389
dostęp medycznej marihuany

Ustawa Kality – polityk SLD walczy o dostęp do medycznej marihuany

Z początkiem bieżącego roku głośno było w mediach o medycznej marihuanie. Po kilku miesiącach temat przycichł, aby znów trafić na łamy ogólnopolskich mediów – tym razem za sprawą Tomasza Kality, byłego rzecznika SLD. Polityk walczy o dostęp do medycznej marihuany.

0790a6f43fe84a8c986e5b233c87afc3

PAP © 2016 / Radek Pietruszka

U Tomasza Kality zdiagnozowano wielopostaciowego glejaka mózgu. To złośliwy nowotwór, który bywa bardzo niebezpieczny. Wśród dorosłych nie występują często i czasem przez wiele lat nie dają znaczących objawów. Tak było w przypadku polityka, którego życie z dnia na dzień uległo zmianie. Szansą na powrót do zdrowia jest terapia oparta na nielegalnym w Polsce oleju RSO. Na swoim profilu na Facebooku zamieścił wpis, w którym apelował do rządu:


dostęp medycznej marihuany

SLD szybko podjęło temat i już w poniedziałek 22 sierpnia do sejmu trafiła petycja złożona przez partię. Razem z petycją dostarczono przygotowany przez Sojusz projekt nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Projekt zakłada legalny dostęp do leczniczych produktów na bazie marihuany, w tym do oleju RSO. 

Politycy SLD chcą także, aby Trybunał Konstytucyjny przyjrzał się obecnym przepisom i zweryfikował je pod kątem tego, czy Konstytucja dopuszcza już teraz możliwość leczenia marihuaną. ,,Dla mnie to jest dyskusja o prawie do wyboru metody leczenia’’ twierdzi Kalita i określa aktualny stan prawny w Polsce jako absurdalny.

W materiale opublikowanym przez TVN24 mówi:

dostęp medycznej marihuany

www.tvn24.pl

,,Mam glejaka wielopostaciowego, to jest rodzaj złośliwego raka mózgu. Chciałbym zwiększyć możliwości i szansę i sięgnąć po niekonwencjonalne metody. Niestety państwo polskie mi to uniemożliwia, bo skazuje mnie na to, żebym szukał po Warszawie dilerów oleju z marihuany.’’


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


x


Projekt tej ustawy to kolejna próba zalegalizowania marihuany do celów medycznych w Polsce. W lutym klub poselski Kukiz’15 na czele z posłem Piotrem Liroy-Marzec także złożył do Sejmu podobny dokument, który, mimo przychylności większości polityków, utknął w Biurze Analiz Sejmowych. Może minąć wiele miesięcy zanim taki projekt przejdzie przez wszystkie formalności. Być może tym razem, z racji tego, że sprawa dotyczy osoby powszechnie rozpoznawalnej sprawa nie ucichnie tak szybko i wkrótce pacjenci w Polsce uzyskają możliwość legalnego leczenia marihuaną.  

O autorze:

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej www.medycznamarihuana.com (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody właściciela portalu zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności