1180

Z nieba w Izraelu spadł “zielony deszcz” [ZOBACZ NAGRANIA]

Setki małych saszetek z marihuaną spadło z nieba w Tel Awiwie. Pakunki były rozrzucane przez dron. Wszystko to w ramach kampanii prowadzonej przez grupę „Green Drone” opowiadającą się za legalizacją marihuany w Izraelu.

Dron zrzucił mnóstwo torebeczek nad placem Rabina w Tel Awiwie oraz nad placem Dizengoff. Akcja, mimo wielu zdezorientowanych przechodniów, ostatecznie cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Przechodnie zbierali tyle ile mogli unieść. Niestety, przez silny wiatr, niefortunnie część saszetek spadła na środek ruchliwej ulicy. To jednak nie zniechęciło chętnych na darmowy łup, którzy przemieszczali się pomiędzy jadącymi samochodami.

W sieci można znaleźć materiały wideo nagrane m.in. przez świadków

Wszystko zostało zaplanowane

Jeszcze przed rozpoczęciem akcji w sieci pojawiła się jej zapowiedź:

„Rozpoczynamy projekt DESZCZ KONOPI, który będzie obejmował cotygodniową dostawę do różnych części kraju 1 kg konopi podzielonych na darmowe, 2 g torebeczki.” – głosiła wiadomość

Organizatorzy akcji odnieśli się m.in. do bezpośredniego zagrożenia związanego z koronawirusem. Jak twierdzą początek projektowi dała m.in. konieczność wymyślenia nowych sposobów dostarczania konopi indyjskich konsumentom.

Wkrótce po incydencie lokalna policja ogłosiła, że aresztowała dwóch podejrzanych w wieku około 30 lat, którzy obsługiwali drona. Incydent był od początku obserwowany przez jednego z policjantów, który podążając za dronem dotarł do jego właścicieli. Funkcjonariusz zaczekał do momentu, w którym dron wylądował w ręku jednego z nich. Oskarżeni próbowali uciec, ale ostatecznie zostali zatrzymani.

W piątek 4 września odbyła się rozprawa. Jednym z zarzutów jest m.in. to, że część saszetek z marihuaną trafiła na teren jednego z lokalnych przedszkoli. Obrońca oskarżonych odpierał wszelkie zarzuty. Ostatecznie sędzia odrzucił wniosek o zastosowanie aresztu domowego argumentując swoją decyzję tym, że cała akcja była niebezpieczna, gdyż nie wiadomo do czyich rąk mogły trafić torebki z marihuaną. Jego decyzją zatrzymani będą w areszcie co najmniej do 7 września br.


Źródło: jpost.com, www.xn--4dbcyzi5a.com


BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE
dostępne są na stronie www.BioHemp.pl


Oznaczony z: , , ,
Sandra Jurkiewicz
O autorze:

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com tel. kom. +48 531 714 179

Płatności