574

CBG i inne kannabinoidy pomocne w leczeniu objawów choroby Alzheimera [WideoBlog]

Szacuje się, że ponad 40 milionów osób na świecie cierpi na chorobę Alzheimera lub inny rodzaj demencji. Co więcej – w najbliższych latach spodziewany jest znaczny wzrost liczby zachorowań. Spora ilość pacjentów chorych na Alzheimera (a także ich rodzin) zmęczonych jest już stosowaniem przepisywanych przez lata leków, które w większości przypadków nie przynoszą pożądanych efektów. W tym wideoblogu dowiesz się o tym, że CBG i inne kannabinoidy pomocne w leczeniu objawów choroby.

Alzheimer jest neurologiczną chorobą mózgu, która powoduje nieodwracalną utratę neuronów. To z kolei wpływa negatywnie na pamięć i zdolność myślenia, co stopniowo i powoli postępuje. Brak leczenia Alzheimera we wczesnym stadium po czasie może także powodować problem z wykonywaniem najprostszych zadań i kompletnie zakłócać normalne funkcjonowanie. Zachowanie osoby chorej na Alzheimera często można porównać do “chorągiewki na wietrze”. W jednej chwili rozmawia z ukochaną córka, za chwilę nie wie kim jest ta kobieta. Sama nie pamięta jak się nazywa, gdzie mieszka. Potrafi w kółko zadawać jedno pytanie, na które minutę temu otrzymała odpowiedź. W gorsze dni jest zagubiona we własnym mieszkaniu. Nie wie gdzie jest toaleta, nie pamięta o tym, że trzeba jeść.

Obecnie ludzie koncentrują się na poszukiwaniu alternatywnych metod leczenia Alzheimera i są bardziej skłonni do naturalnych sposobów łagodzenia objawów choroby. Medyczna marihuana jest jedną z takich alternatyw i przyciąga uwagę ludzi w zadziwiającym tempie.

CBG, CBD, THC i inne kannabinoidy

Do Doroty Gudaniec z Centrum Terapeutycznego Max Hemp zgłosił się wnuczek jednej z pacjentek cierpiących na chorobę Alzheimera. Wyznał, że bardzo ją kocha, ale ona już go nie poznaje.

„Doszliśmy do wniosku, że rozwiązaniem może być CBG, które zaczęliśmy stosować” – opowiada pani Dorota

Pacjentce zaczęto podawać kilka kropli ekstraktu dziennie. Po pewnym czasie mężczyzna ponownie odwiedził Dorotę Gudaniec, i przyniósł dobre wieści:

„Babcia zaczyna funkcjonować. Babcia zaczyna opowiadać jak było w młodości. Babci przypomniało się co jadła wczoraj na obiad.” –  oznajmił

Dorota Gudaniec dla WideoBloga Marihuana i Konopie

W jaki sposób konopie pomagają chorym na demencję?

Stosowanie medycznej marihuany w leczeniu choroby Alzheimera jest tematem dyskusji wśród wielu lekarzy. Niektórzy popierają jej stosowanie – inni są zdecydowanie przeciwni, powołując się na przypadki uzależnienia. Jednak pomimo podzielonego zdania lekarzy ludzie nadal stosują konopie jako alternatywną metodę leczenia. Niewiele badań do tej pory przeprowadzono na ten temat, jednak te, które już zakończono zdają się potwierdzać skuteczność medycznej marihuany w leczeniu objawów choroby Alzheimera. A wszystko to za sprawą kannabinoidów.

CBG i inne kannabinoidy pomocne

Jak wyjaśnia Dorota Gudaniec na WideoBlogu Marihuana i Konopie:


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


„CBG poprzez swoje działanie neurogenetyczne może przywrócić sprawność umysłową. Przywraca zdolności poznawcze. Hamuje rozwój choroby demencyjnej.”

Inny kannabinoid – THC – zmniejsza wytwarzanie białek beta-amyloidowych: Według opublikowanych badań stwierdzono, że nawet niewielka dawka tetrahydrokanabinolu (THC) może zmniejszać wytwarzanie białek beta-amyloidu, co uważane jest za kluczowy czynnik progresji choroby Alzheimera. Uważa się również, że THC ma większą zdolność do redukcji uszkodzeń mózgu niż tradycyjnie przepisywane leki. Z kolei CBD znany jest ze swoich właściwości przeciwzapalnych. W połączeniu z THC zmniejsza procesy zapalne, które przyspieszają proces degeneracji mózgu. Ogranicza proces śmierci komórek, który w następstwie prowadzi do uszkodzenia lub śmierci neuronów. Zapobieganie umieraniu komórek mózgowych jest niezwykle ważne w przypadku pacjentów z chorobą Alzheimera. Kannabinoidy pobudzają także apetyt, poprawiają funkcje ruchowe i jakość snu.

baner_bionateo_mm

Źródło: porcarolaw.com

O autorze:

Dziennikarka oraz autorka licznych publikacji na temat konopi i medycznej marihuany na największym w Polsce portalu branżowym MedycznaMarihuana.com Autorka licznych tłumaczeń badań oraz doniesień z świata naukowców, pacjentów i lekarzy na temat konopi medycznych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności