542

Dożynki Konopne w Sandomierzu

Z przyjemnością informujemy, że 28 i 29 września, czyli w najbliższy weekend w Sandomierzu będzie miało miejsce niezwykłe wydarzenie. W tych dniach, na Bulwarze im. Piłsudskiego odbędą się dożynki konopne pod hasłem „Konopie kiełkują w Sandomierzu”.

Solidna dawka wiedzy

Dożynki konopne w Sandomierzu to event, który jest skierowany dosłownie do wszystkich – zarówno młodszych i starszych. Podczas pikniku będzie można wysłuchać prelekcji prowadzonych przez osoby, które są w Polsce autorytetami w kwestii konopi. Tematyka zaplanowanych wykładów jest niezwykle zróżnicowana. Uczestnicy wydarzenia będą mogli zapoznać się z aktualną sytuacją konopii w Polsce i na świecie, z zastosowaniami medycznymi konopi, z różnicami między różnymi produktami konopnymi czy na przykład z naturalnym budownictwem. Dowiesz się tam także jak uprawiać konopie i jakie warunki należy spełnić aby móc to robić. To tylko niewielka część zagadnień, które przybliżą takie postacie jak Dorota Gudaniec, Małgorzata Szakuła, Samia Al-Hameri, Bodan Jot, Piotr „Liroy” Marzec, Maciej Pawłowski, Mariusz Żak, Jarosław Stadnik, Jakub Gajewski, Krzysztof Różyński, Andrzej Dołecki, Piotr Jastrzębski,  Bartosz „Metrowy” Medyński, Grzegorz “Mops” Klepaczka, Damian “Dante” Szczygieł oraz Jolanta Różycka.


BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE
dostępne przez liveczat lub pod nr tel.+ 48 574 942 179

Zabawa i nauka

dożynki konopne„Konopie kiełkują w Sandomierzu” mają do zaoferowania wiele atrakcji tym, którzy zdecydują się pojawić na evencie. Oprócz wcześniej wspomnianych prelekcji odbęda się także rozmaite konkursy, w których będzie można wygrać atrakcyjne gadżety związane z tematyką konopną. Jednym z nich będzie wybór najciekawszego stroju nawiązującego do tematu konopi – warto się przygotować.

W sobotę około godz. 18:40 odbędzie się projekcja filmu „Podziemie nadziei”. To pierwszy polski pełnometrażowy film dokumentalny poświęcony medycznej marihuanie. Produkcja zdobyła Nagrodę Publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Watch Docs. Tego nie można przegapić!

W czasie pikniku będzie można zmierzyć sobie ciśnienie i zbadać cukier. Czas spędzony na wydarzeniu umilą także pokazy przygotowane przez Sandomierskie Stowarzyszenie Motocyklowe „Moto Sandomierz”, a także przez bractwo rycerskie Chorągiew Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej. Wydarzenie zakończy się w niedzielę wieczorem koncertem „Muzyka pod gwiazdami” z Metrowym i DJ Wudu.

Odczarujmy konopie!

Głównym zamysłem organizatorów jest odczarowanie rośliny konopi, która w ubiegłych latach była demonizowana ale w ostatnim czasie przeżywa swoisty renesans. Na skutek ogólnego postępu o zwiększenia dostępności informacji ludzie coraz częściej zaczynają z powrotem dostrzegać jak wartościowe są konopie i jak szerokie mogą mieć zastosowanie. Różne części tej rośliny mogą być wykorzystywane w medycynie, budownictwie, kosmetyce, transporcie i innych gałęziach przemysłu. Kiedyś Polska była potentatem w branży konopnej, dlaczego nie może tak być dziś?

Więcej informacji na temat eventu można znaleźć na stronie wydarzenia na Facebooku. Jako patron medialny serdecznie zapraszamy w imieniu swoim oraz organizatorów! Widzimy się w Sandomierzu 28 i 29 września w godzinach 12:00-20:00 na Bulwarze Nad Wisłą im. Piłsudskiego.

O autorze:

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 714 179

Płatności