102

Australia- medyczna marihuana zostanie zalegalizowana

Melbourne, 8 grudnia – Australia stanie się krajem, gdzie medyczna marihuana będzie dostępna w celach leczniczych. Wdrażają się w życie nowe lokalne przepisy dotyczące jej uprawy!

Stan Victoria i jego Premier Daniel Andrews zrobili pierwszy krok w kierunku realizacji jednego z głównych założeń wyborczych, pozwalając na uprawę marihuany do celów leczniczych. Minister Zdrowia Victorii Jill Hennessy z dumą ogłosił tą informację w Parlamencie.

“Widziałem jak lecznicze konopie mogą zmienić ludzkie życie – nasze prawodawstwo będzie oznaczało, że rodziny będą mogły uzyskać dostęp do tego leczenia ratującego życie”, powiedział w oświadczeniu we wtorek.

“Te przepisy będą oznaczać, że rodziny nie będą już wybierać między łamaniem prawa a oglądaniem cierpienia ich dzieci.”

Queensland i Victoria musiały zdecydować się na uprawę własnej marihuany, ponieważ nie może być ona importowana do Australii jako lek, ze względu na jej nielegalny status.

Dzieci epileptyczne będą miały pierwszeństwo do skorzystania z leku, na pewnym etapie 2017 roku. Inne schorzenia, dla których konopie wykazały właściwości lecznicze to rak, Syndrom Draveta, HIV/AIDS, jaskra, zapalenie stawów i choroba Parkinsona.

Australia- medyczna marihuana legalna jako lek

“Pierwsze co musimy zrobić to uzyskać produkt bezpieczny i wyprodukowany w naszym stanie. Drugie to odpowiedni nadzór kliniczny, w zakresie którego pacjenci uzyskają dostęp i będą mogli otrzymać go na receptę.”

Rząd ma nadzieję, że legalizacja medycznej marihuany w Australii przejdzie przez parlament w lutym przyszłego roku.


Przeczytaj także: Legalizacja w Polsce – Parlamentarny Zespół ds. Legalizacji Marihuany bez planu działania?

Legalizacja medycznej marihuany na Ukrainie – rząd poszedł na kompromisSprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


O autorze:

Redaktor naczelny portalu www.medycznamarihuana.com, marihuana.info.pl oraz www.konopie.info.pl Twórca marki BioHemp.pl oraz wieloletni aktywista na rzecz popularyzacji i dostępności do medycznej marihuany.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności