25313 18

Jak dawkować olej RSO i CBD? Ogólne zasady

Bardzo często pytacie nas jakie dawki marihuany zalecamy w przypadku konkretnych schorzeń. Jak dawkować zakupiony olej CBD? Jaka dobrać odpowiednią dawkę oleju RSO? W większości takich sytuacji nie jesteśmy w stanie udzielić jednoznacznych odpowiedzi, gdyż w każdym z przypadków dawkowanie może różnić się w zależności od ogólnego stanu zdrowia pacjenta oraz predyspozycji w kierunku tolerancji kannabinoidów.

Rozpocznij od małych dawek

Każdy pacjent rozpoczynający kurację kannabinoidami powinien trzymać się pewnych reguł. Dawkowanie powinno się rozpoczynać od małych dawek. 1 mała kropla olejku CBD aplikowana 3 razy dziennie na początek w zupełności wystarczy. Dawkowanie oleju RSO powinno rozpoczynać się od małych dawek wielkości ½ lub mniejszej, nawet ¼ ziarenka ryżu. Już tak niewielka ilość może wywołać uczucie haju, szczególnie w przypadku preparatów o wysokiej zawartości THC. 

Dlaczego powinno się dawkować preparaty kilka razy dziennie? Odpowiedź jest prosta. Kannabinoidy działają od 4-6 godzin, potem ich skuteczność szybko maleje, zatem w celu zapewnienia ciągłości kuracji (odpowiedniego nasycenia organizmu kannabinoidami) należy stosować olejek co kilka godzin.

Wielkość kropli zależy od stężenia preparatu, im większa jego moc, tym dawka jednorazowo mniejsza. Należy obserwować swój organizm i jego reakcje na nową kurację. To pacjent wraz z opiekunem/lekarzem jest odpowiedzialny za ustalenie optymalnej dawki. Nie ma odgórnie ustalonych wytycznych dotyczących dawkowania preparatów na bazie konopi. 

Stopniowo zwiększaj dawkę

Po upływie kilku dni, jeśli pacjent dobrze reaguje na rozpoczętą terapię, należy stopniowo zwiększać dawkę. Dodać np. 1 dodatkową  kroplę CBD, lub zwiększyć dawkę oleju RSO o 1/4 wielkości ziarnka ryżu. Kannabinoidy podaje się w przeliczeniu na masę ciała, im większa waga pacjenta, tym dawki powinny być większe, jednakże należy uwzględnić oczywiście stężenie preparatu. Na wielkość dawki i tempo jej zwiększania ma też wpływ stan zdrowia pacjenta – w przypadku chorób terminalnych i ciężkiego stanu zdrowia można szybciej zwiększać dawki, aby dać pacjentowi większe szanse.

Organizm musi stopniowo przyzwyczajać się do przyjmowania nowego specyfiku. Pacjent sam decyduje o tym, kiedy lek osiąga swą największą skuteczność, sam też decyduje o zaprzestaniu zwiększania dawek. W przypadku nowotworów dawki przyjmuje się tak wysokie jak tylko pozwala na to stan pacjenta. Organizm przyzwyczaja się stopniowo do psychoaktywnego THC, dlatego dawki zwiększa wraz ze zwiększaniem się tolerancji na preparat (tolerancja wzrasta już po ok. 1 tygodniu stosowania oleju RSO, bądź innych preparatów zawierających wysokie stężenie THC). Należy na bieżąco monitorować wyniki badań i optymalizować kurację. 

Przedawkowanie?

O ile w przypadku niepsychoaktywnych olejków CBD nie występuje ryzyko przedawkowania, to w przypadku olejów lub innych wyrobów zawierających THC ryzyko takie istnieje. Nie jest to oczywiście zagrożenie śmiertelne, ani nie prowadzi do poważnych powikłań, nie mniej jednak warto wiedzieć jakie objawy mogą wskazywać na przyjmowanie zbyt dużej dawki oleju RSO.

Przedawkowanie THC może objawiać się: poceniem, zawrotami głowy, uczuciem skołowania, natłokiem niepokojących myśli w głowie, nudnościami i ogólnym osłabieniem. Jeśli objawy takie wystąpią dawkę należy zmniejszyć do poziomu, w którym objawy te ustąpią, a następnie zażywać preparat przez kilka dni (do tygodnia) w niezmiennych, niższych dawkach. Tolerancja na psychoaktywny tetrahydrokannabidiol buduje się wraz z systematycznym zażywaniem preparatu. W wyniku wzrastającej tolerancji dawkę można zwiększać ponownie po upływie ok. 1 tygodnia z zachowaniem ostrożności.

