345

Czy w Polsce mamy medyczną marihuanę?

Czy w Polsce mamy medyczną marihuanę? Jakiś czas temu opublikowałem ankietę dotyczącą medycznej marihuany. Postanowiłem sobie, że wyniki podam do publicznej wiadomości po tym, jak wypowie się co najmniej 100 osób. Aktualnie licznik pokazuje 105, a zatem poniżej prezentuję pytania, „dyskusję” (czyli moje wyjaśnienie, skąd wzięły się podane warianty odpowiedzi) i uzyskany dotąd wynik.

1) Jaki system dostępu do medycznej marihuany jest lepszy? (a) jak w USA (lekarz tylko stwierdza, że danemu pacjentowi marihuana może pomóc, a ilość i rodzaj produktu wybiera sam pacjent przy pomocy personelu apteki); (b) recepty (lekarz wypisuje receptę na określoną ilość – jak w przypadku innych leków)


BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE
dostępne przez liveczat lub pod nr tel.+ 48 574 942 179

DYSKUSJA: (a) pacjenci i tak sami dobierają sobie dawkę, lekarzowi trudno z góry przewidzieć ich zapotrzebowanie; (b) ułatwienie dla pacjenta; łatwiejsza społeczna akceptacja dla systemu („marihuana – lek jak inne”)
Polsce mamy medyczną marihuanęUWAGI RESPONDENTÓW:

Na obecnym etapie, obawiam się ze sami pacjenci mogą wykazać się wiedzą większa niż posiadają lekarze, nie wiadomo ile czasu zajmie Medycynie uzupełnienie wiedzy w temacie działania cannabisu, z drugiej strony po co chodzić do lekarza, który nie ma wiedzy w temacie.. ?

2) Czy chorzy powinni mieć prawo do uprawy na własne potrzeby? (a) tak; (b) nie

DYSKUSJA: (a) tak, bo to znacznie obniżyłoby koszt terapii; (b) nie, bo istniałaby obawa o nadużycia, a także niebezpieczeństwo uzyskania leku niespełniającego wymagań jakościowych (pleśń lub tp.)
Polsce mamy medyczną marihuanę

UWAGI RESPONDENTÓW:

Uprawa na własny użytek jak najbardziej za, ale możliwości przebadania suszu po zbiorach. W innym przypadku nie ma sensu samemu hodować bo nie wiemy co uzyskujemy tak do końca a to leczenie a nie rekreacja.


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


3) Kto powinien być dostawcą leku: (a) państwo; (b) koncesjonowane firmy prywatne?

DYSKUSJA: (a) gwarancja właściwej kontroli nad lekiem; (b) większa różnorodność oferowanych odmian; potencjalnie niższa cena leku (z powodu konkurencji)
Polsce mamy medyczną marihuanęUWAGI RESPONDENTÓW:

– Jestem za wolnym rynkiem, pod kontrola Państwa, czyli Państwo kontroluje uprawy roślin, aby spełniały one warunki Marihuany Medycznej

– Pod kontrolą państwa, Oprócz suszu powinniśmy być dostępne oleje, żywice.

– Dlaczego ma to być Rząd albo prywatna firma ? W hodowaniu organicznych odmian nie potrzeba tego czy tego.Zdecydowanie podoba mi się system gdzie każdy może mieć do 6 roślin w domu.


Wysokiej jakości produkty z konopi zawierające CBD z pełnym spektrum kannabinoidów dostępne są w sklepie www.biohemp.pl


4) Czy medyczna marihuana powinna być dostępna dla dzieci? (a) tak; (b) nie

DYSKUSJA: (a) jeżeli im pomaga, to dlaczego nie? (b) nie do końca są poznane efekty działania marihuany (zwłaszcza THC) w młodych organizmach
Polsce mamy medyczną marihuanęUWAGI RESPONDENTÓW:

Dla dzieci powinna być stosowana tylko wtedy kiedy inne leki nie przynoszą żadnych efektów

