965

Bezpieczeństwo stosowania medycznej marihuany na przewlekły ból

Kanadyjski zespół badawczy kierowany przez dr Mark Ware z Research Institute of the McGill University Health Centre (RI-MUHC) w Montrealu zakończył badania na temat bezpieczeństwa stosowania medycznej marihuany wśród pacjentów cierpiących na przewlekły ból.

Naukowcy odkryli, że u pacjentów, którzy stosowali marihuanę codziennie na przewlekły ból, nie odnotowano żadnych poważnych działań niepożądanych. Wyniki zostały opublikowane w Journal of Pain i będą służyć jako punkt odniesienia na temat skutków ubocznych marihuany w leczeniu przewlekłego bólu.


BEZPŁATNE WPROWADZENIE DO TERAPII KONOPIAMI
dostępne przez liveczat lub pod nr tel.+ 48 574 942 179

“Jest to pierwsze i największe badanie na temat bezpieczeństwa stosowania konopi medycznych przez pacjentów cierpiących na przewlekłe bóle, jakie kiedykolwiek przeprowadzono,” powiedział główny autor badań – dr Mark Ware.

Metodologia badania

Naukowcy przebadali 215 dorosłych pacjentów cierpiących na przewlekły ból, którzy używali marihuany medycznej, a wyniki porównali z grupą kontrolną 216 pacjentów cierpiących na przewlekły ból, którzy nie stosowali marihuany. W badaniu wzięło udział siedem centr naukowych z Kanady (Fredericton, Halifax, London, Montreal, Toronto i Vancouver).

Hi Jaroslaw Stadnik  Here's invoice HMY-INV-01234 for EUR 199.92 regarding your order HMY-ORDER-002236.  Your invoice amount EUR 124.92 EUR is due on/since 01 Jul 2021.  We're always available for a chat whether it's about your invoices or anything else we may be able to help you with.  If you have any questions, please let us know.  Thanks, The Harmony Team

Użytkownicy konopi mieli dostęp do marihuany zawierającej 12,5% THC pochodzącej od licencjonowanego producenta. W każdym miesiącu marihuana była dostarczana przez aptekę, a pacjenci raportowali jej zużycie. Wraz z informacjami na temat działań niepożądanych, pacjenci przeszli badania czynności płuc i funkcji poznawczych. Poproszono ich także o opisywanie ich bólu, nastroju, a także jakości życia w trakcie roku badań. Średnia ilość stosowanej marihuany to około 2,5g dziennie, która była waporyzowana, palona lub spożywana w postaci jadalnej.

“Zebrane dane pokazują, że codzienni użytkownicy marihuany nie doznali żadnych skutków ubocznych, w porównaniu do grupy kontrolnej.” powiedział dr Ware.

Zalety i wady terapii marihuaną na przewlekły ból

Nie znaleziono dowodów na szkodliwy wpływ marihuany na funkcje poznawcze wśród konsumentów konopi. Zaobserwowano natomiast znaczne zmniejszenie poziomu odczuwania bólu, niepokoju, a także poprawę jakości życia, w porównaniu z grupą kontrolną.

Naukowcy wykazali jednak zwiększone ryzyko nieszkodliwych działań niepożądanych wśród konsumentów konopi, takich jak ból głowy, nudności, zawroty głowy, senność czy problemy z oddychaniem spowodowane przez palenie.

“Ważne jest, aby pamiętać o ograniczonych możliwościach badań,” dodaje dr Ware. Pacjenci zostali wybrani przez nas, a nie losowo. Dodatkowo, większość z nich to doświadczeni użytkownicy. To co ustaliliśmy to, że marihuana jest stosunkowo bezpiecznym lekiem, kiedy jest używana przez osoby, które stwierdziły, że im pomaga. Nie możemy natomiast wyciągnąć wniosków na temat jej bezpieczeństwa w kwestii nowych użytkowników.”

Link do badań: http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1526590015008378 


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


mmpoziom

Wszystkich pacjentów zapraszamy do rejestracji na FORUM O MEDYCZNEJ MARIHUANIE. To miejsce, w którym możesz porozmawiać z innymi pacjentami, specjalistami i znawcami konopi.

O autorze:

Redaktor naczelny portalu www.medycznamarihuana.com, marihuana.info.pl oraz www.konopie.info.pl Twórca marki BioHemp.pl oraz wieloletni aktywista na rzecz popularyzacji i dostępności do medycznej marihuany.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 714 179

Płatności