371

Legalizacja w Polsce – Parlamentarny Zespół ds. Legalizacji Marihuany bez planu działania?

Legalizacja marihuany w Polsce. Na początku roku, 7 stycznia, odbyło się pierwsze robocze posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Legalizacji Marihuany. Na spotkanie zostali zaproszeni także eksperci, prawnicy, farmaceuci oraz pacjenci, dzięki czemu możliwe było przeprowadzenie rzeczowej dyskusji. Legalizacja marihuany w Polsce.

Głównym celem powołanego w grudniu Parlamentarnego Zespołu ds. Legalizacji Marihuany jest przygotowanie postulatów i argumentów, które podczas przyszłego głosowania w Sejmie przekonają większość posłów i finalnie doprowadzą do legalizacji konopi indyjskich w Polsce w celach rekreacyjnych.


BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE
dostępne przez liveczat lub pod nr tel.+ 48 574 942 179

Nie-legalizacja marihuany w Polsce

W ostatnich dniach do styczniowego spotkania postanowił się odnieść Maciej Kowalski, który od 15 lat zajmuje się popularyzacją wiedzy na temat wszechstronnego zastosowania konopi. Na łamach swojego bloga zamieścił wpis „jak NIE legalizować marihuany”, w którym nie kryje rozgoryczenia podejściem do tematu przez przewodniczącą i założycielkę Parlamentarnego Zespołu ds. Legalizacji Marihuany.  W jego ocenie zespół został powołany przedwcześnie, gdyż mimo ponadpartyjnego wsparcia m.in. Koalicji Obywatelskiej oraz wsparcia organizacji pozarządowych najprawdopodobniej nie ma jakiejkolwiek koncepcji działania.

Legalizacja w Polsce

„Czego zabrakło? Pomysłu. Chęci. Czegokolwiek.”

Okazuje się, że podczas spotkania 7 stycznia przewodnicząca i założycielka Parlamentarnego Zespołu ds. Legalizacji Marihuany po ogłoszeniu niewiele wnoszących do sprawy oświadczeń po prostu…opuściła salę! Dalsze prowadzenie obrad powierzyła innym osobom. Padło kilka deklaracji, ale nie ustalono nic konkretnego: ani planu dalszego działania, ani terminów następnych spotkań. Kolejne posiedzenie miało rzekomo odbyć się w połowie lutego. Nie zostało jednak zwołane.

„Panie Posłanki, Panowie Posłowie – do dupy z taką robotą! Jeśli tak ma wyglądać wasze zajmowanie się sprawą legalizacji marihuany, to odpuście sobie, ok? Zostawcie to obywatelom – jeśli wszystko dobrze pójdzie, na jesieni złożony zostanie obywatelski projekt ustawy Wolnych Konopi, który proponuje zniesienie kar za uprawę i posiadanie marihuany na własny użytek. Jedyne, co będziecie musieli zrobić, to “podnieść rękę i nacisnąć przycisk.” – podsumowuje Maciej Kowalski

Obejrzyj transmisję z debaty


Źródło: natemat.pl


Sandra Jurkiewicz
O autorze:

Dziennikarka oraz autorka licznych publikacji na temat konopi i medycznej marihuany na największym w Polsce portalu branżowym www.medycznamarihuana.com Autorka licznych tłumaczeń badań oraz doniesień z świata naukowców, pacjentów i lekarzy na temat konopi medycznych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 714 179

Płatności