1926 0

THC może zmniejszać uszkodzenia serca powstałe w wyniku zawału

Niskie dawki THC zwiększają wydajność pracy serca

Ostatnie badania przeprowadzone przez Felsenstein Medical Research Center w Izraelu wskazują nowe dowody na korzystne działanie psychoaktywnego kannabinoidu – tetrahydrokannabinolu THC. Badania opublikowane w Journal of Biochemical Pharmacology zostały przeprowadzone w celu określenia, jaki wpływ mają niewielkie właściwości tetrahydrokannabinolu (THC) na pracę serca.

Naukowcy podali niewielkie ilości THC (0.002mg/kg, czyli 4 razy mniejsza dawka niż potrzebna do odurzenia) myszom przed symulacją ataku serca, poprzez ograniczenie jego ukrwienia.

THC zostało podane przed atakiem serca w trzech różnych scenariuszach: 2 godziny przed, 48 godzin przed i przez 3 tygodnie ciągłego stosowania przed zawałem mięśnia sercowego.

W celu ustalenia wpływu THC w tym badaniu, naukowcy zaobserwowali kilka wspólnych znaków i/lub skutków ataku serca. Wszystkie sposoby podawania THC okazały się korzystne.

THC zmniejsza niedokrwienne uszkodzenie mięśnia sercowego

Frakcja skracania jest to wskaźnik używany aby obiektywnie ocenić poziom wydajności pracy komory. Obserwując ten stosunek, naukowcy stwierdzili, że zastosowanie THC spowodowało wzrost wydajności komory o 4,7%.

Troponiny T to białko regulujące skurcze mięśnia sercowego, które wycieka do krwi w przypadku uszkodzenia układu krążenia. Jego duże ilości we krwi są często używane do  zdiagnozowania zawału serca. Naukowcy odkryli, że THC zmniejsza ilość troponiny T średnio o 4 nanogramy na mililitr.

W przypadkach, kiedy krew nie jest w stanie dotrzeć do konkretnego obszaru, może to powodować zawał. W tym obszarze tkanki umierają w wyniku procesu zwanego nekrozą, która występuje w wyniku niedokrwienia. Naukowcy zmierzyli rozmiar zawałów i okazało się, że po zastosowaniu tetrahydrokannabinolu (THC) jego rozmiar zmniejszył się o 6%.

Niewątpliwie lepsze zdrowie serca wydłuża jego żywotność. Badania powyżej wykazały, że pojedyncza ultra niska dawka THC podana przed niedokrwieniem mięśnia sercowego (zawałem serca) jest bezpieczną i skuteczną metodą, która zmniejsza niedokrwienne uszkodzenie mięśnia sercowego. Zastosowanie THC może być korzystne w ramach przygotowania do operacji serca. Może też ograniczyć szkody poniesione przez pacjenta i ewentualnie w ramach regeneracji.

Link do badań: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23537701 

BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE
dostępne są na stronie www.BioHemp.pl


Redakcja portalu
O autorze:

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres E-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
biuro@medycznamarihuana.com Poland