728
Parlamentarny Zespół ds. Legalizacji Marihuany

Parlamentarny Zespół ds. Legalizacji Marihuany rozpoczyna prace nad Pakietem Ustaw Konopnych

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, w poniedziałek 23 listopada posiedzenie miał Parlamentarny Zespół ds. Legalizacji Marihuany. Spotkanie odbyło się w formie wideokonferencji. Wzięło w nim udział 9 z 16 należących do zespołu posłów. Parlamentarny Zespół w sprawie Medycznej Marihuany.

Podczas spotkania omówiono kwestie związane z depenalizacją niewielkich ilości marihuany na własny użytek, dostępnością medycznej marihuany dla pacjentów oraz uprawą konopi przemysłowych.


BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE
dostępne przez liveczat lub pod nr tel.+ 48 574 942 179

Podział prac dotyczących Pakietu Ustaw Konopnych

W trakcie spotkania, prezydium zostało podzielone na trzy podzespoły, z których każdy zajmować się będzie jednym tematem:

  • Dekryminalizacja niewielkich ilości suszu na własny użytek
    Za tą kwestię odpowiedzialna będzie sama przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Legalizacji Marihuany, czyli Beata Maciejewska. Na podstawie danych uzyskanych od Biura Analiz Sejmowych podzespół zajmie się m.in. analizą definicji „niewielkich ilości” oraz analizą dostępności medycznej marihuany w krajach Unii Europejskiej.

Beata Maciejewska będzie także nadzorować prace pozostałych dwóch podzespołów:

  • Nowelizacja ustawy o marihuanie leczniczej wprowadzającej m.in. uprawy w Polsce. Koordynatorem będzie Paulina Matysiak.
  • Konopie siewnewprowadzenie regulacji ułatwiającej rozwój branży. Koordynatorem została wiceprzewodnicząca Urszula Zielińska.

„Umówiłyśmy się, że wokół tych projektów zgromadzimy posłów i posłanki; spotkamy się przy najbliższym posiedzeniu Sejmu 9-10 grudnia, aby wymienić się informacjami na temat prac.” – wyjaśniła Beata Maciejewska

Jak dodaje, pakiet projektów ustaw już gotowych lub chociaż część z nich ma zostać zaprezentowana 20 kwietnia 2021r. Data ta nie jest przypadkowa. Jak wiadomo, 4/20 jest symbolem święta palaczy marihuany.

Parlamentarny Zespół ds. Legalizacji Marihuany

W planie jest kampania edukacyjna i medialna

„Dzisiaj są skazywani ludzie, którzy bez społecznej szkodliwości czynu uprawiają marihuanę leczniczą na własne potrzeby, bo np. mają epilepsję, ale także są to kwestie rolników uprawiających konopie siewną, ale przekraczają odsetek THC i nagle stają się przestępcami dlatego, że nagle roślina się zestresowała.” – zaznaczyła przewodnicząca zespołu

Okazuje się zarówno opinia publiczna jak i parlamentarzyści są otwarci na zmiany i chcą rozmawiać na tematy związane z konopiami, ponieważ łączą one w sobie kwestie związane z przemysłem, rolnictwem, zdrowiem, polityką społeczną i polityką wobec młodzieży.

„Działamy ponad podziałami politycznymi, bo w zespole jest Konfederacja, są Zieloni. Zioła nas łączą, inne rzeczy nas dzielą.” – podkreśliła Beata Maciejewska

Parlamentarny Zespół ds. Legalizacji Marihuany

Parlamentarny Zespół w sprawie legalizacji marihuany nie-medycznej – Grudniowy harmonogram pracy

Jak czytamy w notatce z listopadowego spotkania, 2 grudnia będzie dniem rozpoczęcia akcji pn. „Uniewinnić Mariana”. Rozprawa pana Mariana odbędzie się 29 grudnia w Bydgoszczy. Parlamentarzyści po raz pierwszy uczestniczą w sprawie karnej pacjenta, a zatem możemy mówić o przełomie.


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


Kolejne, robocze spotkanie prezydium odbędzie się w dniach 9 – 10 grudnia. Będzie dotyczyło założeń, sposobu pracy i podzespołów roboczych do pracy nad trzema projektami.


Źródło: rmf24.pl, sejm.gov.pl

Sandra Jurkiewicz
O autorze:

Dziennikarka oraz autorka licznych publikacji na temat konopi i medycznej marihuany na największym w Polsce portalu branżowym www.medycznamarihuana.com Autorka licznych tłumaczeń badań oraz doniesień z świata naukowców, pacjentów i lekarzy na temat konopi medycznych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 714 179

Płatności