663 0

Nowa odmiana medycznej marihuany w Polsce jeszcze w tym roku?

Spectrum Cannabis, spółka zajmująca się importem leczniczych konopi do Polski, złożyła w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych wniosek o rejestrację kolejnej po Red No. 2 odmiany suszu. Tym razem ma być to produkt zawierający 10% THC i 9% CBD. To nie koniec nowości! Na przełomie czerwca i lipca 2019 roku firma chce złożyć wniosek o rejestrację kolejnej odmiany, a także oleju na bazie konopi.

Wniosek został złożony 22 marca 2019 roku. Spółka Spectrum Cannabis chce wprowadzić na rynek susz konopi o mniejszej zawartości THC i zarazem o wyższym stężeniu CBD niż obecnie dostępny w aptekach lek pod nazwą Red No. 2. Produkt jest przeznaczony przede wszystkim dla pacjentów cierpiących na powikłania po chemio i radioterapii, a także dla pacjentów onkologicznych, którzy są w fazie przerzutów i dokucza im ból.

Rejestracja kolejnej odmiany suszu będzie ważnym krokiem w realizacji przyjętej przez naszą spółkę strategii. Pomyślne przejście procedury spowoduje, że na polskim rynku będzie dostępny susz pod różnymi postaciami. Pozwoli to zaspokoić potrzeby grupy pacjentów o jak najszerszym spektrum dolegliwości, którym dedykowane są konopie medyczne. Urząd jest już zaznajomiony z naszą dokumentacją i mamy nadzieję, że procedura będzie trwać ok. 2-3 miesięcy – dodaje Tomasz Witkowski, Country Manager w Spectrum Cannabis.

Przedstawiciele informują, że firma zamierza jeszcze w tym roku złożyć kolejny wniosek rejestracyjny. Będzie on dotyczył wprowadzenia do obrotu suszu o jeszcze mniejszym stężeniu THC. W tym samym czasie spółka chce złożyć dokumenty, które umożliwią wzbogacenie oferty o olejek konopny. Aktualnie spółka po podpisaniu dodatkowych dwóch umów współpracuje już z trzema dystrybutorami: Neuca, PharmaPoint oraz GenesisPharm. W ostatniej dostawie Spectrum Cannabis zaimportowała do kraju 15kg suszu ale już teraz planowane jest zwiększenie dostaw, które znacznie ułatwi otwarcie upraw zlokalizowanych w Danii.

Obecnie susz, który dystrybuujemy w Polsce pochodzi z Kanady. Na jesieni, w ramach naszej grupy, zostaną uruchomione zakłady produkcyjne w Danii, które będą wytwarzać ok. 200 kg. suszu tygodniowo. Takie ilości powinny w zupełności zaspokoić popyt na rynkach europejskich. W drugiej połowie roku powinniśmy móc sprowadzać do Polski ok. 100 kg suszu miesięcznie – wskazuje Tomasz Witkowski.

Od momentu wejścia na rynek Spectrum Cannabis podejmuje działania mające na celu zaspokojenie zapotrzebowania na medyczną marihuanę polskiego pacjenta. Obejmują one także edukację farmaceutów i lekarzy. Już w kwietniu rozpoczyna się kolejny cykl szkoleń.

Prawdopodobnie wprowadzonym w najbliższym czasie nowym produktem ma być Blue No. 1:


Spectrum Cannabis należy do kanadyjskiej grupy kapitałowej Canopy Growth Corp., która specjalizuje się w produkcji i dystrybucji medycznej marihuany na skalę światową, i posiada swoje uprawy w Kanadzie, Danii, Australii, Hiszpanii, Brazylii oraz Chile. Aktualnie ubiega się o możliwość otwarcia zakładu produkcyjnego w Niemczech.

źródło: faktykonopne.pl


BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE
dostępne są na stronie www.BioHemp.pl


Wojciech Jeżyk
O autorze:

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres E-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
biuro@medycznamarihuana.com Poland