1758 0
Beata-Maciejewska-jako-przewodnicząca-zespołu-ds.-legalizacji-marihuany

Beata Maciejewska przewodniczącą zespołu ds. legalizacji marihuany – Prawica i Lewica zgodnie “za”

W środę. 18 grudnia 2019 r., ruszyły prace zespołu, który będzie omawiał korzyści  legalizacji marihuany zanim wniosek legalizacji rekreacyjnej marihuany trafi do głosowania.  Beata Maciejewska nie ukrywa, że może się to wydarzyć już w 2020 r. W jego skład wchodzą głównie posłowie lewicy, ale zaproszenia na debatę zostały wysłane do wszystkich partii i klubów rządzących.

Właściwa osoba na właściwym miejscu

Beata Maciejewska łamie tabu i jak wspomina:

Ja jestem bardzo dorosłą kobietą, paliłam w swoim życiu nie raz i nie czuję się z tego powodu kryminalistką. Myślę, że miliony ludzi, którzy także to robili, też nie czują się osobami, które powinny być za to karane przez Kodeks karny.

Chce sobie zapalić legalnie i wiem, że są miliony takich osób jak ja, które oprócz wypicia wina do kolacji, chcą sobie czasem przypalić jointa i nie widzę w tym niczego o czym nie można byłoby rozmawiać.

– Ten zespół nie powstaje po to, żeby budzić jakieś wielkie emocje i powodować skandal. Ten zespołu powstaje po to, żebyśmy wreszcie położyli na stole tematy, które są i były do tej pory tematami tabu – podkreślała Maciejewska.

Myślę-że-wiele-osób-tak-robi-i-również-nie-czują-się-przestępcami

Myślę, że wiele osób tak robi i również nie czują się przestępcami.

Tematem debat…

W składzie jest 10 posłów i posłanek z Zarządu Krajowego Lewicy oraz jeden poseł Konfederacji będącej częścią prawicowej partii KORWiN. Jak zapowiada inicjatorka powstania zespołu, będą omawiane ekonomiczne, społeczne i zdrowotne korzyści legalizacji marihuany. Dodała, że wśród innych celów zespołu jest rozpoczęcie debaty społecznej na ten temat i zapraszane do rozmów będą organizacje pozarządowe.

Lewica jest od tego, żeby otwierać strefy tabu, o których się dotychczas nie mówiło, szczególnie tutaj w Sejmie. My nie możemy się zachowywać jak ludzie, którzy uciekają przed pewnymi tematami. Na nas, jako na Lewicy ciąży ten obowiązek, że jeżeli czujemy, że jakieś kwestie są nieuregulowane i dotyczą wielu milionów ludzi, to odważnie musimy położyć je na stole i poważnie o nich porozmawiać, bo jesteśmy reprezentantami społeczeństwa – dodaje przewodnicząca posiedzenia.

Finalnie zespół po wnikliwym przedyskutowaniu wszystkich możliwych  skutków legalizacji, złoży projekt ustawy depenalizacji lub legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych.

Jak nigdy… Lewica i Prawica w zgodzie

 marihuana-jest-jak-inne-używki

Marihuana jest jak inne używki.

Dobromir Sośnierz z Konfederacji zaznacza z kolei, że legalizacja marihuany to jedyny obszar, w którym Konfederacja będzie się zgadzała z Lewicą. To wolnościowe zgrupowanie jest za legalizacją nie tylko marihuany, ale wszelkich substancji, których ludzie chcą używać.

Uważamy, że mój brzuch to moja sprawa, tzn. że każdy może jeść, pić i zażywać to, co mu się podoba – jego zdrowie, jego ciało i każdy ma prawo swoim ciałem dowolnie dysponować – powiedział.

Myśmy mieli sami założyć podobny zespół, tylko Lewica nas ubiegła. Przyłączamy się do tej inicjatywy i mam nadzieję, że będzie to ponadpartyjna inicjatywa i nie będziemy tam traktowani niemiło, tylko dlatego, że jesteśmy z innej frakcji – dodał.

Co z tego wyniknie?

Przyglądając się sytuacji medycznej marihuany w ostatnich miesiącach (legalizacja medycznej marihuany, decyzje GIF’u odnośnie importu leku, potencjalnym pojawieniu się konkurencyjnego dystrybutora surowca rozwój polskiej gospodarki konopnej) łatwo dostrzec dobre zmiany. Dobre zmiany są wynikiem uporu i działania ludzi, którzy nie boją się rozmawiać o sprawach trudnych. Posłanka Beata Maciejewska jest z pewnością tą osobą, która przyczyni się do uszanowania prawa wyboru i wolności każdego obywatela.


BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE
dostępne są na stronie www.BioHemp.pl


Daniel Kabala
O autorze:

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres E-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
biuro@medycznamarihuana.com Poland