670 0

“Podziemie Nadziei” – film dokumentalny o medycznej marihuanie – dostępny ONLINE

Kontrowersyjny dokument reżyserii Jana Bluza przedstawia sytuację ostatnich dwóch lat przed zmianą kwestii prawnych dotyczących używania konopi indyjskich w medycynie. Jednak to co reżyser chce przekazać to coś więcej niż prawo, polityka, wyroki sądowe… to świat pełen bólu, wzruszenia i szansy na normalne życie tysięcy cierpiących każdego dnia, każdej godziny.

Jan Bluz wraz z Bartłomiejem Bartosiewiczem przez ponad dwa lata gromadzili materiały do swojego dokumentu. Nie było to wcale łatwe. Ciężko było znaleźć osoby, które przełamią tabu i wyjdą z podziemia dać głośno świadectwu temu, że kanopie to nie narkotyki. Niekiedy marihuana była jedynym środkiem, który prowadził do remisji choroby. Forma jaką kannabinoidy powinny być  podawane zmuszała do nielegalnego w świetle prawa przemytu do kraju oleju. Pacjenci czy rodziny pacjentów musieli stać się przestępcami, aby walczyć o ludzkie życie.

Dziś jesteśmy już po zmianie przepisów, marihuana jest dostępna w aptekach w postaci suszu (THC), aerozolu (THC+CBD) oraz oleju (CBD). To jednak nie rozwiązuje problemu całkowicie. Są przypadki, w których podawanie THC w formie waporyzacji jest niemożliwe, a oleju THC nadal nie ma na polskim rynku aptecznym. Ten olej pomógł niejednemu wygrać walkę z rakiem i dowodem na skuteczność tej rośliny jest świadectwo osób, które poznamy w filmie.

W Polsce jest coraz to więcej pacjentów, którzy muszą zmagać nie tylko ze swoją chorobą, ale także z prawem, biurokracją i stereotypami dotyczącymi tej rośliny – mówi Jan Bluz, reżyser filmu.

Poznamy opinie lekarzy specjalistów, którzy są polskimi pionierami jeśli chodzi o stosowanie terapii konopnych na przykład u dzieci z padaczką oporną na leki. Zapoznamy się z rozwojem medycyny konopnej w Izraelu oraz dowiemy się jak wygląda stan wiedzy naukowej w zakresie działania konopi na ludzki organizm.

Dokument przybliża historię głównych osób, który w Polsce w istotny sposób aktywnie przyczyniły się do legalizacji medycznej marihuany. Są to historie balansujące na granicy prawa i związane z wyrokami za przemyt czy uprawę leku, Jak również te, które budzą w człowieku wiele emocji.

Film zdobył główną nagrodę na festiwalu Watchdocs i powstał dzięki akcji crowdfundingowej, która sfinansowała realizację dokumentu.

Cały film możemy obejrzeć na vimeo.com, wystarczy tylko wesprzeć twórców poprzez cegiełkę za niespełna 11,50 zł. >>> “Podziemie Nadziei” <<<


BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE
dostępne są na stronie www.BioHemp.pl


Daniel Kabala
O autorze:

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres E-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
biuro@medycznamarihuana.com Poland