302 0

Parlamentarny Zespół ds. Legalizacji Marihuany bez planu działania?

Na początku roku, 7 stycznia, odbyło się pierwsze robocze posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Legalizacji Marihuany. Na spotkanie zostali zaproszeni także eksperci, prawnicy, farmaceuci oraz pacjenci, dzięki czemu możliwe było przeprowadzenie rzeczowej dyskusji.

Głównym celem powołanego w grudniu Parlamentarnego Zespołu ds. Legalizacji Marihuany jest przygotowanie postulatów i argumentów, które podczas przyszłego głosowania w Sejmie przekonają większość posłów i finalnie doprowadzą do legalizacji konopi indyjskich w Polsce w celach rekreacyjnych.

„Czego zabrakło? Pomysłu. Chęci. Czegokolwiek.”

W ostatnich dniach do styczniowego spotkania postanowił się odnieść Maciej Kowalski, który od 15 lat zajmuje się popularyzacją wiedzy na temat wszechstronnego zastosowania konopi. Na łamach swojego bloga zamieścił wpis „jak NIE legalizować marihuany”, w którym nie kryje rozgoryczenia podejściem do tematu przez przewodniczącą i założycielkę Parlamentarnego Zespołu ds. Legalizacji Marihuany.  W jego ocenie zespół został powołany przedwcześnie, gdyż mimo ponadpartyjnego wsparcia m.in. Koalicji Obywatelskiej oraz wsparcia organizacji pozarządowych najprawdopodobniej nie ma jakiejkolwiek koncepcji działania.

Okazuje się, że podczas spotkania 7 stycznia przewodnicząca i założycielka Parlamentarnego Zespołu ds. Legalizacji Marihuany po ogłoszeniu niewiele wnoszących do sprawy oświadczeń po prostu…opuściła salę! Dalsze prowadzenie obrad powierzyła innym osobom. Padło kilka deklaracji, ale nie ustalono nic konkretnego: ani planu dalszego działania, ani terminów następnych spotkań. Kolejne posiedzenie miało rzekomo odbyć się w połowie lutego. Nie zostało jednak zwołane.

„Panie Posłanki, Panowie Posłowie – do dupy z taką robotą! Jeśli tak ma wyglądać wasze zajmowanie się sprawą legalizacji marihuany, to odpuście sobie, ok? Zostawcie to obywatelom – jeśli wszystko dobrze pójdzie, na jesieni złożony zostanie obywatelski projekt ustawy Wolnych Konopi, który proponuje zniesienie kar za uprawę i posiadanie marihuany na własny użytek. Jedyne, co będziecie musieli zrobić, to “podnieść rękę i nacisnąć przycisk.” – podsumowuje Maciej Kowalski

Obejrzyj transmisję z debaty

Źródło: natemat.pl


BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE
dostępne są na stronie www.BioHemp.pl


Sandra Jurkiewicz
O autorze:

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres E-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
biuro@medycznamarihuana.com Poland