Podsumowanie – o czym należy zawsze pamiętać

Podsumowując można określić kilka głównych zasad dawkowania kannabinoidów:

 • Dawkę dopasuj do swojego organizmu – nie znajdziesz w Internecie odpowiedzi na pytanie ,,Jaka dawka będzie dla mnie odpowiednia?”, musisz odkryć to sam; 
 • Zacznij od małych dawek – pamiętaj, że roślina to silne ziele, które ma istotny wpływ na Twoje ciało (a także psychikę w przypadku THC);
 • Uważnie obserwuj swój organizm – jeśli zauważysz niepokojące objawy zmniejsz nieco dawkę;
 • Tolerancję (szczególnie na olej RSO) buduj stopniowo – pośpiech nie jest Twoim sprzymierzeńcem.

Wszystkich pacjentów zapraszamy do rejestracji na FORUM O MEDYCZNEJ MARIHUANIE. To miejsce, w którym możesz porozmawiać z innymi pacjentami, specjalistami i znawcami konopi.

Niniejszy artykuł stanowi materiał naukowy o charakterze informacyjnym. Artykuł nie ma na celu nakłaniania do stosowania nielegalnych substancji. Redakcja przypomina, iż w Polsce uprawa i posiadanie wyrobów na bazie konopi indyjskich (w tym marihuany) jest nielegalne. Materiały zamieszczone na stronie mają charakter wyłącznie teoretyczny i są skierowane do osób powyżej 18 roku życia. W Polsce posiadanie, dystrybuowanie lub importowanie produktów zawierających THC (także wyrobów medycznych) grozi karą pozbawienia wolności. Konsumpcja marihuany zgodnie z poniższymi zaleceniami jest dozwolona w krajach o bardziej liberalnej polityce takich jak np. Holandia, lub kraje, w których zalegalizowano medyczny użytek marihuany (np. Niemcy).

Konsultacja merytoryczna: Jakub Gajewski

BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE
dostępne są na stronie www.BioHemp.pl


Izabela Kaczmarska
O autorze:

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej www.medycznamarihuana.com (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody właściciela portalu zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

komentarzy 18

 1. Avatar
  madecannabis@gmail.com

  Pomagajac pacjentom z olejem zawsze staramy się by zaprzyjaźniony z nami lekarz indywidualnie rozpisal dawkowanie i jest to najlepsza metoda na precyzyjne przyjmowanie tego lekarstwa. Warto obserwować swój organizm jak reaguje i pod niego dostosowywać reszte.

  1. Avatar
   Creonix

   Nie mam lekarzy zaprzyjaźnionych, mam tylko konowałów z NFZ którzy nawet skierowania na dokładne badania pod kątem zakażen mykoplazmą i boreliozą nie chcą dać. Dostałem na Potas, TSH (zamiast wszystkich 4 tarczycowych) i elektrolity. Objawy – Skurcze mięśni, drętwienie ręki, głowy po śnie, mrowienie w różnych częściach ciała, ucisk w głowie, uszach, ciężki oddech, czasami ksztuszenie się. Zmęczenie, brak energii. Wyłączanie się, zapominanie o czym się mówiło. Okazjonalne stany podgorączkowe, silne bóle zębów i głowy, zmiany w jamie ustnej. A tu takie badania za 8 zł dostaję. Śmiech na sali.

  2. Avatar
   Creonix

   Nie mam lekarzy zaprzyjaźnionych, mam tylko konowałów z NFZ którzy nawet skierowania na dokładne badania pod kątem zakażen mykoplazmą i boreliozą / chlamydiozą nie chcą dać. Dostałem na Potas, TSH (zamiast wszystkich 4 tarczycowych) i elektrolity. Objawy – Skurcze mięśni, drętwienie ręki, głowy po śnie, mrowienie w różnych częściach ciała, ucisk w głowie, uszach, ciężki oddech, czasami ksztuszenie się. Zmęczenie, brak energii. Wyłączanie się, zapominanie o czym się mówiło. Okazjonalne stany podgorączkowe, silne bóle zębów i głowy, zmiany w jamie ustnej. A ja badania za 8 zł dostaję. Śmiech na sali.

