3296
Sposoby przyjmowania marihuany

Sposoby przyjmowania marihuany – jak robią to Polacy?

Wiadro, żarówka a może nietoperz? Istnieje wiele mniej i bardziej znanych metod konsumpcji marihuany – zarówno tej medycznej, jak i tej rekreacyjnej. Poniżej przedstawiamy  najpopularniejsze sposoby przyjmowania marihuany przez Polaków, jak również metody nieco mniej popularne, acz wartych uwagi. Jakie sposoby będą najlepsze, a jakich zdecydowanie unikać?

Najpopularniejszymi w Polsce metodami korzystania z marihuany jest jej palenie w postaci skrętów lub przy pomocy fifek i fajek. Choć metody te są wygodne i cieszą się największym powodzeniem, zdecydowanie nie są najlepsze – po pierwsze, wbrew obiegowej opinii, wdychanie dymu z marihuany jest szkodliwe dla dróg oddechowych. Dodatkowo, dym nie jest przez nic filtrowany, przez co wszystkie niepożądane substancje, jak np. substancje smoliste, osiadają na naszych płucach lub przenikają do krwioobiegu. Po drugie, paloną marihuanę często dodatkowo miesza się z tytoniem, który jest wysoce szkodliwy i uzależniający. Przyjrzyjmy się więc innym metodom konsumpcji marihuany.

Palenie z fajki wodnej

Palenie z fajki wodnej jest rozwiązaniem zdecydowanie lepszym niż najbardziej popularne wyżej wymienione sposoby. Główna różnica jest taka, że dzięki filtracji wodnej dym zostaje schłodzony, dzięki czemu zdecydowanie mniej podrażnia on drogi oddechowe. Szczególnie jeśli nasza fajka wodna posiada wymyślne dyfuzory (lub inne systemy chłodzące) lub jeśli dym przefiltrujemy dodatkowo przez lód, palenie jest zdecydowanie  przyjemniejsze od zaciągania się gorącym dymem z fifki. Woda odfiltrowuje też pyły, takie jak popiół i drobinki ziół, które normalnie mogłyby wraz z dymem trafić do naszych dróg oddechowych. Nawet najlepsze bongo nie zmieni jednak faktu, że dym jest dymem i jest on szkodliwy dla naszych dróg oddechowych, szczególnie jeśli mamy z nim kontakt regularnie. Chroniczny kaszel, uczucie ucisku w klatce piersiowej i odkrztuszanie flegmy to tylko niektóre sygnały ostrzegające o patologicznych zmianach w naszych płucach.

Sposoby przyjmowania marihuany

Waporyzacja

W kontekście szkodliwości wszystkich powyższych metod, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem wydaje się być waporyzacja marihuany, czyli odparowanie zawartych w niej kannabidoidów bez doprowadzenia do zapłonu suszu. Jest to metoda niezwykle popularna w USA i Europie Zachodniej, która zyskuje coraz większą popularność również w Polsce. Do waporyzacji potrzebny jest vaporizer, który – jeśli ma być bezpieczny dla zdrowia – będzie wydatkiem rzędu kilkuset złotych. Konieczność inwestycji w sprzęt wydaje się być w zasadzie jedyną wadą waporyzacji. Po pierwsze jednak, wydatek ten szybko się zwraca (i prowadzi do dalszych oszczędności) dzięki niesamowitej wydajności waporyzacji, pozwalającej na zużywanie ułamka ilości marihuany, która byłaby zużyta w przypadku palenia. Przede wszystkim zaś, co zostało udowodnione naukowo, porzucenie palenia na rzecz waporyzacji wiąże się z wymiernymi korzyściami zdrowotnymi, w tym z wyraźną poprawą kondycji dróg oddechowych. „Nie bez powodu waporyzacja jest metodą konsumpcji zalecaną pacjentom przez lekarzy w krajach, w których medyczna marihuana jest legalna. Jest to też najprzyjemniejsza z metod przyswajania marihuany – zamiast gryzącego dymu wdychana jest delikatna i aromatyczna para.” – mówi Ryszard Fazowski z firmy www.vapefully.com/pl.

Sposoby przyjmowania marihuany

Droga pokarmowa – wypieki i napary z marihuany

Inną metodą przyjmowania marihuany jest droga pokarmowa, czyli jedzenie i picie produktów spożywczych przygotowanych na bazie marihuany. Podobnie jak waporyzacja, jest to rozwiązanie pozwalające na przyjmowanie marihuany w zasadzie bez żadnych szkód dla zdrowia. Problem jednak w tym, że marihuana przyjmowana drogą pokarmową potrzebuje minimum godziny, aby zacząć działać. Nie jest to więc metoda dobra dla osób używających marihuany w celach medycznych i potrzebujących szybkich efektów, takich jak ulga w bólu. Innym istotnym problemem jest dawkowanie – jeśli sami przygotowujemy, przykładowo, wypieki zawierające marihuanę, nigdy nie będziemy wiedzieć, ile dokładnie miligramów THC zażywamy. W efekcie działanie spożytej marihuany może okazać się zbyt mocne lub zbyt słabe. Podsumowując, metoda pokarmowa jest zdecydowanie zdrowsza od palenia, ale zdecydowanie mniej wygodna od waporyzacji.

Sposoby przyjmowania marihuany

Jakie sposoby przyjmowania marihuany są więc najlepsze?

Właściwie pod każdym względem najrozsądniejszą metodą przyjmowania marihuany wydaje się być jej waporyzacja. Pozwala ona na wyeliminowanie szkód zdrowotnych, jakie pociąga za sobą palenie i daje zdecydowanie szybszy efekt i nieporównanie większą kontrolę nad dawkowaniem niż metoda pokarmowa. Inwestycja w waporyzator jest więc inwestycją jak najbardziej wskazaną w przypadku osób troszczących się o swoje zdrowie lub chcących zredukować swoje wydatki na susz.


Wszystkich pacjentów zapraszamy do rejestracji na FORUM O MEDYCZNEJ MARIHUANIE. To miejsce, w którym możesz porozmawiać z innymi pacjentami, specjalistami i znawcami konopi

O autorze:

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej www.medycznamarihuana.com (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody właściciela portalu zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 714 179

Płatności