5) Czy medyczna marihuana powinna być refundowana? (a) tak; (b) nie

DYSKUSJA: (a) jeżeli uznajemy ją za skuteczny lek, to powinna podlegać takim samym regulacjom jak inne leki; (b) brak jest pieniędzy na wiele innych leków o znanym, sprawdzonym działaniu
Polsce mamy medyczną marihuanę
6) Czy oprócz suszu powinny być sprzedawane także inne produkty z marihuany (np. słodycze, napoje)? (a) tak; (b) nie

DYSKUSJA: (a) to ułatwienie dla pacjentów, którzy nie musieliby „walczyć” z niezbyt wygodnym w użyciu suszem; (b) zaistniałoby niebezpieczeństwo przypadkowego spożycia przez dzieci lub osoby niebędące pacjentami
w Polsce
7) Według Twojego rozeznania / doświadczenia, ile powinno być dostępnych odmian medycznej marihuany, żeby zapewnić zaspokojenie wszystkich potrzeb pacjentów?
– 5
– 10
– 15
– 20
– niech decyduje rynek
– nie mam zdania
w Polsce

UWAGI INNE (dotyczące całego zagadnienia, a nie konkretnego pytania):

– Niezalegalizowanie medycznej marihuany, będzie jednoznacznym przyznaniem się przez rząd, iż jest on organizacją zbrodniczą, czerpiącą korzyści z obecnego stanu prawnego w postaci łapówek przyjmowanych od koncernów farmaceutycznych oraz mafii narkotykowej.

– Jeśli pomaga w leczeniu wielu chorób, to czemu jest niedostępna?

– Olej Ricka Simpsona wyleczył tego pana z dwóch raków a ja mam guzy w głowie i tez chce żyć. Wierze głęboko ze gdybym miała dostęp do tego oleju zniszczyła bym te guzy. 

– Jeżeli człowiek walczy o zdrowie niekiedy życie powinien mieć prawo skorzystać z wszystkich dostępnych środków pomocy… jeżeli marihuana ma takie właściwości lecznicze to każdy powinien tego spróbować!!! Życie jest tylko jedno…

– 5 krzaków jak w Czechach dla każdego dorosłego obywatela

– Każdy zakaz to błąd.

– Marihuana powinna mieć statut taki sam jaki ma marchew. Każdy powinien mieć prawo do uprawy takiej ilości jakiej potrzebuje , czy to do celów medycznych czy rekreacyjnych.

– Marihuana powinna być dostępna bez recepty! butapren jest dostępny bez recepty, a można się nim zarówno mocno nawalić jak i zaszkodzić swojemu zdrowiu… jak doszło do tego żeby w ogóle pytać o takie rzeczy – to jest chore!

– Marihuana NIE ZABIJA A LECZY a ludzie po niej są spokojniejsi !

– Marihuana to wentyl bezpieczeństwa ( nie tylko medyczna ) i alternatywa dla dopalaczy i im podobnym.

– Dlaczego ankieta traktuje tylko o tzw. medycznej marihuanie, która wielu osobom kojarzy się z konopiem przemysłowym czy siewnym, które nie zawiera praktycznie THC a jedynie CBD? Tymczasem wiadomo, ze w niektórych ciężkich schorzeniach istotne jest przyjmowanie dużych dawek THC w postaci oleju RSO a nie suszu. Mam wrażenie, że ankieta nie dotyka w ogóle tematu oleju RSO.

– Marihuana powinna być dostępna również do hodowli nie każdego jest stać żeby kupić . praca swoich rak cieszy najbardziej :)

– Najważniejsze jest przeprowadzeniom rzetelnych badan klinicznych na ludziach i wyciągniecie z nich właściwych wniosków. Nadzór nad jakimkolwiek leczeniem zawsze powinien sprawować lekarz.

Autor: Bogdan Jot


BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE

dostępne są na stronie www.biohemp.pl


O autorze:

Redaktor naczelny portalu www.medycznamarihuana.com, marihuana.info.pl oraz www.konopie.info.pl Twórca marki BioHemp.pl oraz wieloletni aktywista na rzecz popularyzacji i dostępności do medycznej marihuany.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 714 179

Płatności