   1. Avatar
    nan

    Wiesz już, co ci jest? Mam bardzo podobne objawy, chodzę po lekarzach od kilku lat i nikt nie wie co mi jest.

    1. Avatar
     molylowa

     sprawdz toczen

    2. Avatar
     Creonix

     Przestałem chodzić gdziekolwiek do jakichkolwiek baranów – żadnych “lekaszy”. Zrobiłem badanie na mycoplasmę na własną rękę i faktycznie mam ją, poza tym może być to borelioza, ale rzetelne badania są tak drogie że nie warto mi ich robić, przyjmuję że ją mam i na własną rękę leczę – ziołami i tlenem. Piję czasami wodę utlenioną, unikam glutenu i obserwuję siebie, uczę się leczenia naturą. A i objawy minęły.

    3. Avatar
     Creonix

     Odkąd przestałem chodzić do lekarzy, a zacząłem saqm szukać przyczyny to okazało się że mam mycoplazmę co może być również znakiem na boreliozę, zacząłem się leczyć na własną rękę to i objawy zniknęły. Nie napiszę czym, nie muszą przedstawiciele big pharmy wiedzieć.

    4. Avatar
     Amica

     Ja mam podobne objawy.miałam robione test na bolerioze ujemny wynik.Chodzę od lekarzy do lekarzy od 2 lat.Objawy się nasilają. Po porostu brak energii do życia. Zaliczyłam już chyba wszystkich specjalistów,niestety w Polsce trudno na lekarza który zajmuje się medycyną Holistyczna.Ja właśnie na takiego trafiłam.Okazało się, że mam bakterie Chlamydia.Wykazał wymaz z oczu.Ponieważ bardzo dokuczaly.Lzawienie,ból ,wrażliwość na światło.przerobilam już chyba z 10 rodzaj kropli łącznie z antybiotyki. TEN LEKARZ TRAFIL W DZIESIATKE.Zamówiłam ekstrakt z konopii .Biorę już tydzień I odzyskalam wreszcie siły i chęć do życia .Tylko jak dlugo je stosować????Nie wiem czy ba jednej buteleczce wystarczy.Leczenie jest dość kosztowne.Zakupiłam olejek wpół i herbatkę …koszt 360zl……
     Pozdraeism

   2. Avatar
    Marcin

    glodowka 30 dniowa rozwiazuje takie problemy, oprocz tego akupunktura polaczaona z bioenergioterapia

 2. Avatar
  Iwona

  W jaki sposób mozna uzyskac wiecej infornacji prosze o odpowiedz bardzo bardzo wazne dziękuje

 3. Avatar
  Basia

  Szukam kontaktow z lekarzem ktory poprowadzi moje leczenie.
  Mieszkam w Holandii

  1. Avatar
   WARSZAWA

   W Holandii jest do dostania olejek RSO i tam prosze szukac a nie w Polsce !

 4. Avatar
  Pomogę w zdobyciu RSO.

  Pomogę w zdobyciu RSO. Kontakt poprzez komunikator WICKR
  login logostubble. Tam odpowiem na wszelkie pytania odnośnie procesu.

 5. Avatar
  marek0212

  witam. Potrzebny lekarz który poprowadzi dawkowanie THC. Pacjent żle reaguje na małe dawki. Pozdrawiam Marek. tel 668674363

 6. Avatar
  logostubble

  Witam. Pomogę w zakupie oleju RSO. Jestem w stanie załatwić każdą ilość od 10ml wzwyż. Doradzę również odnośnie dawkowania oraz odpowiem na wszelkie pytania. Dostępne olejki 50-60% THC, 70% THC oraz najsilniejszy 80% THC. Ze względów bezpieczeństwa kontakt poprzez komunikator `Wickr`login logostubble lub mail logostubble@protonmail.com, tam odpowiem o przebiegu transakcji.

 7. Avatar
  maciek

  rsooil@mail2tor.com

  Ja brałem od ludzi z tego maila i 2 razy dostałem co chciałem(raz dłużej czekałem). Teraz zamówię chyba znowu bo już raz zostałem oszukany przez patrykahh@…. wiec już więcej nie dam się nabrać. Co tu dużo mówić…pomaga

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres E-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
biuro@medycznamarihuana.com Poland