228

Pierwszy w Polsce konopny i innowacyjny system telemedyczny AnandaMed.pl

System ochrony zdrowia jest obszarem usług w każdym kraju, na który obywatele narzekają najczęściej. W Polsce wizyty u lekarza kojarzą się z serią uciążliwych czynności i odległymi terminami wizyt, a trwająca wiele miesięcy pandemia pogłębiła problem i ukazała kolejne mankamenty polskiego systemu opieki zdrowotnej. Jak się okazało, potrzeby rynku medycznego są ogromne, a w odpowiedzi na nie powstał pierwszy w Polsce innowacyjny system telemedyczny AnandaMed.pl

Innowacyjny system telemedyczny AnandaMed.pl

“To na co warto zwrócić uwagę w pierwszej kolejności to przede wszystkim to że system jest niezwykle prosty w użyciu i intuicyjny. Zaś obszar jego funkcjnalności jest niezwykle szeroki i innowacyjny na wagę XXI wieku. ” – mówi Jarosław Stadnik prezes zarządu AnandaMed sp. z o.o.

Jak zapowiadają inwestorzy systemu za jej pośrednictwem lekarze i podmioty medyczne w sposób zdalny już niebawem będą mogli świadczyć swoje usługi, a pacjenci w wygodny sposób z tych usług korzystać, bez konieczności podróżowania i stania w kolejkach.

Można odnieść wrażenie, że jest to już obecnie ogólnodostępna usługa. Nic bardziej mylnego! Oprócz wszelkich narzędzi niezbędnych do nawiązania współpracy i odbycia profesjonalnej konsultacji lekarskiej ten pierwszy w Polsce system medyczny oferuje nowe funkcjonalności, które podkreślają jego innowacyjność.

Oprócz możliwości planowania wizyt online (video, tel., czat), wystawiania recept, rachunków, zwolnień czy zaświadczeń i faktur, system umożliwia m.in. zarządzanie kalendarzem wizyt wraz z urlopami specjalistów. Ponadto system zawiera w sobie funkcjonalności związane z powiadomieniami o zbliżających się wizytach, płatności online, możliwość świadczenia różnych usług medycznych w rozbiciu na różne ceny za oferowane świadczenia. Dodatkowych funkcjonalności systemu jest znacznie więcej ale o reszcie z nich będziemy informować w momencie startu systemu – dodaje Jarosław Stadnik

Bez wątpienia jednym z większych atutów systemu AnandaMed.pl jest dostęp do ponad 1000 zadeklarowanych lekarzy, którzy w momencie wejścia na rynek systemu założą w nim swoje wirtualne gabinety i zaczną testować jego funkcjonalności i przyjmować pacjentów. Takiej usługi jak do tej pory nie oferuje żadna klinka na polskim i europejskim rynku.

konopna telemedycyna AnandaMed.pl

Dlaczego warto zainwestować w innowacyjny system telemedyczny?

Na skutek panującej pandemii COVID-19 rozwój telemedycyny gwałtownie przyspieszył, by jak najlepiej usprawnić zdalną komunikację między lekarzem a pacjentem. Obecnie rynek telemedycyny jest wart 11,32 miliarda dolarów w Europie, a jego wartość do 2026 roku ulegnie podwojeniu, przekraczając 21,80 mld USD.

Średnioroczne tempo wzrostu według szacunków wyniesie 14% rok do roku, wskazując na potencjał tego sektora. Jak wynika z danych SALTUS Ubezpieczenia – w pierwszym kwartale 2022 roku teleporady stanowiły 30,8% wszystkich porad internistycznych i specjalistycznych. To oznacza, że przez ostatnie dwa lata pacjenci przyzwyczaili się do korzystania ze zdalnej pomocy lekarskiej i nadal chętnie sięgają po to rozwiązanie.

Według badania z 2022 roku Centrum Badawczo – Rozwojowego BioStat 9 na 10 ankietowanych podczas e-wizyty jest skłonne do używania telefonu (91,2%), z kolei do używania komunikatora gotowe jest dwie trzecie badanych Polaków (66,8%). Spośród wymienionych respondenci najrzadziej wskazywali, że skłonni są do używania podczas e-wizyty aparatury telemedycznej (33,9%). Dwie trzecie Polaków uważa, że zdalna pomoc medyczna zwiększa bezpieczeństwo podczas pandemii.


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


Co ważne zastosowanie innowacyjnego systemu telemedycznego nie ogranicza się jedynie do służby zdrowia. W przyszłości inwestorzy rozważają rozbudowę systemu lub jego powielenie i uruchomienie dostępu na całym świecie, gdzie będzie mógł on zostać zintegrowany z platformą branży np. medycyny chińskiej czy ajurwedy.

AnandaMed.pl – Polska Konopna Telemedycyna czyli kto za tym stoi?

AnandaMed.pl tworzą ludzie, dla których m.in. konopie to pasja i sposób na pomaganie innym. Pomysł jego stworzenia narodził się ponad rok temu.

Przedstawicielem oraz współudziałowcem spółki jest Jarosław Stadnik, redaktor naczelny największego w Polsce portalu edukacyjno – informacyjnego MedycznaMarihuana.com, terapeuta konopny, przedsiębiorca, aktywista oraz wieloletni działacz w organizacjach pozarządowych.

Prace nad realizacją systemu AnandaMed ruszyły w lutym 2022 roku. Od tego czasu nieustannie dążono do tego, aby stworzyć miejsce, w którym pacjent uzyska kompleksową opiekę medyczną świadczoną na najwyższym poziomie przez zweryfikowanych i zaufanych specjalistów oraz podmioty medyczne.

AnandaMed.pl to ogólnopolski i innowacyjny projekt, w którym możesz wziąć udział

Po wielu miesiącach intensywnych działań i ciężkiej pracy twórców, system w wersji beta poddawany jest testom, które zakończą się w II kwartale 2023 roku. Po tym okresie nastąpi pełna komercjalizacja i wejście na rynek polski.


Już dziś specjaliści medycyny konwencjonalnej mogą zadeklarować chęć udziału w systemie, wypełniając formularz kontaktowy dostępny na stronie AnandaMed.pl i rozpocząć korzystanie z w pełni funkcjonalnego systemu, gdy tylko prace nad nim zostaną zakończone.


Wstępną deklarację poparcia projektu i zaangażowania w jego rozwój zadeklarowały już firmy takie jak Aurora, PharmaCann, BioHemp, sieć aptek Dr Max oraz hurtownia farmaceutyczna Amara.

AnandaMed zaprasza do współpracy także inne podmioty, w tym kliniki konopne, a także lekarzy i oczywiście samych pacjentów.

Osoby zainteresowane systemem proszone są o kontakt pod adresem: biuro@anandamed.pl

O autorze:

Dziennikarka oraz autorka licznych publikacji na temat konopi i medycznej marihuany na największym w Polsce portalu branżowym MedycznaMarihuana.com Autorka licznych tłumaczeń badań oraz doniesień z świata naukowców, pacjentów i lekarzy na temat konopi medycznych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności