2699

Waporyzacja dziurawca – zioła na wiele dolegliwości

Dziurawiec to popularna roślina stosowana w ziołolecznictwie. Zapewne mało kto zastanawiał się jaki potencjał ma to zioło, choć jest jedną z najlepiej poznanych roślin leczniczych. Przyjrzyjmy się, na co może pomóc dziurawiec oraz jak go stosować by czerpać jak najwięcej korzyści.

Dziurawiec zwyczajny można znaleźć w całej Polsce na polach czy łąkach. Ma charakterystyczne, żółte kwiaty, a jego nazwa pochodzi od wyglądu liści. Na liściach można dostrzec małe punkciki, które przypominają dziurki – to gruczoły wypełnione olejkiem eterycznym. Ziele dziurawca to określenie na górną część rośliny i to właśnie ono jest cenione ze względu na właściwości lecznicze. Ziele jest bogate m.in. w hiperycynę, hiperforynę, witaminy A oraz C, flawonoidy czy olejki eteryczne.


BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE
dostępne są na stronie www.BioHemp.pl


Dziurawiec – bezpieczny antydepresant

Dziurawiec został najlepiej przebadany pod kątem depresji. Potwierdzono, że roślina łagodzi stany lękowe, a także objawy depresji. Działanie związków występujących w dziurawcu jest zbliżone do leków przeciwdepresyjnych z grupy SSRI. Oprócz tego, dziurawiec może pomóc również na bezsenność, stres, nerwice, nerwobóle oraz obniżony nastrój. Dodatkowo, związki takie jak hiperycyna i hiperforyna poprawiają koncentrację, zapamiętywanie oraz wzmacniają organizm.

Nie należy spodziewać się jednak działania przeciwdepresyjnego czy przeciwlękowego po wypiciu naparu z ziela dziurawca. Związki odpowiedzialne za te właściwości nie rozpuszczają się w wodzie, dlatego nie zostaną przyswojone przez organizm. Co innego w przypadku waporyzacji dziurawca, o czym za chwilę.

Na choroby układu pokarmowego!

Dziurawiec jest polecany również w kamicy żółciowej czy zastoju żółci w woreczku żółciowym. Ma właściwości moczopędne oraz pomaga na stany zapalne przewodów żółciowych. Zawartość flawonoidów sprawia, że dziurawiec działa rozkurczowo na naczynia krwionośne, drogi żółciowe czy mięśnie gładkie przewodu pokarmowego. Dziurawiec sprawdzi się świetnie w przypadku wzdęć oraz przejedzenia. Jest polecanym środkiem na zatrucia pokarmowe i nudności. Ponadto, odtruwa wątrobę i wspomaga jej funkcjonowanie.

Dziurawiec pomocny w chorobie nowotworowej?

Jedna z głównych substancji czynnych dziurawca jest hiperforyna. Badania nad nią ciągle trwają, ale dają ogromne nadzieje na zastosowanie tego związku w terapiach nowotworowych. Hiperforyna przyczynia się do śmierci komórek nowotworowych (nawet w przypadku białaczki). Dodatkowo, wykazano, że substancja ta zmniejsza inwazyjność nowotworów, przyczynia się do zmniejszania prawdopodobieństwa przerzutów oraz hamuje proces angiogenezy. Angiogeneza polega na tworzeniu się nowych naczyń krwionośnych, które są podporządkowane nowotworowi i umożliwiają jego funkcjonowanie oraz wzrost w organizmie człowieka.

Waporyzacja ziół – poczuj moc pary!

Waporyzacja to rekomendowana metoda przyjmowania jakichkolwiek ziół, w tym dziurawca czy suszu CBD. Jej działanie polega na doprowadzeniu suszu roślinnego do takiej temperatury, aby zaczęły parować zawarte w nim substancje aktywne. Proces waporyzacji jest niezwykle wydajny, dlatego przy użyciu tej samej ilości ziół otrzymamy lepsze efekty niż np. w przypadku picia naparów czy palenia.

„Jeśli chodzi o picie naparów – wiele związków nie rozpuszcza się w wodzie, przez co są zwyczajnie marnowane. Z kolei w przypadku palenia – wysoka temperatura towarzysząca spalaniu zabija wiele substancji czynnych zawartych w ziołach, które w następstwie tego nie są przyswajane. Ponadto, palenie jest szkodliwą metodą przyjmowania ziół, przede wszystkim za sprawą substancji smolistych.Z tego względu palenie zdecydowanie odradzamy!” – wyjaśnia Ryszard Fazowski, ekspert z zakresu waporyzacji z firmy VapeFully.


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com/sklep


Waporyzacja jest możliwa za pomocą specjalnego urządzenia – waporyzatora. Należy jednak uważać na najtańsze urządzenia, które waporyzatorami są wyłącznie z nazwy. Niska jakość materiałów użytych do ich produkcji skutkuje topieniem się i wydzielaniem szkodliwych związków podczas waporyzacji. Ponadto, takie urządzenia bardzo często przypalają susz, przez co użytkownik jest narażony na wdychanie toksycznego dymu. Vaporizer typu Snoop Dogg G Pen czy Titan 2 Hebe nie powinien zasługiwać na naszą uwagę.

„Poprawną waporyzację, czyli uzyskanie pary bogatej w substancje aktywne umożliwi nam waporyzator przenośny lub stacjonarny. Pierwszy typ vaporizera jest polecany dla osób, które preferują korzystanie z ziół w dowolnym miejscu. Z kolei vaporizer stacjonarny będzie działać tylko gdy będzie podłączony do gniazdka. Warto dodać, że w przypadku aromaterapii doskonale sprawdzą się jedynie urządzenia o szerokim zakresie temperatur. Istotne również, aby vaporizer miał możliwość regulacji temperatury z dokładnością do jednego stopnia. Flagowym modelem będzie w tym przypadku DaVinci IQ Vaporizer – dodaje ekspert z VapeFully.com/pl.

Kupno waporyzatora powinno być przemyślane oraz dostosowane do prywatnych preferencji. W przypadku aromaterapii ziół nie każdy waporyzator będzie odpowiednim wyborem. Sklep z waporyzatorami VapeFully oferuje profesjonalne oraz bezpłatne doradztwo zarówno jeśli chodzi o wybór waporyzatora, jak i suszu ziołowego. Oprócz waporyzatorów czy produktów CBD sklep oferuje również tradycyjne zioła, m.in. dziurawiec.

Odkryj nowe oblicze dziurawca!

Podczas stosowania dziurawca przez osoby z jasną karnacją skóry, nadwrażliwością na słońce czy kobiety w ciąży i karmiących piersią należy zachować szczególną ostrożność. Stosowanie naturalnych metod leczenia musi być skonsultowane z lekarzem, który wie, jakie leki przyjmujemy i czy mogą one wchodzić w interakcje z dziurawcem. Ponadto, podczas stosowania dziurawca zalecanie jest unikanie światła słonecznego i ultrafioletowego. Warto w jak największym stopniu wykorzystywać możliwości oferowane nam przez zioła. Napar z dziurawca nie będzie jednak dawać przedstawionych efektów, ponieważ najważniejsze substancje czynne zawarte w tym ziole nie rozpuszczają się w wodzie. Waporyzacja jest polecaną oraz bezpieczną metodą przyjmowania jakichkolwiek ziół – w tym właśnie dziurawca.

Avatar

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com tel. kom. +48 531 714 179

Płatności