79

Australijski stan umożliwi uprawę marihuany do celów leczniczych

Melbourne, 8 grudnia – Lokalne przepisy pozwolą na uprawę marihuany do celów leczniczych.

Stan Victoria i jego Premier Daniel Andrews zrobili pierwszy krok w kierunku realizacji jednego z głównych założeń wyborczych, pozwalając na uprawę marihuany do celów leczniczych. Minister Zdrowia Victorii Jill Hennessy z dumą ogłosił tą informację w Parlamencie.


BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE
dostępne przez liveczat lub pod nr tel.+ 48 574 942 179

“Widziałem jak lecznicze konopie mogą zmienić ludzkie życie – nasze prawodawstwo będzie oznaczało, że rodziny będą mogły uzyskać dostęp do tego leczenia ratującego życie”, powiedział w oświadczeniu we wtorek.

“Te przepisy będą oznaczać, że rodziny nie będą już wybierać między łamaniem prawa a oglądaniem cierpienia ich dzieci.”

Queensland i Victoria musiały zdecydować się na uprawę własnej marihuany, ponieważ nie może być ona importowana do Australii jako lek, ze względu na jej nielegalny status.

Dzieci epileptyczne będą miały pierwszeństwo do skorzystania z leku, na pewnym etapie 2017 roku. Inne schorzenia, dla których konopie wykazały właściwości lecznicze to rak, Syndrom Draveta, HIV/AIDS, jaskra, zapalenie stawów i choroba Parkinsona.

“Pierwsze co musimy zrobić to uzyskać produkt bezpieczny i wyprodukowany w naszym stanie. Drugie to odpowiedni nadzór kliniczny, w zakresie którego pacjenci uzyskają dostęp i będą mogli otrzymać go na receptę.”

Rząd ma nadzieję, że legalizacja medycznej marihuany w Australii przejdzie przez parlament w lutym przyszłego roku.

 

Jarosław Stadnik
O autorze:

Redaktor naczelny portalu www.medycznamarihuana.com, marihuana.info.pl oraz www.konopie.info.pl Twórca marki BioHemp.pl oraz wieloletni aktywista na rzecz popularyzacji i dostępności do medycznej marihuany.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 714 179

Płatności