439
Jak dawkować medyczną marihuanę

Mikrodawki THC mogą skutecznie łagodzić ból neuropatyczny [BADANIE]

Według ostatnio przeprowadzonych badań, zaledwie 1 miligram lub nawet 0,5 mg THC może być optymalną dawką i skutecznie złagodzić przewlekły ból neuropatyczny. Badanie zostało opublikowane w European Journal of Pain.

Wyniki badania wskazują, że podanie przez inhalator 0,5 miligrama THC wykazało u pacjentów znaczne zmniejszenie intensywności bólu w porównaniu z wartością wyjściową. Stwierdzono także, że w przypadku podania 1 mg THC poziom bólu został jeszcze bardziej złagodzony.

Brak upośledzenia funkcji poznawczych

Niektórzy z naukowców są pracownikami lub konsultantami izraelskiej firmy farmaceutycznej, która opracowała specjalny inhalator do podawania pacjentom mikrodawek THC. Inhalator został wykorzystany w powyższym badaniu.

Dyrektor generalny firmy, Perry Davidson, powiedział w komunikacie prasowym, że uzyskane za pomocą badania wyniki wskazują, że dzięki konopiom indyjskim lekarze mogą leczyć pacjentów z większą precyzją. Jednocześnie zmniejsza to liczbę występujących skutków ubocznych, a samo leczenie jest ogólnie bardziej skuteczne.


Jeśli szukasz wysokiej jakości naturalnych kosmetyków z konopi oraz zdrowej żywności i soków koniecznie odwiedź stronę BjoCoCo.com


Naukowcy twierdzą, że w przypadku tego badania motywowali się głównie chęcią znalezienia skutecznej metody leczenia opartego na konopiach indyjskich, które złagodzi ból, ale nie wywoła odurzającego efektu związanego z THC.

Mikrodawki THC łagodzą przewlekły ból

Mikrodawki THC łagodzą ból neuropatyczny – Szczegóły badania

Testy były randomizowanym, trójramiennym, podwójnie ślepym, kontrolowanym placebo badaniem krzyżowym pacjentów cierpiących na przewlekły ból. W trakcie badania pacjenci kontynuowali regularne codzienne przyjmowanie leków, w tym opioidów.


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


Podczas każdej wizyty w placówce badawczej pacjentom podawano pojedynczą inhalację 0,5 lub 1 miligrama THC albo placebo. Były one przydzielane losowo. Spośród 27 pacjentów większość cierpiała na różne rodzaje przewlekłego bólu neuropatycznego.

„Klinicznie znaczące średnie zmniejszenie bólu o 25% i 39% zaobserwowano po inhalacji pojedynczej dawki odpowiednio 0,5 i 1,0 mg THC. Obie dawki spowodowały znaczące zmniejszenie intensywności bólu. U 63,64% pacjentów przy dawce 0,5 mg i ponad 69,57% pacjentów przy dawce 1,0 mg.”– napisali naukowcy

Mikrodawki THC łagodzą przewlekły ból

Przewlekły ból jest jednym ze schorzeń kwalifikujących się do leczenia medyczną marihuaną. Według badań opublikowanych w marcu ból neuropatyczny najlepiej leczyć konopiami o niskiej zawartości THC. O stężeniu około 5-10%.

Co więcej, wcześniejsze badanie opublikowane w 2008 roku również wykazało, że odmiany konopi zawierające od 3,5% do 7% THC mogą zapewnić znaczną ulgę w bólu neuropatycznym.

Jest to sprzeczne zatem z popularnym przekonaniem, że odmiany konopi o wysokiej zawartości THC – i w dużych dawkach – są najlepsze do leczenia bólu.


Przeczytaj także:


Źródło: internationalhighlife.com

O autorze:

Dziennikarka oraz autorka licznych publikacji na temat konopi i medycznej marihuany na największym w Polsce portalu branżowym www.medycznamarihuana.com Autorka licznych tłumaczeń badań oraz doniesień z świata naukowców, pacjentów i lekarzy na temat konopi medycznych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności