3220

Poznajcie pierwsze w Polsce Centrum Terapeutyczne MaxHemp leczące konopiami [WIDEO]

Od stycznia 2017 roku, w przepięknym pałacu w Jędrzychowicach działa Centrum Terapeutyczne MaxHemp, które jest pierwszym ośrodkiem w Polsce zapewniającym nie tylko edukację, ale również możliwość leczenia preparatami z konopi. Przeprowadziliśmy wywiad z założycielką ośrodka – Dorotą Gudaniec, która opisała podstawowe założenia centrum i opowiedziała o charakterze jego działalności.

Jak to się zaczęło?

Dorota Gudaniec jest mamą cierpiącego na padaczkę chłopca, którego od dwóch lat leczy olejem CBD. To jednak zaledwie część historii, która doprowadziła do powstania tego wyjątkowego miejsca.


BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE
dostępne przez liveczat lub pod nr tel.+ 48 574 942 179

Założycielka wspomina historię leczonego konopiami Maxa, a także innego pacjenta, u którego również wykryto bardzo rozległy nowotwór. Choć lekarze dawali mu wówczas zaledwie dwa lub trzy tygodnie życia, między innymi dzięki stosowaniu medycznej marihuany, okres ten udało się znacząco wydłużyć. Centrum Terapeutyczne Max Hemp jest niejako wypełnieniem pośmiertnej woli zmarłego, który marzył, by w Polsce powstało miejsce edukujące o konopiach oraz wspierające pacjentów, pragnących leczyć się właśnie przy pomocy preparatów, zawierających medyczną marihuanę.

Na czym polega praca ośrodka?

Centrum Terapeutyczne MaxHemp ma za zadanie nie tylko leczyć pacjentów przy pomocy produktów konopnych, ale także dawać nadzieję, wspierać ich w codziennym życiu i zmaganiu z chorobą oraz edukować.

Jak podkreśla Dorota Gudaniec, chodzi tu przede wszystkim o to, by smutną, przepełnioną cierpieniem codzienność, zamieniać w szansę na dobre i godne życie bez bólu, niezależnie od tego, ile tego życia jeszcze pacjentom pozostało. Ośrodek na wielu polach wspiera chorych, ich rodziny, a także wszystkich, którzy poszukują zdrowych alternatyw.

Centrum jest przestrzenią nowoczesną i w pełni dostosowaną do potrzeb pacjentów. Działa w oparciu o bardzo wysokie standardy medyczne oraz etyczne, co zdecydowanie wyróżnia to miejsce na tle wielu innych placówek o podobnym charakterze. Pracują tu przede wszystkim praktycy, czyli osoby, które doświadczyły w jakiś sposób korzyści płynących z leczenia medyczną marihuaną, ale jest również grono wykształconych i zainteresowanych tematem lekarzy.

Centrum Terapeutycznym MaxHemp

Holistyczne podejście do człowieka

Tym, na co Dorota Gudaniec zwraca szczególną uwagę, jest przede wszystkim holistyczne podejście do człowieka, o czym medycyna głównego nurtu często niestety zdaje się zapominać. Założycielka podkreśla, że nie samo wyleczenie z choroby jest tu kluczowe, choć i to wielokrotnie ma miejsce, ale liczą się także inne uzyskane korzyści, takie jak podniesienie standardów życia, lepsze samopoczucie, zdrowy sen oraz radość, którą chorzy uczą się czerpać z codzienności.

Aby to holistyczne podejście móc jak najlepiej urzeczywistnić, ośrodek stale rozszerza zakres swojej działalności. Obecnie znaleźć można tam zarówno psychologa i dietetyka, jak również skorzystać z zabiegów akupunktury, biorezonansu czy pomocy doświadczonego coucha.


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


Dorota Gudaniec przekonuje, że niezwykle istotną rolę w procesie leczenia ma zrozumienie działania konopii i jej poszczególnych składników czynnych. Między innymi z tego powodu, ośrodek kładzie duży nacisk na kształcenie pacjentów oraz poświęcenie im czasu i uwagi. Ten priorytet znajduje doskonałe odzwierciedlenie w wizytach lekarskich, podczas których każdy pacjent otrzymuje przynajmniej godzinę spędzoną z lekarzem. To czas, który ma służyć nie tylko głębszemu zrozumieniu, ale również budowaniu relacji.

Działalność edukacyjna

Max Hemp kładzie też ogromny nacisk na edukację, która dotyczy zarówno pacjentów, ich rodzin, lekarzy, jak i ogółu społeczeństwa. Centrum dba o rzetelne informowanie na temat możliwości wykorzystania konopi w medycynie, organizując przeróżne spotkania i wykłady.

Szczególnie warto tu podkreślić niezwykle cenne szkolenia dla lekarzy specjalistów, którzy w ten sposób mogą bardziej świadomie pomagać swoim pacjentom. Dorota Gudaniec już zapowiada, że na najbliższym takim szkoleniu pojawią się również rozmaite autorytety ze świata nauki i medycyny, które opowiedzą o swoich doświadczeniach.

W centrum działa Punkt Informacji Konopnej, gdzie zupełnie bezpłatnie uzyskać można najważniejsze informacje o leczeniu medyczną marihuaną. Dla wszystkich zainteresowanych tematem doskonałą okazją do zdobycia cennej wiedzy są również nieodpłatne cykle wykładów “Poza głównym nurtem”.

Centrum Terapeutycznym MaxHemp

Ustawa, wymagająca rehabilitacji

W rozmowie z założycielką centrum zostały poruszone także te najbardziej dręczące użytkowników medycznej marihuany kwestie, związane z polskim prawem. W życie wreszcie wchodzi ustawa, którą obrońcy konopi długo próbowali przeforsować. Zgodnie z jej zapisem, lekarze będą mieli możliwość przepisania pacjentom leku na bazie medycznej marihuany. Jednak, jak podkreśla założycielka centrum, w rzeczywistości ustawa ma mnóstwo mankamentów.

Ta ustawa jest trochę jak niepełnosprawne dziecko – mówi Dorota Gudaniec – kochamy je ponad miarę, co jest prawdą, ale musimy włożyć bardzo dużo siły, energii i pieniędzy w rehabilitację. Więc tę ustawę trzeba rehabilitować i będziemy to robić – dodaje.

Wśród głównych niedociągnięć wchodzącej w życie ustawy, założycielka wymienia między innymi brak na polskim rynku firm, które mogłyby zaoferować swoje produkty na bazie konopi oraz wyjątkowo ciężkie do zrealizowania wymagania dla takich producentów.

Więcej na temat MaxHemp oraz aktualnej sytuacji prawnej i nie tylko dotyczącej medycznej marihuany w Polsce obejrzycie w poniższym materiale video.

baner_bionateo_mm

O autorze:

Redaktor naczelny portalu www.medycznamarihuana.com, marihuana.info.pl oraz www.konopie.info.pl Twórca marki BioHemp.pl oraz wieloletni aktywista na rzecz popularyzacji i dostępności do medycznej marihuany.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 714 179

Płatności