowanie oskarżonej w postaci posiadania marihuany jest ściśle skorelowane z efektem jaki chciała przez to osiągnąć w postaci zaspokojenia jej potrzeby medycznej.” – orzekł Sąd

Jak się okazuje, Sąd zadecydował także o zwróceniu 22 gramów zarekwirowanej przez policję marihuany. Jak twierdzi adwokat Stelios Alewras, który specjalizuje się w sprawach narkotykowych, jest to przełomowy wyrok.

„Wedle mojej najlepszej wiedzy jest to pierwsze orzeczenie polskiego sądu, które oprócz uznania braku przestępstwa posiadania marihuany z czarnego rynku przez pacjenta rozstrzyga jednocześnie o zwrocie suszu niepochodzącego z apteki osobie chorej, potrzebującej tej substancji dla prawidłowego funkcjonowania na co dzień.”

zakup marihuany na czarnym rynku

To jednak nie koniec dobrych wiadomości.

“W ocenie Sądu, charakter wykonywanej przez oskarżoną pracy, brak majątku, koszty leczenia związane z prywatnymi wizytami w gabinecie lekarskim oraz zakupem leków w postaci medycznej marihuany, uzasadniają przypuszczenie, iż uiszczenie przez oskarżoną kosztów sądowych, byłoby dla niej zbyt uciążliwe.”

Tym samym Sąd zwolnił oskarżoną z ponoszenia kosztów sądowych w całości. Orzeczenie jest nieprawomocne.


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.comŹródło: nawlasnyuzytek.com

O autorze:

Dziennikarka oraz autorka licznych publikacji na temat konopi i medycznej marihuany na największym w Polsce portalu branżowym MedycznaMarihuana.com Autorka licznych tłumaczeń badań oraz doniesień z świata naukowców, pacjentów i lekarzy na temat konopi medycznych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności