4499

Światowa Organizacja Zdrowia wykreśli marihuanę z listy niebezpiecznych narkotyków?

Czy Światowa Organizacja Zdrowia wykrśli marihuanę z listy niebezpiecznych narkotyków? Wszystko wskazuje, że tak! Intensywne zmiany w prawodawstwie w Stanach Zjednoczonych sprawiły, że w większości stanów dostęp do medycznej marihuany jest legalny, a w niektórych stanach całkowicie zalegalizowano uprawę i posiadanie marihuany także do celów rekreacyjnych. Takie zmiany widoczne są na całym świecie, a zmiany wychodzą oddolnie wskutek poszerzającej się świadomości i wiedzy z zakresu medycyny zarówno wśród pacjentów jak i wśród lekarzy.

Coraz więcej obywateli domaga się legalnego dostępu do konopi indyjskich przynajmniej w celach medycznych. W wyniku presji międzynarodowych i amerykańskich ruchów na rzecz wyzwolenia konopi (Americans for Safe Access (ASA) oraz Międzynarodowa International Medical Cannabis Patient Coalition) Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), a dokładniej Komitet Ekspertów ds. Narkotyków (ECDD) podjął decyzję o zwołaniu nadzwyczajnej sesji w celu reklasyfikacji marihuany i usunięcia jej z listy niebezpiecznych narkotyków.

marihuanę

Marihuanę określa się obecnie narkotykiem

Marihuana, w tym marihuana do celów medycznych, obecnie znajduje się na wykazie I i IV w jednolitej konwencji ONZ. Klasyfikacja ta oznacza, że ​​jest narkotykiem – nie jest lekarstwem. Taki zapis został ustalony na podstawie raportu stworzonego przez Komitet Zdrowia Ligi Narodów w 1935 roku, czyli w czasach ogólnoświatowej propagandy antykonopnej. Od tego czasu mimo wzrostu wiedzy na temat konopi nie podjęto prób zmiany klasyfikacji. Aż do teraz.

Specjalna podkomisja rozpatrzy kwestię marihuany

ECDD zgodził się rozpocząć proces wstępnego przeglądu i omówienia materiałów naukowych oraz obecnej polityki związanej z marihuaną na specjalnej sesji podkomisji, która w ciągu osiemnastu miesięcy ma zdecydować, czy przenieść marihuanę do innego wykazu.

Zalecenia ECDD odegrają zasadniczą rolę w zmianie klasyfikacji konopi medycznych w ramach Konwencji Narodów Zjednoczonych (ONZ) o środkach odurzających z 1961. 185 kraje podpisały jednolitą konwencję ONZ, którą wielu polityków uważają za przeszkodę dla federalnych reformy związanych z konopiami medycznymi w Stanach Zjednoczonych i poza nimi. Konwencja jest także niewątpliwie wyznacznikiem dla wielu obecnie obowiązujących praw na świecie, w tym także dla prawodawstwa w Polsce.

Zmiana oficjalnego, międzynarodowego stanowiska w sprawie marihuany byłaby przełomowym momentem na skalę całego świata.

źródło: http://internationalcbc.com/
O autorze:

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej www.medycznamarihuana.com (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody właściciela portalu zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności