2428
THC zawał serca

THC a zawał serca. Tetrahydrokannabinol zmniejsza uszkodzenia serca powstałe w wyniku zawału.

Zawał serca może być przyczyną poważnych powikłań, a THC może zapobiegać skutkom ataków.

Ostatnie badania przeprowadzone przez Felsenstein Medical Research Center w Izraelu wskazują nowe dowody na korzystne działanie psychoaktywnego kannabinoidu – tetrahydrokannabinolu THC. Badania opublikowane w Journal of Biochemical Pharmacology zostały przeprowadzone w celu określenia, jaki wpływ mają niewielkie właściwości tetrahydrokannabinolu (THC) na pracę serca.

Naukowcy podali niewielkie ilości THC (0.002mg/kg, czyli 4 razy mniejsza dawka niż potrzebna do odurzenia) myszom przed symulacją ataku serca, poprzez ograniczenie jego ukrwienia.


BEZPŁATNE WPROWADZENIE DO TERAPII KONOPIAMI
dostępne przez liveczat lub pod nr tel.+ 48 574 942 179

THC zostało podane przed atakiem serca w trzech różnych scenariuszach: 2 godziny przed, 48 godzin przed i przez 3 tygodnie ciągłego stosowania przed zawałem mięśnia sercowego.

W celu ustalenia wpływu THC w tym badaniu, naukowcy zaobserwowali kilka wspólnych znaków i/lub skutków ataku serca. Wszystkie sposoby podawania THC okazały się korzystne.

THC zmniejsza niedokrwienne uszkodzenie mięśnia sercowego

Frakcja skracania jest to wskaźnik używany aby obiektywnie ocenić poziom wydajności pracy komory. Obserwując ten stosunek, naukowcy stwierdzili, że zastosowanie THC spowodowało wzrost wydajności komory o 4,7%.

Troponiny T to białko regulujące skurcze mięśnia sercowego, które wycieka do krwi w przypadku uszkodzenia układu krążenia. Jego duże ilości we krwi są często używane do  zdiagnozowania zawału serca. Naukowcy odkryli, że THC zmniejsza ilość troponiny T średnio o 4 nanogramy na mililitr.

THC zawał serca

W przypadkach, kiedy krew nie jest w stanie dotrzeć do konkretnego obszaru, może to powodować zawał. W tym obszarze tkanki umierają w wyniku procesu zwanego nekrozą, która występuje w wyniku niedokrwienia. Naukowcy zmierzyli rozmiar zawałów i okazało się, że po zastosowaniu tetrahydrokannabinolu (THC) jego rozmiar zmniejszył się o 6%.

THC a zawał serca

Niewątpliwie lepsze zdrowie serca wydłuża jego żywotność. Badania powyżej wykazały, że pojedyncza ultra niska dawka THC podana przed niedokrwieniem mięśnia sercowego (zawałem serca) jest bezpieczną i skuteczną metodą, która zmniejsza niedokrwienne uszkodzenie mięśnia sercowego. Zastosowanie THC może być korzystne w ramach przygotowania do operacji serca. Może też ograniczyć szkody poniesione przez pacjenta i ewentualnie w ramach regeneracji.


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


Link do badań: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23537701 
O autorze:

Redaktor naczelny portalu www.medycznamarihuana.com, marihuana.info.pl oraz www.konopie.info.pl Twórca marki BioHemp.pl oraz wieloletni aktywista na rzecz popularyzacji i dostępności do medycznej marihuany.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 714 179

Płatności