212

Setki ludzi złamało prawo, by poprzeć legalizację marihuany!

10 października 2017 roku, kilku posłów i setki pacjentów zebrało się pod parlamentem w Londynie, aby napić się herbaty konopnej. Protestowali w ten sposób aby poprzeć legalizację marihuany i przeciwko niesprawiedliwym przepisom, które utrudniają życie chorym.

Demonstracja ta to również wyraz poparcia dla ustawy, przedstawionej przez posła Paul’a Flynn’a, w której sugeruje on, że medyczna marihuana powinna być jak najszybciej zalegalizowana w Wielkiej Brytanii. Poseł stwierdził, że konieczne jest powstrzymanie cierpienia i kryminalizacji chorych osób w tym kraju. Co ciekawe, jest to próba “ponownego zalegalizowania” konopi indyjskich, ponieważ były one legalne w UK do 1971 roku i są “najstarszym lekarstwem na świecie”, stosowanym już 5000 lat temu. Wniosek Flynna, który ma jedynie niewielkie szanse powodzenia, pozwoliłby na produkcję, dostarczanie, posiadanie i używanie konopi indyjskich i żywicy do celów leczniczych.


BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE
dostępne przez liveczat lub pod nr tel.+ 48 574 942 179

poprzeć legalizację marihuany

Poseł Paul Flynn podczas demonstracji

Ku zaskoczeniu wielu, projekt ustawy został uchwalony, a drugie czytanie ma się odbyć pod koniec lutego 2018 roku.

Inspiracją tego protestu był apel do działania z poprzedniego wystąpienia Flynn’a, wygłoszonego 19 lipca, w którym powiedział:

“Chciałbym wezwać ludzi do złamania prawa, przyjścia tutaj do Parlamentu i użycia konopi indyjskich oraz zobaczenia, co się stanie”

Aby poprzeć legalizację marihuany!

Protest przyciągnął ludzi z wielu środowisk, których wspólnym mianownikiem było to, że konopie indyjskie odegrały ważną rolę w ich własnym życiu lub w życiu ich krewnych. Spotkanie zostało zorganizowane przede wszystkim przez grupę działaczy The United Patients Alliance (Sojusz Zjednoczonych Pacjentów), utworzoną w 2014 r. przez coraz bardziej sfrustrowane osoby używające marihuany w celach leczniczych.

Będziemy śledzić i relacjonować dalsze postanowienia rządu brytyjskiego w sprawie nowego prawa. Sama ustawa może zostać zmieniona, jak miało to miejsce w Polsce (o czym pisaliśmy – LINK), albo odrzucona w trakcie długiej drogi legislacyjnej, jaka ją teraz czeka.

baner_bionateo_mm

O autorze:

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej www.medycznamarihuana.com (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody właściciela portalu zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 714 179

Płatności