1032 0

To nie żart! 1 kwietnia w Izraelu weszła ustawa dekryminalizująca marihuanę

Dzięki przegłosowanej w marcu 2017 r. ustawie, która weszła w życie z dniem 1 kwietnia 2019 r., w Izraelu wyeliminowana wyeliminowana została większość kar dotyczących posiadania i konsumpcji konopi indyjskich. Od tej pory dorośli obywatele Izraela bez obaw o konsekwencje karne mogą przechowywać i spożywać marihuanę w swoich domostwach.

Według nowych przepisów posiadanie i używanie konopi w zaciszu swojego mieszkania nie jest już przestępstwem. W ustawie nie ma zapisu dotyczącego ilości konopi jaką można przy sobie posiadać, ale Izraelski Urząd Narkotykowy uznaje, że jest to 15 gramów. Nadal jednak nie można bezkarnie używać marihuany w miejscach publicznych. Takie postępowanie jest zagrożone grzywną w wysokości 275$ (1000 szekli). W przypadku kolejnego zatrzymania grzywna ulega podwojeniu. Trzecia wpadka w przeciągu siedmiu lat skutkuje wszczęciem postępowania karnego, a także utratą prawa jazdy lub pozwolenia na broń. W przypadku, gdy na używaniu marihuany zostanie przyłapana osoba niepełnoletnia, zostanie ona objęta programem profilaktyki antynarkotykowej.

Obecne zmiany są tymczasowe i potrwają trzy lata. Jest to okres próbny, po którym rząd podejmie decyzję czy dojdzie do legalizacji czy konopie pozostaną ostatecznie zdekryminalizowane. Oprócz odstąpienia od karania za posiadanie i konsumpcję plan ten obejmuje reformy, dzięki którym ma zostać zwiększona liczba upraw medycznej marihuany – wydano licencje większej liczbie lekarzy, usunięto limity dla autoryzowanych hodowców, a także udostępniono w aptekach większą gamę produktów na bazie konopi. Co więcej, w Izraelu receptę na medyczną marihuanę może wystawić lekarz pierwszego kontaktu.

Nowa ustawa przewiduje też ograniczenie ilości konopi, które może wykupić każdy pacjent. Media informują, że bardzo często nadwyżki są sprzedawane lub przekazywane osobom trzecim. Nowelizacja ma zapobiegać takim sytuacjom i lepiej dopasowywać limit do faktycznego zapotrzebowania chorych.

źródło: faktykonopne.pl


BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE
dostępne są na stronie www.BioHemp.pl


Wojciech Jeżyk
O autorze:

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres E-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
biuro@medycznamarihuana.com Poland