558
Tomasz Kalita

Tomasz Kalita nie żyje – polityk, który walczył o medyczną marihuanę

W wieku 37 lat zmarł Tomasz Kalita – poinformował w poniedziałek późnym wieczorem Sojusz Lewicy Demokratycznej. Były rzecznik tej partii od wielu miesięcy zmagał się z glejakiem mózgu. Walczył o dostęp pacjentów do medycznej marihuany.

Chorobę zdiagnozowano po nagłym ataku padaczki, który poprzedzały inne objawy takie jak nieustająca senność oraz bóle głowy. Wraz z małżonką tłumaczyli to stresami kampanii wyborczej i życia w ciągłym biegu. Okazało się, że objawy były spowodowane jednym z najgroźniejszych rodzajów nowotworu – glejakiem wielopostaciowym. W 2016 roku były rzecznik SLD poinformował, że przeszedł skomplikowaną operację wycięcia złośliwego guza mózgu. Przeszedł także chemio i radioterapię. 


BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE
dostępne przez liveczat lub pod nr tel.+ 48 574 942 179

W pewnym momencie dowiedział się, że nielegalny w Polsce olej RSO mógłby mu pomóc. Od tego czasu walczył o dostęp do medycznej marihuany w Polsce. Odbyło się nawet spotkanie państwa Kalita z parą prezydencką w tej sprawie. Jednakże opór przed zmianami oraz daleko idąca narkofobia wśród rządzących nie pomogły sprawie. Dzięki Tomaszowi Kalicie wielu polityków inaczej spojrzało na sprawę konopi indyjskich w medycynie. Tomasz Kalita walczył do ostatnich dni i głośno postulował oczekiwania chorych obywateli, w tym także swoje.

Poruszający wpis zamieściła na Facebooku żona Tomasza Kality, gdy ten jeszcze żył. Marihuana mogłaby pomagać wielu pacjentom w stanie terminalnym godniej znieść swoje ostatnie dni.

Tomasz Kalita

Składamy wyrazy współczucia rodzinie Tomasza Kality, który zostanie jako bohater w pamięci wielu walczących o dostęp do medycznej marihuany w Polsce.

O walce Tomasza Kality pisaliśmy wcześniej:

Tomasz Kalita (SLD) spotkał się z Andrzejem Dudą – ,,Prezydent chce pomóc”

Ustawa Kality – polityk SLD walczy o dostęp do medycznej marihuany


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


O autorze:

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej www.medycznamarihuana.com (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody właściciela portalu zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 714 179

Płatności