24329

Walka z rakiem – Konopie mogą być lepsze od chemioterapii

Walka z rakiem – szereg badań klinicznych i naukowych potwierdza, że konopie indyjskie jak i siewne są pomocne przy nowotworach. Nie ulega wątpliwości, że są bezpieczniejsze od chemioterapii i radioterapii. Odpowiednio dobrana terapia konopna, połączenie i stosunek kannabinoidów oraz forma i metoda przyjmowania wydaje się być znacznie skuteczniejsza od konwencjonalnych metod leczenia.

Konopie i walka z rakiem

Niestety chemio i radioterapia przyczynia się do śmierci komórek zdrowych jak i chorych na drodze nerkrozy – w takich przypadkach zawartość komórek rakowych wylewa się do przestrzeni międzykomórkowych zatruwając i dodatkowo obciążając organizm zmęczony chemią lub promieniowaniem.


BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE
dostępne przez liveczat lub pod nr tel.+ 48 574 942 179

THC i CBD, dwie główne, aktywne substancje w konopiach mają zdolność do wybiórczego lokalizowania tylko zmienionych nowotworowo komórek. Są inicjatorem apoptozy, czyli naturalnej drogi obumierania komórek. Codziennie w wyniku apoptozy pozbywamy się uszkodzonych i starych komórek i to jest zdrowe i naturalne. Niestety komórki rakowe są odporne na naturalny cykl obumierania. Kannabinole mają jednak zdolność aby pokonać te bariery. 

Nie tylko kannabinoidy

Konopie posiadają w swoim składzie całą gamę fitoskładników – terpeny, flawonoidy, garbniki i cenne mikro i makroelementy. Wszystkie te substancje pomocnicze wywierają na siebie nawzajem jak i na kannabinoidy efekt synergii. Oznacza to, że wzmacniają swoją medyczną moc kiedy działają razem. Dlatego godne polecenia są olejki i ekstrakty o pełnym spektrum substancji z konopi- jako wyciągi z całych kwiatów rośliny, a nie sporządzane z połączenia wcześniej wyizolowanych z osobna  kannabinoidów.

Co na to nauka?

Jest na świecie kilka obiektów badawczych, które skupiają się wyłącznie na przeciwnowotworowym działaniu kannabinoidów. Odkrycia doświadczeń naukowych oraz badania kliniczne są zgodne – konopie zabijają komórki rakowe. Mało tego! Robią to w inteligentny sposób i nie powodują skutków ubocznych.

walka z rakiem konopie

Jedna z takich grup badawczych pod przewodnictwem dr Christiny Sanchez znajduje się na Universidad Complutense w Madrycie. To właśnie tak kilkanaście lat temu całkiem przypadkiem odkryto, że kannabinoidy mają ogromny potencjał w zwalczaniu komórek rakowych. Od tamtej pory zmieniono kierunek badań i skupiono się na zrozumieniu mechanizmu działania kannabinoidów na nowotwory.

Zaczęliśmy prace nad tym projektem  ok. 15 lat temu i stało się to przypadkiem. Pracowaliśmy wówczas nad innym projektem, zdecydowaliśmy się zmienić kierunek badań i pracować  z komórkami nowotworowymi w modelach in vitro. Zauważyliśmy, że kiedy potraktowaliśmy zmienione komórki kannabinoidem THC, głównym składnikiem psychoaktywnym w konopiach, zabijał on te komórki w naszych szalkach Petriego, . Więc poczuliśmy, że mamy do czynienia z potencjalną antynowotworową odpowiedzią i wtedy zdecydowaliśmy się przeanalizować te związki w modelach zwierzęcych nowotworów piersi i mózgu. Rezultaty, które otrzymaliśmy mówią nam, że kannabinoidy mogą być przydatne w leczeniu raka.

W tym momencie mamy wystarczająco dużo dowodów przedklinicznych wspierających tezę, że kannabinoidy mają właściwości antynowotworowe. My, jako naukowcy, powinniśmy zbadać problem jeszcze głębiej i chcemy go wypróbować na wielu innych patologiach. Konopie mają ogromny potencjał terapeutyczny.” – mówi dr Sanchez.

Podsumowując

Kannabinole powinny zostać wpisane w terapię leczenia nowotworów i powszechnie stosowane jako terapia samodzielna lub wspomagająca bezpośrednio po zdiagnozowaniu nowotworu. Niestety wciąż jeszcze terapia konopna pojawia się jako trzecia lub czwarta z kolei kiedy inne sposoby leczenia nie przyniosły oczekiwanych efektów. Z przykrością – najczęściej rozwój choroby jest już tak zaawansowany, że jest za późno na jakąkolwiek pomoc.

O autorze:

Redaktor naczelny portalu www.medycznamarihuana.com, marihuana.info.pl oraz www.konopie.info.pl Twórca marki BioHemp.pl oraz wieloletni aktywista na rzecz popularyzacji i dostępności do medycznej marihuany.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 714 179

Płatności