182
propozycja 6g marihuany na terenie Niemiec

Legalizacja marihuany w Niemczech – prace przyspieszają

Rządząca w Niemczech koalicja rozpoczyna prace nad zmianami, które już wkrótce pozwolą na legalne palenie zioła w tym kraju. Jak twierdzą eksperci, legalizacja marihuany w Niemczech przyniesie setki milionów euro wpływów do budżetu państwa.

Nad projektem legalizacji marihuany w Niemczech pracują SPD, FDP i Zieloni

Projekt legalizacji jest jednym z elementów, do którego zobowiązała się koalicja przed wyborami. Minister finansów Christian Lindner w maju potwierdził rozpoczęcie prac.

“Pytanie, które zadaje mi wiele osób: ‘Kiedy Bubatz [potoczna nazwa marihuany rekreacyjnej w Niemczech] będzie legalny?’. Powiedziałbym, że już niedługo.” – napisał na Twitterze

Jak zapowiedział minister zdrowia Karl Lauterbach, prace nad projektem ustawy powinny zakończyć się pod koniec listopada. Jej szczegóły mają zostać przedstawione jeszcze przed końcem roku.

„Zawsze byłem przeciwnikiem legalizacji marihuany, ale mniej więcej rok temu zmieniłem swoje stanowisko” – stwierdził minister zdrowia Karl Lauterbach

legalizacja marihuany w Niemczech

Legalizacja marihuany w Niemczech to same korzyści

Do tej pory istniało przekonanie, że zakaz używania marihuany przyczyni się do zmniejszenia jej używania. Jak się jednak okazało, jest odwrotnie. Obywatele kupują zioło na czarnym rynku, z czego korzyści finansowe czerpią jedynie organizacje przestępcze.

Legalizacja ma przynieść spore wpływy do budżetu państwa z podatków akcyzowych. Eksperci szacują, że ze sprzedaży marihuany i produktów pochodnych może to być nawet  milion euro rocznie. Niektórzy twierdzą, że może to być nawet 5 miliardów euro rocznie. Nie można nie wspomnieć także o rynku pracy w kraju. Legalizacja i rozwój konopnej branży w Europie to także nowe miejsca pracy.

Legalizacja marihuany w Niemczech sprawi, że kraj ten ma szansę stać się największym europejskim rynkiem konopi. Już dziś Niemcy są na pozycji lidera jeśli chodzi o medyczną marihuanę, którą zalegalizowali w 2017 roku.

Palenie jointa – spraw, aby przyjemność trwała dłużej!

Gdzie można będzie legalnie palić marihuanę?

Z pewnością nie wszędzie tam, gdzie swobodnie można zapalić papierosa. Prawo ma dokładnie regulować tę kwestię, a zasady legalnego palenia zioła mają przypominać te obowiązujące w Holandii. Oznacza to, że wybrane sklepy otrzymają licencje, a możliwość palenia marihuany zostanie ograniczona do konkretnych miejsc.


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


Warto podkreślić, że trwają rozmowy co do tego, czy obywatele powinni mieć możliwość uprawy w swoich domach konopi indyjskich na własny użytek. Pomysł ten póki co popierają jedynie Zieloni.


Źródło: money.pl

O autorze:

Dziennikarka oraz autorka licznych publikacji na temat konopi i medycznej marihuany na największym w Polsce portalu branżowym www.medycznamarihuana.com Autorka licznych tłumaczeń badań oraz doniesień z świata naukowców, pacjentów i lekarzy na temat konopi medycznych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności