813

Bongo grawitacyjne z butelki DIY [ZRÓB TO SAM]

Nie ma nic bardziej rozczarowującego niż posiadanie marihuany, ale brak możliwości jej palenia. To sytuacja, w której prędzej czy później znajdzie się każdy miłośnik zioła. Istnieje jednak wiele prostych rozwiązań tego problemu, a jednym z nich jest domowej roboty bongo grawitacyjne, które umożliwi tzw. „walenie wiadra”.

Na czym polega “walenie wiadra”?

Bonga grawitacyjne to urządzenia do palenia marihuany, które gromadzą dym, aby użytkownik mógł go wdychać. Bonga grawitacyjne działają na zasadzie różnicy ciśnień powietrza w celu wciągnięcia dymu do butelki. Dym jest następnie filtrowany przez wodę, pomagającą go schłodzić i nadając mu lepszy smak niż ten, który pochodzi np. z fajki.


TERAPEUTYCZNE KONUSLTACJE KONOPNE
dostępne pod nr tel.+ 48 531 155 663

Bonga grawitacyjne koncentrują dym z konopi indyjskich, pozwalając użytkownikowi na mocniejsze uderzenie niż inne metody palenia. To czyni je idealną metodą konsumpcji, gdy masz marihuanę o niskim stężeniu THC.

Jak zrobić bongo grawitacyjne z butelki?

Robienie domowych bong grawitacyjnych to bułka z masłem. Będziesz potrzebował tylko kilku przedmiotów i instrukcji, którą przedstawiamy poniżej.

Potrzebne będą:

 • większa butelka plastikowa lub inny duży pojemnik np. wiadro
 • mniejsza plastikowa butelka, która zmieści się w większej butelce lub w wiadrze
 • zakrętka do mniejszej butelki
 • ostrzy nóż
 • gruba igła
 • folia aluminiowa

Bongo grawitacyjne krok po kroku:

 1. Zacznij od przecięcia dwóch pustych plastikowych butelek. Odetnij dużą butelkę na 1/3 wysokości od góry, a mniejszą 2/3 od góry. Chodzi o to, aby w większej butelce zachować część z dnem, a w mniejszej część z szyjką.
 2. Wytnij otwór w nakrętce mniejszej butelki.
 3. Weź mały kwadrat folii aluminiowej, ale jednocześnie wystarczająco duży, aby można go było wcisnąć w mały otwór w nakrętce, tworząc miskę. Użyj małego palca, aby nadać mu kształt miski. Usuń nadmiar folii.
 4. Używając igły ponakłuwaj delikatnie folię.
 5. Napełnij większą butelkę (lub wiadro jeśli go używasz) do połowy wodą, a następnie umieść w środku mniejszą butelkę tak, aby nakrętka wystawała ponad poziomem wody. Najlepiej zdjąć na ten etap nakrętkę.

bongo grawitayjne

Bongo grawitacyjne – instrukcja użytkowania, czyli jak walić wiadro

Używanie bonga grawitacyjnego jest podobne do używania każdego innego urządzenia do palenia.

 1. Nałóż susz do aluminiowej miski. Bądź delikatny, ponieważ folia aluminiowa nie jest tak mocna jak szklana miska.
 2. Ostrożnie zakręć plastikową nakrętkę na butelce.
 3. Trzymając mniejszą butelkę rozpal zioło za pomocą zapalniczki.
 4. Obserwuj, jak podciśnienie wciąga dym przez maleńkie otwory w folii aluminiowej i gromadzi się w małej butelce. Gdy butelka się napełni, powoli ją podnieś, ale nie wyciągaj z wody.
 5. Gdy cała butelka wypełni się dymem (lub cała miska się spali), ostrożnie odkręć plastikową zakrętkę i przyłóż do niej usta. Powoli wciągaj dym przez otwór butelki do płuc.
 6. Wdychaj dym jednocześnie powoli wpychając małą butelkę do wody. Ten ruch będzie wtłaczać dym do twoich płuc.

Podsumowując, zrobienie domowego bonga grawitacyjnego jest bardzo proste i nie wymaga żadnego specjalistycznego sprzętu. Po zrobieniu własnego bonga grawitacyjnego możesz cieszyć się wdychaniem mocno skoncentrowanego dymu, kiedy tylko chcesz!


Źródło: cannabox.com

O autorze:

Dziennikarka oraz autorka licznych publikacji na temat konopi i medycznej marihuany na największym w Polsce portalu branżowym www.medycznamarihuana.com Autorka licznych tłumaczeń badań oraz doniesień z świata naukowców, pacjentów i lekarzy na temat konopi medycznych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności