92

Amsterdam: zakaz używania marihuany na ulicach

W celu poprawy jakości życia mieszkańców Amsterdam wprowadza zakaz używania marihuany na ulicach i podejmie nowe kroki w celu zniechęcenia do spożywania alkoholu w „dzielnicy czerwonych latarni”, która znana jest z licznych domów publicznych.

Amsterdam wprowadza zakaz używania marihuany na ulicach – władze wydały oświadczenie

„Mieszkańcy starego centrum miasta doświadczają wielu uciążliwości związanych z masową turystyką oraz nadużywaniem alkoholu i narkotyków na ulicach.” – poinformowano – „Turyści przyciągają także ulicznych handlarzy, którzy z kolei promują przestępczość i brak bezpieczeństwa.”

Amsterdam zakaz używania marihuany

Oprócz zakazu palenia marihuany na ulicy, Amsterdam zapowiedział zwiększenie ograniczeń mających na celu zniechęcenie do sprzedaży alkoholu, co jest już zakazane po godzinie 16:00 od czwartku do niedzieli. Miasto oświadczyło, że będzie teraz wymagać ukrywania alkoholu lub usunięcia go ze sklepów w tych godzinach.

Jeśli to nie zadziała, gmina rozważy również wprowadzenie zakazu zakupów miękkich narkotyków na wynos w określonych godzinach oraz zakazu palenia marihuany na miejscach siedzących na świeżym powietrzu w kawiarniach.

Nowe przepisy wejdą w życie w połowie maja. Mieszkańcy będą mogli wyrazić swoją opinię na ich temat za pośrednictwem forum internetowego.

Szacuje się, że około 10% do 15% przemysłu turystycznego Amsterdamu ma swoją siedzibę w “dzielnicy czerwonych latarni”

Urzędnicy miejscy chcą, aby dzielnica De Wallen, jak nazywa się ją po holendersku, przyciągała turystów, którzy docenią jej wyjątkowe dziedzictwo, architekturę i kulturę, a nie seks i narkotyki.

W ciągu ostatnich kilku lat podjęto wiele inicjatyw mających na celu zmniejszenie wpływu masowej turystyki i uciążliwych gości oraz zmianę wizerunku tego obszaru. W 2020 r. oprowadzanie z przewodnikiem omijało obszary znane z prostytucji, a tego typu lokale miały zostać przeniesione na obrzeża miasta. Rozmowy na ten temat trwają do dziś.


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


Od kilku lat akcja „Tu mieszkamy” służy uświadamianiu zwiedzających, że w dzielnicy czerwonych latarni mieszkają zwykli ludzie, a ostatnia akcja „Stay away” („trzymaj się z daleka”) rozpoczęta pod koniec ubiegłego roku – skupiała się na aktywnym zniechęcaniu międzynarodowych gości planujących „zaszaleć” w Amsterdamie.

Oczekuje się, że w tym roku Amsterdam odwiedzi ponad 18 milionów nocujących gości. Według wydziału badań i statystyk władz lokalnych do 2024 roku liczba ta może osiągnąć 23 miliony, oprócz kolejnych 24 – 25 milionów wizyt dziennie. Kiedy liczba nocujących turystów osiągnie 18 milionów, rada miejska jest „zobowiązana do interwencji” na mocy rozporządzenia z 2021 r. o nazwie „Amsterdam Tourism in Balance”.


Źródło: edition.cnn.com

O autorze:

Dziennikarka oraz autorka licznych publikacji na temat konopi i medycznej marihuany na największym w Polsce portalu branżowym www.medycznamarihuana.com Autorka licznych tłumaczeń badań oraz doniesień z świata naukowców, pacjentów i lekarzy na temat konopi medycznych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności