89

Uprawa marihuany w domu przez brazylijskich pacjentów

Brazylijski Sąd Najwyższy zezwolił trzem pacjentom na uprawę konopi indyjskich do celów leczniczych. Jest to przełomowa decyzja, która najprawdopodobniej przyczyni się do wydania zgody na uprawy także w podobnych przypadkach w Brazylii. Uprawa marihuany w domu nawet do celów leczniczych jest w tym kraju zabroniona, a zastosowanie medyczne konopi ogranicza się wyłącznie do towarów importowanych.

Jednogłośny wyrok zespołu pięciu sędziów

Trzej pacjenci z Brazylii mogą uprawiać konopie indyjskie i wytwarzać z nich olej THC do stosowania w łagodzeniu bólu. Decyzja brazylijskiego sądu jest następstwem protestów w Brazylii na rzecz marihuany medycznej, które odbyły się 11 czerwca.

medyczna marihuana choroby neurologiczna

Sędzia Rogério Schietti powiedział, że rząd w żaden sposób nie zajął stanowiska w sprawie zakazu powołując się na dowody naukowe.

„Dyskurs przeciwko tej możliwości jest moralistyczny. Często ma charakter religijny, oparty na dogmatach, fałszywych prawdach, stygmatach.” – powiedział sędzia Schietti – „Zatrzymajmy to uprzedzenie, ten moralizm, który opóźnia rozwój tej kwestii na etapie legislacyjnym i wielokrotnie zaciemnia umysły sędziów brazylijskich.”

uprawa marihuany w domu


Jeśli szukasz wysokiej jakości naturalnych kosmetyków z konopi oraz zdrowej żywności i soków koniecznie odwiedź stronę BjoCoCo.com


Uprawa marihuany w domu? Prezydent Brazylii jest zdecydowanym przeciwnikiem!

Skrajnie prawicowy polityk, który w październiku starać się będzie o reelekcję, powiedział w czerwcu 2021 roku, że nie zgadza się z jakimkolwiek zezwoleniem dla Brazylijczyków na uprawę marihuany w domu, bez względu na cel tych upraw.

Jest to istotne zważywszy na fakt, że były prezydent Luiz Inácio Lula da Silva, główny przywódca lewicowej Partii Robotniczej, prowadzi we wszystkich sondażach dotyczących powrotu na stanowisko, które piastował w latach 2003 – 2010.

Jedynym krajem Ameryki Południowej, w którym używanie marihuany jest legalne nawet w celach rekreacyjnych jest Urugwaj. 27 maja Argentyna zatwierdziła prawo regulujące medyczne stosowanie konopi i ustanowiła agencję regulacyjną, która kontroluje sposób, w jaki pacjenci otrzymują nasiona i produkty pochodne marihuany.


Źródło: apnews.com


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


O autorze:

Dziennikarka oraz autorka licznych publikacji na temat konopi i medycznej marihuany na największym w Polsce portalu branżowym www.medycznamarihuana.com Autorka licznych tłumaczeń badań oraz doniesień z świata naukowców, pacjentów i lekarzy na temat konopi medycznych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności