379

Depenalizacja marihuany – Posłowie zajmą się depenalizacją niewielkich ilości na własny użytek

Depenalizacja marihuany w Polsce coraz bliżej. Beata Maciejewska z Lewicy, która jest szefową Parlamentarnego Zespołu do spraw Legalizacji Marihuany ogłosiła, że jeszcze w tym miesiącu Zespół zajmie się projektem, który dotyczy depenalizacji niewielkich ilości marihuany na własny użytek.

To jednak nie wszystko. Posłowie chcą zająć się także medyczną marihuaną, a konkretnie problemami z jej dostępnością i horrendalną ceną.


BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE
dostępne przez liveczat lub pod nr tel.+ 48 574 942 179

W skład Parlamentarnego Zespołu do spraw Legalizacji Marihuany wchodzi 14 posłów. W większości są to posłowie Lewicy i Koalicji Obywatelskiej oraz dwóch posłów Konfederacji.

O spotkaniu członkowie zespołu zostaną poinformowani w dniu dzisiejszym. Samo spotkanie zaplanowano już na poniedziałek 23 listopada, a zatem na przyszły tydzień.

Depenalizacja marihuany – Beata Maciejewska przedstawi projekt ustawy o dekryminalizacji niewielkich ilości na własny użytek

„Spotkamy się, aby porozmawiać o trzech projektach ustaw dotyczących zarówno marihuany leczniczej, konopi siewnych, a także marihuany stosowanej przez dorosłych do celów rekreacyjnych.” – wyjaśnia Beata Maciejewska

Jak podkreśla szefowa Parlamentarnego Zespołu do spraw Legalizacji Marihuany „niewielkie ilości” to kwestia, którą należy przedyskutować. Póki co, Beata Maciejewska zwróciła się do Biura Analiz Sejmowych z prośbą o dane ukazujące jak te ilości na własny użytek wyglądają w innych krajach Unii Europejskiej. Co więcej, poprosiła także o dane dotyczące medycznej marihuany tak, aby zespół mógł szczegółowo się z nimi zapoznać przed podjęciem prac.

Posłanka Maciejewska podkreśla jednak, że samo zajęcie się projektem i związanymi z nim kwestiami nie oznacza, że projekt  zostanie złożony w Sejmie.

depenalizacja marihuany

Polscy pacjenci wciąż borykają się z problemem dostępności i bardzo wysoką ceną

Przypomnijmy – w Polsce medyczna marihuana jest legalna od listopada 2017 roku, a zatem już 3 lata. Jednak pierwsze dostawy suszu polscy pacjenci mogli kupić dopiero w styczniu 2019 roku. Chociaż obecnie dopuszczonych do obrotu jest już kilka surowców farmaceutycznych, to za odmiany o wysokiej zawartości THC wciąż trzeba zapłacić nawet 75 zł za 1 gram. Sam susz, gdy tylko pojawi się w aptekach właściwie szybko znika. Pacjenci prześcigają się w realizacji recept i niejednokrotnie szukają leku w aptekach nawet na drugim końcu Polski.

Na posiedzeniu 23 listopada Parlamentarny Zespół do spraw Legalizacji Marihuany podejmie temat ogólnopolskiej akcji „Uwolnić Mariana”. Celem akcji jest ukazanie trudnej sytuacji w jakiej znajdują się pacjenci chcący korzystać i korzystający z medycznej marihuany. Głównie chodzi właśnie o dostępność i cenę.


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.comŹródło: tvn24.pl

Sandra Jurkiewicz
O autorze:

Dziennikarka oraz autorka licznych publikacji na temat konopi i medycznej marihuany na największym w Polsce portalu branżowym www.medycznamarihuana.com Autorka licznych tłumaczeń badań oraz doniesień z świata naukowców, pacjentów i lekarzy na temat konopi medycznych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 714 179

Płatności