814

Budynki z konopi – wywiad z Przemysławem Brzyskim

Budynki z konopi czy to możliwe? Wykorzystanie konopi przemysłowych w Polsce to nadal niszowa dziedzina, choć tematyką zaczyna interesować się coraz więcej polaków. O tym, że z konopi można wybudować dom wie niewiele osób – jedną z nich jest Przemysław Brzyski, który o właściwościach kompozytu wapienno-konopnego wie niemal wszystko.


BEZPŁATNE WPROWADZENIE DO TERAPII KONOPIAMI
dostępne przez liveczat lub pod nr tel.+ 48 574 942 179

Konopie wykorzystane w odpowiedni sposób stanowią jedyny w swoim rodzaju surowiec, który zapewnia budynkom z niego wykonanym właściwą wentylację, izolację termiczną, a także ochronę przeciwgrzybiczą i przeciwpleśniową. Jednym słowem wykorzystanie kompozytu wapienno-konopnego w budownictwie to sposób na stworzenie zdrowego środowiska do życia.

Budynki z konopiW Lublinie, na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej działa Katedra Budownictwa Ogólnego – jedno z nielicznych miejsc w Polsce, gdzie studenci mogą zgłębiać tajniki budownictwa naturalnego. Właśnie na tym wydziale uczył się, a teraz pracuje Przemysław. Jest doktorantem oraz opiekunem Koła Naukowego Architektury i Budownictwa Naturalnego „Archinature”. W specjalistycznym laboratorium znajdującym się na terenie uczelni przeprowadza on zaawansowane badania skupiające się na możliwościach wykorzystania w budownictwie konopi pozyskanych lokalnie (współpraca z producentem paździerzu konopnego – Podlaskie Konopie) oraz przydatności „betonu konopnego” w polskich warunkach klimatycznych. Jest także autorem wielu publikacji oraz wykładów na temat właściwości kompozytu wapienno-konopnego. Prowadzi praktyczne warsztaty budowania z wykorzystaniem konopi, o najnowszych dowiecie się śledząc profil Budynki z konopi na Facebooku.

Spotkaliśmy się z Przemysławem Brzyskim, aby dowiedzieć się więcej o charakterystyce materiału na bazie konopi – o jego właściwościach, procesie budowania i o tym, jak i czy w ogóle można wybudować taki dom w Polsce. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia nagranego na Wydziale Politechniki Lubelski materiału wideo dotyczącego zastosowania konopi w budownictwie! Zapraszamy także na IV Dni Konopi w Kurozwękach, podczas których Przemysław Brzyski poprowadzi wykład pt. ,,Beton konopny: właściwości materiału i techniki budowania”.

Zapraszamy do subskrybowania naszego nowego kanału Medyczna Marihuana TV – wywiady, specjaliści, pacjenci, relacje z wydarzeń i wiele, wiele więcej! Bądźcie na bieżąco!

O autorze:

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej www.medycznamarihuana.com (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody właściciela portalu zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 714 179

Płatności